OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Dresden

Dresden’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Palais im Volksparks   Neustadt bölgesi tarihsel açıdan en çekici noktadır. Bu alandaki topraklarda çok sayıda güzel eski binalar bulunmaktadır. Japon Sarayı, kentin çarpıcı mimari bir dönüm noktasıdır. Saray, 18. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Şu anda saray iki müzeye ev sahipliği yapıyor, bunlardan biri Saksonya ulusal kültürünü ziyaretçilere tanıtmakta ve diğeri etnografik eserlerden oluşan değerli bir koleksiyon sergilemektedir. Dünyadaki en güzel ve ünlü süt mağazası - Pfunds Molkerei - de bu şehirde bulunmaktadır. Açılışı 1880’de; tezgahlar ve duvarların duvarları şaşırtıcı resim ve mozaiklerle süslenmiştir. Golden Rider, şüphesiz, Dresden’in en ünlü tarihi eserleri arasındadır. Anıt Augustus Strong anısına dikildi - ünlü bir Polonyalı kral.
  Taschenbergpalais Kempinski Hotel geçmişi, kral August’un sevgilisi için bir saray inşa etmeyi emrettiği 1707’de başladı. Bir süre sonra, bina tahtın mirasçılarının ikametgahı oldu ve gayri resmi adı … Açık
Resmin hayranları, Dresden Sanat Galerisi’ni ziyaret etmelidir. Bu galeri, Rubens, Titian ve Van Dyck’in başyapıtlarını sergiliyor. Raphael’in çarpıcı bir Madonna tablosu galerinin ana dekorasyonu olarak kabul edilir. Armory’de ziyaretçilere törensel silahlar, tarihi tekstiller ve antika zırhlardan oluşan geniş bir koleksiyonu görebilirsiniz. Müze, yaklaşık 10.000 tarihi eser sergiliyor. Doğal ve mimari cazibe merkezlerinin sevgilileri, Elbe Nehri vadisinden yürüyüş yaparken çok ilginç bulabilirler. Bu bölgede, ünlü Albrehtsberg, Ekberg, Lingnershloss ve Pillnits gibi güzel eski konaklar ve saraylar görülecektir.
Bruhl terası muhteşem bir romantik akşam geçirmek için en iyi yerdir. Teras, Saray Meydanı’ndan çok uzakta değil. Pitoresk bir mesire, çok sayıda rahat kafe ve lokanta - sadece ziyaretçiler değil, aynı zamanda yerliler de burada telaşsız yürüyüş yapmalarının keyfini çıkarın. Klasik müzik hayranları, Avrupa’nın en iyi mekanlarından biri olarak kabul edilen Dresden operasını ziyaret etmekle gerçekten ilgilenecekler. Opera’yı barındıran bina da oldukça ilginç. Başlangıçta ilk ev 17. yüzyılda inşa edilmiştir. 1841’de sadece bir tiyatro haline getirildi. 19. yüzyılın sonunda bina kötü bir şekilde yangın hasar gördü ve sadece 20. yüzyılın ikinci yarısında restore edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Romantik Hotel & Restaurant Pattis, çocuklu ve romantik çiftlerin gezginlerinin harika bir tatilden veya kısa bir hafta sonu keyfini sürdüğü harika bir oteldir. Otel sıcak atmosferi ve otel konuklarının memnuniyetini … Açık
  Dresden’in en önemli simgelerinden biri olan Frauenkirche, dünyanın dört bir yanından yüzlerce turisti kendine çekiyor. İkinci Dünya Savaşı’nın trajik olaylarından sonra binanın neredeyse tamamen restore edilmiş olmasına rağmen, kilise hem iç hem de dıştaki ihtişamı ve anıtsallığı ile etkilemeye devam ediyor. Katedralin en tepesine tırmanan herhangi bir ziyaretçi, kentin muhteşem panoraması manzarasının eşsiz bir fırsatını kazanır. “Zwinger”, kentin bir başka simgesi ve bina topluluğuyla sizi şaşırtacak. Bu nedenle, Dresden’deki bütün yolların Zwinger’a yol açtığını söylediğini duyduğunuzda, boş bir konuşma olarak görülmemelidir. Burada dört müze var: Porzellansammlung, Mathematisch-Physikalischer Salon, Nymphenbad ve Gemäldegalerie Alte Meister’in yanı sıra görkemli Kronentor binası.
Ex-World Heritage Dresden Altmarkt veya Neumarkt’ta iyi bir yürüyüş yapmak kesinlikle gereklidir. Bunlar sadece şehrin yaşamının “kaynar” olduğu yerler. Yolunuza çıkacak çok sayıda restoran, bar, mağaza, mimari sanatın en gerçek eserlerinden başka bir şey değildir ve onları gerçekten çok güzel bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Elbe Nehri üzerindeki çok sayıda çeşme ve heykel kompozisyonları kentte dikkat çekici bir niteliktedir. En ünlü anıtlar, Martin Luther, Gottfried Semper, Friedrich Schiller, Kral John’un bir heykeli, Joseph Froehlich ve “Baccus auf dem betrunkenen Esel” ve “Alter Bock auf Säule” heykelleridir.
  Dresden’de alışveriş için ilginç yerler arasından seçim yapabilirsiniz. Birçoğu öncelikle Neustädter Markthalle Galerisi’ne gider. Bu, muhteşem tasarımıyla seçkin, kentin en popüler ve güzel alışveriş … Açık
Muhteşem kapı Georgenbau, kesinlikle herhangi bir gezgin memnun edecek başka bir yer. Bu kapı, XVI yüzyılın sonunda inşa edilmiştir ve bugün, İkinci Dünya Savaşı sırasında bombardımanlara maruz kaldıktan sonra bina restore edilmiştir. Dekonstrüktivizmin hayranları, burada inşa edilen Ufa-Kristallpalast Kino sayesinde burada mimari bir tarzın tadını çıkarabilir. Ünlü bir grup olan Rammstein Till Lindemann’ın solistinin memleketi olan bir diğer önemli bina Paulickhochhaus. Bu arada, bunun savaş öncesi modernizmin hayatta kalan binalarından biri olduğunu bilmenizi isterim. 1929 yılında inşa edilmiş, ancak çağına rağmen, oldukça modern görünüyor.
Dresden 1904’te neo-Rönesans tarzında inşa edilen Sächsische Staatskanzlei, bugün Saksonya hükümetinin koltuğudur. Başlıca özelliği, binanın yüzünü diğerlerinden ayıran ve kolayca fark edilebilen çatıdaki altın taçtır. Militärhistorisches Museum der Bundeswehr’i ziyaret etmek de ilginç olacaktır. Bu müze, sadece koleksiyonundan (ve Almanya’daki en büyük müze) ve ziyaretçilere pek çok yeni bilgi edinme fırsatını değil, aynı zamanda dış görünüşüyle ​​de insanı kendine çekiyor.
Aşağıdaki bölümde, Dresden ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Dresden ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Dresden - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

İki günlük Dresden gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Frauenkirche
Nerede: An der Frauenkirche 12, Dresden; Telefon: +49-351-498110; Metro: Altmarkt;
Semper Opera House
Nerede: Theaterplatz 2, Dresden; Telefon: +49-351-4911705; Metro: Theaterplatz;
Albertinum
Nerede: Bruehlschen Terrasse, Dresden; Telefon: +49-351-4914619; Metro: Theaterplatz;
Zwinger
Nerede: Theaterplatz 1, Dresden; Telefon: +49-351-4914601; Metro: Postplatz;
Synagogue
Nerede: Rathenauplatz/Carolabruecke, Dresden; Metro: Synagogue;
Sea Life
Nerede: Blueherstrasse 3, Dresden; Telefon: +49-351-21040; Metro: Strassburger Platz/Hygiene-Museum;
Elbe meadows and slopes
Nerede: Dresden Tourism Office, Dresden; Telefon: +49-351-49192100;
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dresden ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Grünes Gewölbe' Dresden, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gemäldegalerie Alte Meister' Dresden, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Dresden yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Dom St. Petri, Bautzen, 49.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Katedrála sv. Štěpána, Litoměřice, 63.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Dresden’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

09.02.2023

Dresden’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Dresden’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dresden Komşularında Kültürel Geziler

Dresden Kültür Rehberi. Dresden’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Dresden’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018