OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Karlovy Vary Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Karlovy Vary - Karlsbad   Karlovy Vary’deki geri kalanlar her zaman aktif ve çeşitlendirilmiştir. Bunun tersi imkansızdır, çünkü bu şehirde çok sayıda kültürel tesis, tarihi ve mimari mekan toplanmıştır. Tatilinizin bir gününü bile kaybetmemek için, dikkatinizi çekebilecek başlıca turistik yerlere dikkat edin.
  1. Karlovy Vary, büyük bir toplu taşıma sistemi ile ayırt edilir. Şehir içinde otobüsle gezinmek çok basit. Banliyö bölgelerine gitmeniz gerekiyorsa, yüksek hızlı trenler en iyi çözüm olacaktır. Tren biletleri … Açık
Müze ve Fabrika Moser, Karlovy Vary’deki en ünlü tesislerden biridir. Bu fabrikanın ana alanı camdan yapılan eşyaların yaratılmasıdır, bu nedenle ziyaretçiler bu sürecin teknolojisini tanıyabilir ve koleksiyon veya kristal sofra takımı sergileyebilir. Karlovy Vary Yerel Tarih Müzesi, bu yerin tarihi ve gelişimi hakkında bilgi verecektir. Binanın birinci katı, ünlü ressamların eserlerini ve küçük bir eski kitap koleksiyonunu sergileyen bir galeriye dönüştürüldü.
Kaliteli likörlerden hoşlananlar, kesinlikle ülkedeki en popüler alkollü içeceğin üretimi hakkında bilgi alabilecekleri Jan Becher Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Tabii ki, belirli bir müzeye böyle bir gezi içki likör olmadan tamamlanmış olmayacak. Bunu müzenin barlarından birinde yapabilirsiniz. Peter ve Paul Kilisesi, bu bölgenin en ünlü dini yerlerinden biridir. Kilisenin, Nicolai II tarafından sunulan çeşitli ikonları vardır. Yerel sanat galerisi kesinlikle dikkatinizi çekecek. Galerinin koleksiyonu 1953’te henüz oluşmaya başladı. Düzenli serginin yanı sıra galerinin duvarları düzenli olarak tiyatro gösterileri, sergiler ve konserler gibi çeşitli etkinlikler düzenledi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Karlovy Vary’de, alışveriş hayranlarına yerel olarak üretilen ürünler sunan özel mağazalara çok dikkat etmesi önerilir. Moser shop aynı adı verilen tarihi fabrikada üretilen üstün kristal ürünler sunmaktadır. … Açık
Karlovy Vary’in en sıra dışı manzaraları, muhtemelen Japon Taş Bahçesi’dir. Burada yalnızlık ve sakinlik atmosferine dalabilirsiniz. Bahçe meditasyon için mükemmel bir yer ve görünüşü geleneksel olarak zarafeti ile ziyaretçileri şaşırttı.
Hotel View of Karlovy Vary   Yürüyüş yapmayı sevenler kesinlikle Druzhba Tepesi’ne çıkmalılar. İlginç bir tarihi cazibe var - Diana’nın gözetleme kulesi. Tepenin üst kısmında dinlenme alanları bulunan doğal bir park ile çeşitli restoran ve kafeler bulunmaktadır. Kule, çevresindeki ormanlara ve yeşil tepelere hayran kalmanın uygun olduğu güzel bir gözlem güverte ile donatılmıştır.
  Popüler tatil beldesi elbette çok çeşitli restoranlar ve kafeler ile gastronomik turizm hayranlarını etkileyecektir. Bu şehirde ziyaretçiler farklı yönlerde yemek mekanı bulabilirler. Franco’s, kentin en sevilen … Açık
Mimarlığın önemli bir anıtı Mill Colonnade’dır. 19. yüzyılda inşa edilmiş, Neo-Rönesans ve İmparatorluk tarzı eşsiz bir kombinasyonunu temsil eder. Kemerli bu güzel binanın içinde çeşitli maden kaynakları var. Onlardan suyu denemek tamamen ücretsizdir. Sıcak mevsimde, mimari kompleks egzotik bitki çeşitliliğini tamamlar.
Karlovy Vary (Carlsbad) Main Post Office Dini yerlerin ziyareti tura dahil edilmelidir. Şehrin en güzel yerlerinden biri Aziz Mary Magdalene Kilisesi. İnşaatına 18. yüzyılın sonlarında başlanmış ve bu sitedeki ilk kilise 15. yüzyılda inşa edilmiştir. 18. yüzyılda, kilise neredeyse tamamen ateşle tahrip edildi. Restorasyonu birkaç on yıl sürdü ve nihayet 1861’de tamamlandı. Eşit derecede etkileyici bir dini yapı Aziz Peter ve Paul Katedrali. 19. yüzyılda inşa edilmiş ve Avusturya İmparatorluğu topraklarında ilk Ortodoks Kilisesi oldu. 1916’da askeri operasyonlar sırasında kilise kapatıldı ve ibadet hizmetleri yine 20. yüzyılın ortasında başladı. Çok uzun zaman önce tarihi kilise tamamen restore edildi. Şimdi inanılmaz derecede güzel bir parkın bölgesinde. Tiyatro sanatının hayranları kesinlikle Karlovy Vary Şehir Tiyatrosu’nu ziyaret etmeli. İçinde bulunduğu bina, 19. yüzyılda ünlü mimar G. Helmer ve F. Fellner tarafından inşa edildi. Şu anda, şehirdeki en güzel biridir. Daha önce yerinde eski bir tiyatro vardı, ancak 1787’de ahşap binası tamamen yangınla tahrip edildi. Yeni tiyatro inşaatının ana başlatıcılarından biri D. Becher idi. Konut sakinlerinin bağışları üzerine yeni bir lüks bina inşa edildi. Eski tiyatro, sadece eşsiz görünümünü değil, iç dekorasyonunu da korumayı başardı. Düzenli olarak klasik ve modern yapımlara ev sahipliği yapıyor.
Karlovy Vary - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Karlovy Vary ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Karlovy Vary kaleleri
♥   Kalesi 'Burg Scharfenstein' , 55.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Osterstein Castle' , 62.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mylau Castle' , 63.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Purschenstein Castle' , 64.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Blankenhain Castle' , 78.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Karlovy Vary çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Bayerischer Wald' , 144.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Šumava' , 148.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çek Cumhuriyeti Gezisi: Görülecek Yerler

  Çek Cumhuriyeti, çok sayıda eski binaya, muhteşem kalelere ve kalelere ev sahipliği yapan eski bir ülkedir. Ana turistik güzergahlar, her biri eşsiz bir tarihe ve bir çok efsaneye sahip olan en ünlü yer işaretlerine yapılan ziyaretleri içerir. Ülkenin en ünlü turistik yerlerinden bahsetmeye değer, ziyaretçileri her zaman memnun bırakıyor ve Çek Cumhuriyeti ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı oluyor. …
OrangeSmile araç kiralama Karlovy Vary’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

02.10.2023

Karlovy Vary Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Karlovy Vary Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Karlovy Vary, Çek Cumhuriyeti Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Karlovy Vary’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Karlovy Vary’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018