OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Leverkusen

Leverkusen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Leverkusen ilginç tarihi yerler açısından zengin, burada heyecan verici bir gezi programı planlayabilirsiniz. Ana caddelerden birinde, 20. yüzyılın başlarında yerel halkın girişimi üzerine inşa edilmiş eski Protestan kilisesi Christuskirche var. Kilise için ana yapı malzemesi olarak kırmızı tuğla kullanılmıştır. Geleneksel rozet pencereler ve dekoratif kemerler sayesinde, Christuskirche muhteşemden daha fazla görünüyor. Kule 14 metre yüksekliğe kadar yükselir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, dini tapınak ağır hasar gördü. Yerel sakinler bunu sadece iki yıl içinde restore etmeyi başardılar ve şimdi eski kilise şehir için önemli bir kültür merkezi statüsünde. İlahi hizmetlere ek olarak, klasik müzik konserlerinin yanı sıra, çeşitli sanat alanlarındaki sergilere de ev sahipliği yapıyor.
  1. En yakın havaalanı olan Köln Bonn Havalimanı, her gün uluslararası uçuşlar alan büyük bir havaalanıdır. Elektrikli tren ile havalimanından direkt Leverkusen’e geçilir. 2. Komşu kasabaları ziyaret etmeyi … Açık
Modern mimarinin en ilginç anıtı, kentin en büyük alışveriş merkezi ve Belediye binasına ev sahipliği yapan olağanüstü bir galeri olan Rathaus-Galerie’dir. Cam yuvarlak çatısının özgün tasarımı sayesinde, şehirdeki en tanınmış binalardan biridir.
Yakınlarda, pitoresk bir kilise daha vardır - neo-Gotik mimarinin en iyi yerel örneklerinden biri olarak kabul edilen Kirche St. Antonius. Kilise oldukça küçük ama yüksek sivri sayesinde birçok sokaktan görülebiliyor. Zarif iç tasarımı ile karakterize olan Katolik Kilisesi, kasaba halkı tarafından en çok ziyaret edilenler arasındadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leverkusen çok çeşitli ucuz mağazalar ile caziptir. Kaliteli ve ucuz kıyafetler için Gömlekler ve Daha Fazlası’na gidebilirsiniz. Bu kadın giyim mağazası, tren istasyonuna yürüme mesafesindedir. Burada bayan … Açık
Tren istasyonundan çok uzakta olmayan, 1930 yılında tamamlanan orijinal Herz-Jesu-Kirche kilisesini bulacaksınız. 20. yüzyılın ilk yarısında tarihlenen çoğu kiliseden çarpıcı şekilde farklı kılan endüstriyel bir tarzda inşa edilmiştir. . Bina, düzenli dikdörtgen şeklinde bir çan kulesi ile bezenmiştir. Güzel kemerli pencereler binanın ve kulenin tepesinde idam edilir. Kilisenin zarif iç tasarımı, oldukça az sayıda dekor öğesiyle ama çok fazla boş alanla minimalizm tarzında yapılmıştır.
Şehir, Morsbroich adında çok güzel bir av kalesini korudu. Şimdi sıradışı peyzaj süslemeleri ve çeşmeler ile çevrili pitoresk bir parkta duruyor. Kale duvarlarında faaliyet gösteren ilginç bir tarihi müze, çok çeşitli sergi koleksiyonunu barındırıyor. Burada bir zamanlar 19. ve 20. yüzyılın başlarında varlıklı yerel sakinlerin evlerini süsleyen antika mobilyalara hayran kalacaksınız. Müze salonları otantik eski tablolarla dekore edilmiştir, burada sunulan fuarın önemli bir kısmı kentin endüstriyel gelişim tarihine adanmıştır. Müze, huzurlu eğlence için ideal sakin bir atmosfere sahip olan Leverkusen’in eteklerinde yer almaktadır.
  Leverkusen, Kuzey Ren Vestfalya’da bulunan ve Düsseldorf ile Köln arasındaki Rheine Nehri üzerinde bulunan bir sanayi kentidir. Bu şehrin nüfusu 2005 yılında 161,3 bin kişi olarak tahmin ediliyor. Leverkusen, ünlü … Açık
Kentte ayrıca çeşitli özelliklere sahip sanatsal tuvallere ev sahipliği yapan Sanat Müzesi bulunmaktadır. Burada yüz yıldan daha önce yaratılmış resimlerin yanı sıra, 20. yüzyılın ortalarında en ünlü bölgesel ressamların eserleri de görülebilir. Geçici sergiler için çeşitli salonlar ayrılmıştır - çağdaş sanatçılar sıklıkla eserlerini burada sergilerler.
Leverkusen Şehir ziyaretçileri için popüler eğlence, çoğu yerel rehber kitapların bir parçası olması gereken Su Kulesi’ni ziyaret etmek. Bu kulenin yüksekliği 72 metre olup, 1978 yılında yerel sanayi merkezlerine ve konut binalarına su sağlamak için inşa edilmiştir. Kule sıradışı bir yapıya sahiptir ve birçok şehir caddesinden görülebilir. Şimdi sadece kullanım amacı için kullanılmıyor, mükemmel bir gözlem güverte üst kısmında bulunuyor. Su Kule inşaatından bu yana, harika bir dairesel Leverkusen panoraması sunan kentin en yüksek binalarından biri olmuştur.
  Leverkusen’de çocuklu gezginler pitoresk yerlerde yürüyüş yapabilir ve ilginç yerleri ziyaret edebilir. Bir yaz yürüyüşü için ideal bir yer Japanischer Garten olacaktır. Bu büyüleyici Japon tarzı bahçe çok … Açık
Şehrin değişmeyen bir sembolü, Almanya’daki türünün en güzellerinden biri olan pitoresk Japanischer Garten’dir. Bu bahçeye birçok süs bitkisi, ağaç ve çalılık ekimi yapılır. Yaz aylarında, çiçek açmış binlerce çiçek tomurcukları bu yeşil yeri süslüyor. Eşsiz peyzaj kompozisyonlarının yanı sıra, burada on yıllar önce inşa edilmiş pitoresk köprüler ve geleneksel bahçe evleri hayranlıkla izlenebilir. Ziyaretçiler, bahçede, kuşların yaşadığı çeşitli yapay göletler ile heyecan verici bir gün geçirebilirler. Yürüyüş meraklıları, birçok şehir caddesinin tamamen yaya olduğu gerçeğini kesinlikle takdir edeceklerdir. Kentsel mimariyi yavaş yürüyüşler ve hayranlıkla gezmek için en ilgi çekici yerlerden biri Wiesdorfer Platz.
Aşağıdaki bölümde, Leverkusen ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Leverkusen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Leverkusen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Leverkusen yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Schloss Benrath' Düsseldorf, 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Electoral Palace' Bonn, 34.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Leverkusen ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum Ludwig' Cologne, 10.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Romano-Germanic Museum' Cologne, 10.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum für Angewandte Kunst (Cologne)' Cologne, 10.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Wallraf-Richartz Museum' Cologne, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Käthe Kollwitz Museum' Cologne, 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Leverkusen yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Dom St. Peter und Maria, Köln, 10.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Gereon, Köln, 10.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Maria im Kapitol, Köln, 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Sankt Aposteln, Köln, 11.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Severin, Köln, 12.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Margareta, Düsseldorf-Gerresheim, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Laurentius, Wuppertal, 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Leverkusen’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Leverkusen’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Leverkusen’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leverkusen Komşularında Kültürel Geziler

Leverkusen Kültür Rehberi. Leverkusen’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Leverkusen’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018