OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ingolstadt

Ingolstadt’ta Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Antik kale şehri Ingolstadt, tarihi ve mimari simge yapılarının güzelliği ile çok sayıda misafir çekmeye devam ediyor. Pitoresk caddeleri hala eşsiz ortaçağ atmosferini kaybetmedi. Şehirde, birkaç yüzyıl önce soylu ailelere ait birçok eski konak var. Dük Kalesi, kentin en ünlü yerlerinden biridir. Muhteşem bina 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Ayrıca Bavyera’daki en eski tahkimatlardan biri olarak kabul edilmektedir. Yeni Kale, eski döneme dayanan önemli bir mimari yapıdır. Kalenin adı yanıltıcı olabilir. “Yeni bir kale” olmasına rağmen, 15. yüzyılın ilk yarısında henüz inşa edildi. Turistler için kale kompleksinde geziler var. Ayrıca, hemen hemen tüm iç mekanlarına girmesine izin verilir.
  Ingolstadt, gezginleri cazip kafe ve pastanelerin bolluğuyla meraklı kılar. Foodies her zaman şehrin lüks restoranlarında kabul edilir. Ingolstadt’daki en popüler yemek mekanlarını tarif etmek söz konusu olduğunda, … Açık
Şehirde birçok eski katedral ve kilise vardır. Moritzkirche, eski bir şapelin bulunduğu yere inşa edildi. Kilisenin ilk sözleri 1234 yılına dayanmaktadır. Bina Romanesk tarzının mükemmel bir örneğidir ve gezginleri güzelliği ile şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Liebfrauenmuenster, 15. yüzyılın sonunda inşa edilmiş muhteşem bir katedral. Gotik mimarisinin harika bir örneği. Katedralin sadece cephenin muhteşem bir tasarımı değil, aynı zamanda daha az güzel dekore edilmiş salonları vardır.
Asam Kilisesi, Ingolstadt’taki bir başka ilginç simge yapı. Güzel bina 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu dini dönüm noktası, Asam kardeşler tarafından yapılmış muhteşem bir fresk olan paha biçilmez bir eser sergiliyor. O zamanın önemli bir şaheseridir. Ingolstadt ayrıca ünlü bir üniversite merkezidir. İlk eğitim kurumu henüz 1472’de burada ortaya çıktı. Bu, ünlü Hohe Schule Üniversitesi. Her zaman şehirdeki en önemli görülecek yerlerin listesinde yer alan üniversite, turistlerin keşfedilmeyi ilginç bulacağı bir başka manzara. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ingolstadt, Tuna Nehri üzerindeki bir şehirdir. Özel, eşsiz çekiciliği ile sayısız turisti kendine çeker. Bu şehir neden bu kadar özel? Birçoğu Ingolstadt’ın herkesi neşeli ve iyimser yapan eşsiz bir atmosfere … Açık
Ingolstadt, çok sayıda müze ve galeriyle misafirlerini büyülemektedir. Her yaştan ve farklı zevkleri olan turistler için uygun yerler var. Güzel bir binada açık olan I. Dünya Savaşı Müzesi’nin savaş döneminin en önemli olaylarına adanmış çok ilginç bir sergisi var. Alman Tıp Tarihi Müzesi de çok ilginç bir koleksiyon sergiliyor. Şehrin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen turistler Ingolstadt Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Sanat uzmanları, Lechner Müzesi’nde sergilenen bir sanat eseri koleksiyonunu beğeneceklerdir. Bu müze, ünlü heykeltraş eserlerinin geniş bir koleksiyonunu tutar.
Aşağıdaki bölümde, Ingolstadt ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Ingolstadt ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Ingolstadt - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Ingolstadt yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'St. Emmeram’s Abbey' , 55.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Nymphenburg Palace' Munich, 67.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Residenz' Munich, 70.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Ingolstadt yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Dom St. Peter, Regensburg, 56.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Unserer Lieben Frau Zur Alten Kapelle, Regensburg, 56.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika SS. Ulrich and Afra, Augsburg, 59.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Dom Zu Unserer Lieben Frau, München, 70.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kathedrale Maria Schutz und St. Andreas, München, 74.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Erzabtei Sankt Ottilien, Eresing, 80.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Martin, Amberg, 81.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Almanya’nın İkonik Kültürel Yerleri

Almanya'nın en büyük ikinci şehri Hamburg'da görülmeye değer yerler var. Bu antik kent ortaçağ binalarını korumaktadır. 17. yüzyılda inşa edilen evleri, Raimerstvite ve Deichstrasse gibi sokaklarda bulabilirsin. Ana cazibe şehir merkezidir. 19. yüzyılın neo-Rönesans Belediye Sarayı, 147 metre yüksekliğindeki Aziz Nicholas'ın neo-gotik kilisesi ve Bismarck anıtı bulunuyor. Yaklaşık 60 müze var, biri en ünlü müze olan Hamburg Kunsthalle'de toplam 13 bin metrekarelik sergi alanı bulunuyor. Esas olarak 19. yüzyıldan kalma sanat eserlerini sergiliyor. Ernst Barlach'a ithaf edilen bir başka müzede, bu heykeltıraş ve yazarın geniş heykel ve çizimler koleksiyonu bulunmaktadır. Almanya'daki ilk opera binası olan Hamburg'da Alman Ulusal Tiyatrosu yer almaktadır. Kısa bir süre önce Elbe Filarmoni Orkestrası açıldı. …
OrangeSmile araç kiralama Ingolstadt’ta araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Ingolstadt’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Ingolstadt’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ingolstadt Komşularında Kültürel Geziler

Ingolstadt Kültür Rehberi. Ingolstadt’ta ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Ingolstadt’ta 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018