OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Koblenz

Koblenz’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Koblenz   Koblenz tarihi ve gelenekleri için çok ilginç ve bugün bile yerli halk onları onurlandırmak için büyük önem veriyor. Çok sayıda sıradışı ve sembolik anıtlar, güzel tarihi tatiller ve festivaller özel yerel yaşam biçimini tanımanıza yardımcı olacaktır. Buradaki insanlar birlikte eğlenmeyi çok seviyor, en ilginç tatiller ve festivaller bahar mevsiminde yapılıyor.
  Şehir, Ren ve Mosel Nehirlerini birleştirme noktasında kuruldu. Koblenz, ünlü bir kumandan Germanicus tarafından koruyucu bir tesis olarak kullanıldığında; Daha sonra Romalılar orada kuleler ve bir kale izleyerek inşa … Açık
Bu süre zarfında, Koblenz’in ana tarihi sembolü olan Ehrenbreitstein Kalesi en cazip nesnelerden biri haline geliyor. Kale bölgesinde düzenlenmiş tarihi canlandırmalar sırasında eski moda kıyafetler giyen oyunculara hayran olabilir ve ilginç yarışmalara katılabilirsiniz.
Tarihi bayramlardan birine katılarak, bir yay çekmeyi ve bir kılıç kullanmayı öğrenebilir, yüzlerce yıl önce yerli halk arasında popüler olan özel yemekleri deneyebilirsiniz. Bu tür tarihi tatil günlerinde, kalenin toprakları gerçek bir antik kente dönüşür. El sanatları ve demirci dükkanları, seramik atölyeleri ve silah dövüşleri açılıyor, festivaller sırasında genellikle bir fuar düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Alman Koblenz şehri harika bir tatil yeri olabilir. Çocukları yanınıza almak isteyip istemediğinizden, burada hoşlanıp hoşlanmayacaklarından emin değilseniz, cevap açıktır: bir aile olarak bir araya gelin, çünkü … Açık
Mayıs ayında şehir, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli gitaristlerin katıldığı geleneksel Koblenz Uluslararası Gitar Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bu festivalin ana etkinlikleri müzikal konserler, usta sınıflar ve gitar çalmaya yönelik eğitim programları ziyaretçiler için düzenleniyor. Festival boyunca kentin ana konser salonu Rhein-Mosel-Halle. Bu salonda ünlü gitaristlerin performansları, tematik seminerler ve popüler müzisyenlerle buluşma ve selamlamalar gerçekleştiriliyor.
Koblenz Yazın en başında, İmparatoriçe Augusta’nın adını verdiği Augustas Weinuferfest şarap festivali Koblenz’de yapıldı. Yerel halk, şarapçılık geleneklerini ulusal kültürün en önemli bileşenlerinden biri olarak görür. Şehirde iyi bilinen Weindorf Koblenz şarap köyü kentte bulunabilir. Bu tematik müzede, en iyi bölgesel şarapları deneyebilir, ayrıca üretimlerinin gelenekleri hakkında birçok ilginç şey öğrenebilirsiniz. Şarap köyü gastronomik festivaller ve şarap tadımı için kalıcı bir mekandır. Burada bölgesel yemekler sunan çok sayıda mükemmel restoran bulunmaktadır.
  Alman mutfağından yemekler servis eden çok sayıda restoranın yanı sıra, Koblenz konuklarına çeşitli ilginç gastronomik restoranlar sunmaktadır. Herhangi bir gurme orada kalmak için uygun bir yer seçebilir. Sakinleri ve … Açık
Temmuz ayında, şehir her zaman birçok genç turisti çeken Farbrausch Festivaline ev sahipliği yapıyor. Olay spor ve modern elektronik müzik adamıştır. Programında spor yarışmaları ve temalı müzik eşliğinde sporcuların gösteri performansları yer alıyor. Spor programlarının yapılacağı yerler tüm parkurların sporcuların performanslarını ücretsiz olarak izleyebileceği şehir parklarında ve meydanlarda kuruluyor.
Koblenz Container Ship Koblenz, her yıl Ağustos ayında düzenlenen büyük havai fişek festivali olan Rhein In Flammen’e katıldı. Festival boyunca her akşam nehir kıyısında unutulmaz havai fişek gösterileri düzenleniyor. Festival programı ayrıca müzik konserleri ve gastronomik etkinlikler içermektedir. Şehir çok zengin bir kültürel ve spor yaşamına sahip. Her ay birçok yabancı konuğu çeken ilginç festivaller düzenlenmeden hiçbir ay tamamlanmaz.
  Koblenz zengin bir tarihe sahip güzel bir şehirdir; Orta Çağ’da kendi bölgesinde Haçlı Düzeninin bir yerleşim yeri vardı. Her biri kendine özgü bir tarihe sahip eski binalar ve anıtlar, kentin ziyaretçilerine … Açık
Şehrin birçok ilginç ve sıradışı sembolleri yürüyerek keşfedilebilir. Koblenz’in tüm semtlerinde, her biri kesinlikle ilginç bir hikaye veya efsaneyle ilişkilendirilen sıra dışı anıtlar vardır. En ünlü anıtlardan biri Schängel - ’Spitting Boy’. Bu çeşme, 1940 yılında Eski Şehir meydanına inşa edildi. Şehir için zorlu bir tarihi döneme adanmıştır. 18. ve 19. yüzyılların başında Koblenz Fransa tarafından yönetildi; Bu süre zarfında, birçok yerel kadın Fransız askerlerinden gelen gayrı meşru çocukları doğurdu. Yasadışı erkeklere ’Schängel’ deniyordu - ortak Fransız adından Jean türevi. Meşru olmayan çocuklar için böyle hakaret eden bir takma isim şehirde daha uzun zamandır yaygındı, ancak zamanla tarihsel anlamını yitirdi.
Koblenz Bugün, kesinlikle herhangi bir küçük çocuğa Schängel denebilir; Bu kelimenin artık rahatsız edici bir tonu yok. Ana meydandaki sıradışı heykellerin ilginç bir özelliği var - çocuk her beş dakikada bir su yayar. Sembolik anıtın resmini çekmeye karar veren turistlerin özellikle dikkatli olması ve asfalttaki ıslak noktalara dikkat etmesi gerekir. Onlara göre, kameralar ile meraklı birçok turistin lensine doğrudan düşen tükürüğün yaklaşık yörüngesi tahmin edilebilir.
Koblenz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Koblenz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Koblenz yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilika St. Kastor, Koblenz, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika St. Severus, Boppard, 13.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Dom Ss. Georg und Nikolaus, Limburg an der Lahn, 33.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Abtei St. Hildegard, Rüdesheim am Rhein, 46.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Sankt Martin, Bingen am Rhein, 48 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika SS. Dionysius und Valentinus, Kiedrich im Rheingau, 49.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Pfarrkirche St. Elisabeth, Bonn, 53.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Koblenz kaleleri
♥   Kalesi 'Ehrenbreitstein Fortress Rhineland-Palatinate' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Marksburg' , 10 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Goloring' , 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nassau Castle Germany' Rhineland-Palatinate, 14.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Liebenstein' , 16.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Maus Castle Rhineland-Palatinate' , 21.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burg Bischofstein' , 21.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Koblenz’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Koblenz’in Renkleri

Koblenz Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Koblenz’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Koblenz’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Koblenz’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Koblenz’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018