OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Dortmund

Dortmund’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

in Aplerbeck   Yerel halkın kültürel yaşamını tanımanın en iyi yolu sayısız festivalden birini ziyaret etmektir. Her ay tam anlamıyla Dortmund’da zengin kutlama, festival ve sergi seçenekleri bulunabilir. Westfalenhallen Kültür Merkezi, çeşitli festival ve törenlerin ana mekanlarından biri olarak bilinir. Burası “Satranç Toplantısı” olarak adlandırılan yıllık etkinliğin gerçekleştiği yerdir. Etkinlik geleneksel olarak dünyadaki en güçlü satranç oyuncularını cezbeder. Kompleks, uzun süredir tiyatro uzmanlarının dikkatini çeken büyük bir dış mekan arenası ile donatılmıştır. Noel arifesinde mekan kentin en büyük tatil pazarına ev sahipliği yapıyor.
  Şüphesiz, Dellwig Evi, Dortmund’un en ilginç mimari mekanlarından biridir. Sudaki bu güzel kale 13. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. O zaman asil bir aileye aitti. Asırlık tarihi boyunca kale tekrar tekrar … Açık
Tiyatro sanatı söz konusu olduğunda, Micro adlı tatilden bahsetmekte başarısız olamayız! Festival!. Festival, dünyanın dört bir yanından tiyatro şirketlerini çekiyor. Büyük tiyatro festivalinin günleri boyunca ziyaretçiler, farklı ülkelerin kültürel geleneklerini keşfetme konusunda büyük bir fırsata sahip. Tiyatro sahneleri kentin ana meydanındadır. Açık havada gerçekleştirilen sayısız oyun daha da benzersiz hale gelir. Gezginler geleneksel olarak, katılımcıların Ruhr bölgesinde yer alan çok sayıda ilginç müzeyi ve tarihi bitkileri ziyaret etmelerini sağlayan Extraschicht adlı endüstriyel festivalden etkilenir. Dortmund, her yıl çeşitli konulara odaklanan yaklaşık kırk uluslararası sergiye ev sahipliği yapıyor.
Avlanma ve balıkçılık tutkunları, genellikle Ocak ayı sonlarında düzenlenen Jagd und Hund sergisine katılmakla kesinlikle ilgilenecekler. Bu etkinlik sırasında şehir çok sayıda avcılık ve balıkçılık ekipmanı fuarına ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler ayrıca doğanın korunmasına adanmış ilginç konferans ve seminerleri ziyaret edebilirler. Intermodellbau sergisi, başka bir popüler hobi tasarlayan minyatür modellere adanmıştır. Zanaatkarlar, izleyicilere modellerini olabildiğince yakın yapılan uçak, araba ve gemi modellerini sunarlar ancak yüzlerce kez azalırlar. Kural olarak, sergi 20 binden az öğe içermiyor. Sadece bu sanatın uzmanları tarafından değil, aynı zamanda tüm eğlence gezginleri tarafından da ziyaret edilmesi ilginç olacaktır. Bu Dortmund’un misafirlerine sunabileceği ilginç kültürel etkinliklerin sadece küçük bir kısmı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Casino Hohensyburg, Dortmund’un en ünlü eğlence merkezi olarak tanınmaktadır. Bu aynı zamanda ülkedeki en büyük kumarhanedir. Bu güzel tarihi binanın üç katı sayısız oyun odasına ev sahipliği yapmıştır. … Açık
  Nisan sonunda, aynı konser salonu, geleneksel olarak çok sayıda festivale ev sahipliği yapan Westfalenhalle, kentteki en görkemli etkinliklerden birinin yeri olur. Tabii ki, Mayday Festivali. Bu, çoğunlukla ev, tekno rave, trance ve endüstri gibi elektronik müzik türlerine adanmış bir müzik festivalidir. Etkinliğin başlıkları arasında, Alman müzik sahnesinin “kült müzisyenleri” ve dünyanın farklı yerlerinden sanatçılar var. Pek çok grup ve müzisyenin Mayday’a katılması gerçek bir onurdur.
Florian Juic’in Beats’i bir daha ilginç ve popüler açık hava festivali. Temmuz sonunda gerçekleşir. Bu, her yıl yaklaşık 33.000 kişinin ziyaret ettiği büyük bir olaydır. Juic’s Beats, enerjik elektronik müziğin ve hip-hop, indie ve R’n’B gibi diğer müzik stillerinin eşsiz bir karışımıdır. Bu müzik kayıtsız kimseyi bırakamaz. Bu etkinliğin başlıklarının isimleri kesinlikle tüm müzik fanlarının acele etmesine ve bilet almasına neden olacak - organizatörler sadece popüler ve ünlü müzisyenleri davet etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Etkinlik Westfalen Park’ta gerçekleşecek. Festival adına bir bağlantı yapmak için etkinliğin tüm alanları belirli meyvelerden sonra adlandırılır. Ziyaretçiler, Juic’in Beats’i sırasında açık olan sayısız büfeden de meyve alabilirler.
  1. Toplu taşıma kullanmayı planlayan gezginler, birkaç gün önceden bilet almanın daha ucuz olduğunu düşünmelidir. Ayrıca, tüm taşıma türleri için geçerli olan bir geçiş kartı satın alabilirler. İki yetişkin ve … Açık
Mayıs sonunda, Dortmund bir tane daha ilginç müzik etkinliğine ev sahipliği yapıyor - Klangvokal. Festival LWL-Industriemuseum Zeche Zollern’de gerçekleşiyor. Ünlü klasik müzik parçalarının modern versiyonları da dahil olmak üzere farklı türlerden müzik dinlemek için harika bir yer. Haziran sonunda Westfalenhalle’de gerçekleşen Hello World Fest, tüm müzikseverleri aynı mekanda buluşturuyor. Adından tahmin etmek zor olmadığından, bu festivale farklı müzik yapan ve farklı ülkelerden gelen müzisyenler katılıyor.
TU Dortmund Ağustos ayının sonunda Dortmund’u ziyaret eden gezginler bir daha ünlü açık hava etkinliğine katılabilecekler - Dutty. Junkyard’da gerçekleşir. Bu festivalde sadece canlı müzik çalıyor, çünkü keder orada yer yok. Bu nedenle, reggae, pop funk, Afrika titreşimleri ve Latino’yu dinlemeye hazırlanın. Dortmund’u ay başında ziyaret eden gezginler, Karayipler Calypso ritimlerini dinleyebilecekler. Popüler açık hava etkinliği Hombrucher Marktplatz’da gerçekleşiyor ve festivalin adı Hombruch Karibisch. Dortmund’un Almanya’daki Karayipler’in bir parçasına dönüştüğü zamandır. Egzotik kokteyller, Calypso müziği ve otantik yemekler geleneksel olarak bu etkinliğe çok sayıda konuk çekmektedir. Hombruch Karibisch’de sadece bir tane Alman var - bira. Almanya’da herhangi bir olayı bu ulusal içki olmadan hayal etmek imkansız.
  Westenhellweg, Dortmund’un ana alışveriş caddesidir. Seçkin ürünlerle en popüler moda butiklerini, tasarımcı ve hediyelik eşya dükkanlarını aramalısınız. Bu caddede, Zara ve H&M gibi dünyanın en ünlü … Açık
Müzik yazları, kentin temmuz ayı ortasında gerçekleşecek bir müzik festivali daha olan Sommersause mit Pohlmann ile devam ediyor. Bu açık hava festivalinde Lindenhorster Str. 38 normal konumu olarak. Bu Werkstätten der AWO Dortmund GmbH’nin adresidir. Festivalin ana fikri engelli insanların eğlenip sahneye çıkmalarını sağlamak. Doğal olarak, kesinlikle bu etkinliğe herkes katılabilir. Festival engelli insanlara yardım eden bir şirket tarafından düzenleniyor. Ziyaretçiler muhteşem bir müzik, dans ve yemek pişirme programından zevk alabilecekler.
Dortmund - Ostenhellweg Ağustos ayının başlangıcı ilahi köpüklü içeceğe adanmış bir festival daha zamanı. Etkinliğin adı Bierkönig Festivali. Galopprennbahn’da bulunan bu festival, tüm bira hayranları için gerçek bir cennet. En iyi Alman birasını ve lezzetli atıştırmalıkları deneyebilecekler. Bira odaklı tek olay bu değil. Oktoberfest Dortmund Wischlingen’den bahsetmemek yanlış olur. Evet, efsanevi tatil sadece Münih’te değil. Eylül ayının sonunda veya Ekim başında, Dortmund ayrıca ilahi köpüklü içeceğin başkenti olur.
  Dortmund, Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Bunun ilk sözleri 9. yüzyıla aittir. O zamanlar şehir Trotmani olarak adlandırılıyordu ve bu büyük bir ticaret merkezi idi. 17. yüzyılda Dortmund, On Üç … Açık
Kleppingstraße’de Ekim sonundan başlayıp Kasım ayının başlarına kadar süren ünlü Hansemarkt fuarı, orta çağdan esinlenerek ilginç ve benzersiz ürünler satın almak isteyen herkes için gerçek bir mıknatıs. Bu adil ticaret Weihnachtsmarkt için açılış hareketi gibi bir şey. El işlerine ek olarak, fuarda lezzetli yiyecekler ve yerel spesiyaliteler satın almak mümkündür. Volksgarten Mengede - Kentte Orta Çağ’a adanmış ilginç bir etkinlik daha var. Mayıs sonunda gerçekleşecek olan bu festivalin şövalye turnuvaları, bürokratlar, sirk performansları, folklor müzik konserleri, orta çağ fuarı ve ustalık sınıflarını içeren zengin bir programı var. Program gerçekten ilginç ve heyecan verici bir program olmayı vaat ediyor. Alman şehirleri için geleneksel olan Weihnachtsmarkt olaylarından bahsetmemek yanlış olur. Dortmund’daki en büyük pazarlar Hansaplatz, Alter Markt, Reinoldi-Kirchplatz, Kleppingstraße ve Willy-Brandt-Platz’da açık.
Dortmund - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Dortmund ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Dortmund yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilika Mariä Heimsuchung, Werl, 31.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Ludgerus, Essen-Werden, 35.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Laurentius, Wuppertal, 36.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Ida, Lippetal-Herzfeld, 49.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Dom St. Paulus, Münster, 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Margareta, Düsseldorf-Gerresheim, 52.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Lambertus, Düsseldorf, 57.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dortmund kaleleri
♥   Kalesi 'Schloss Bladenhorst' , 14.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hardenstein Castle' , 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schloss Cappenberg' , 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Altena Castle' , 28.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Vischering' , 29.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Klusenstein Castle' , 30.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hückeswagen Castle' , 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Dortmund’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Dortmund’un Renkleri

Dortmund Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dortmund’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Dortmund’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Dortmund’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Dortmund’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018