OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Liberec Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Liberec   Liberec, Kuzey Çek’in başkentidir. Kasaba, XIII. Yüzyılda Garkovitsky akışının ford bölgesinde inşa edilmiş eski bir kale temelinde kuruldu. Sürekli olarak yerleşim bir şehre dönüştü. 2010 yılında Liberec nüfusu 105 bin kişiye ulaştı.
  1. Liberec çok konforlu hava koşulları sunar. Yazları bile burası çok sıcak değildir ve kışın şiddetli don ve rüzgarlar oldukça nadirdir. 2. Şehrin iyi gelişmiş bir otobüs servisi var, tramvaylar ise en konforlu ve … Açık
Liberec, tekstil endüstrisinin önemli bir merkezidir. İşte yün, ipek, pamuk ve diğer kumaşların üretimi gelişmiş. Liberec’te makine yapımı ve araba üretimi de yüksek düzeydedir. Bu şehirde genellikle tekstile adanmış adil ticaret yapılır.
Liberec’e gelen turistler, 65 metre yüksekliğindeki kulenin şehrin her yerinden görüldüğü kentin Belediye Salonuna özel ilgi görebilir; Kutsal Çarmıha Germe Kilisesi, St. Antonius Kostel, XVII. Yüzyılda noggin şeritlerden yapılmış evler ve ilgi çekici diğer birçok yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Liberec çocuklu aileler için harika bir şehir. Görülecek yerlerin çoğu aile ziyareti için ideal. Şehirde, iQLANDIA’da yaratıcı bir bilim ve eğlence merkezi var. Bu merkezi ziyaret etmek sadece çocukları değil, … Açık
Liberec, 2006 yılında 100. yılını kutlayan hayvanat bahçesi ile de ünlü. Çeşitli bitki türleriyle zengin ve XIX. Yüzyılda kurulan yerel botanik bahçesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Alışveriş yapmaktan ve çeşitli eğlencelerden hoşlanıyorsanız, ayaklarınızı Babylon adındaki ticaret merkezine götürmelisiniz. Yaklaşık 5.5 futbol sahası alanı kaplar. Babylon çok sayıda restoran, dükkan ve şarap mahzeninin bulunduğu yerdir; Bu merkezde bir disko, oyun alanları, bowling, iş merkezi ve hatta su ve Luna parkları bulacaksınız. Bu ticaret merkezinin tüm avantajlarını sıralamak için çok zaman harcayabiliriz, ancak onu ziyaret etmek ve Babil’in gerçek bir “şehir içinde şehir” olduğunu ve adını bu merkeze çok yaklaştığını anlamak daha iyi olacaktır.
  Popüler turistik yer, televizyon kulesinin bulunduğu Jested Dağı’nın zirvesidir. Dünyadaki diğer birçok televizyon kulesi gibi, turistlere de ilginç bir eğlence sunuyor. Duvarları içinde küçük bir otel, panoramik şehir manzaralı bir restoran ve şehirdeki en yüksek gözlem alanı. Tatilcilerin tepenin tepesine, kendi içinde unutulmaz bir macera olacak bir teleferikle ulaşabilirler.
  Liberec, geleneksel Çek mutfağını keşfetmek için mükemmel bir mekandır. Bu şehirde sadece zengin bir bölgesel menü değil, aynı zamanda özel bir otantik atmosfer sunan birçok cazip restoran bulunuyor. Yılın herhangi … Açık
Kentin en önemli dini anıtı Kutsal Haç Kilisesi’dir. Bu güzel kilise, bozulmamış dekorasyonunu tam anlamıyla korumayı başardığı, dünyadaki Barok tarzındaki en iyi mimari eserlerden biri olarak kabul edilir. Bu kilisenin dekorasyonu göründüğü kadar güzel. Kilise, birkaç yüz yıl önce buraya getirilen ikonları ve dini aksesuarları içeriyor.
Liberec’in hemen yakınında, pek çok ilginç tarihi mekan da görebilirsiniz. Şehirden yarım saatten daha az bir sürede antik Trosky Kalesi var. Ortaçağ döneminde inşa edilmiştir. Bir sonraki savaştan sonra, bu kale neredeyse tamamen tahrip olmuştur. Bugün kalenin neredeyse tamamen yıkılmış olmasına rağmen, meraklı turistlerin onu ziyaret etmesini engellemiyor.
  Liberec, yerel halkın geleneklerini ve yaşam tarzını keşfetmek için mükemmel bir yerdir. Yerel sakinler, ilginç bir karakter, kültür ve geleneklerine özel bir tutum ile ayırt edilirler. Ayrıca heyecan verici tatil ve … Açık
Şehrin hemen yakınında bulunan Makhovo Gölü’nün gezileri doğa severler arasında oldukça popülerdir. Bu pitoresk yerler, gölün kıyısının yoğun bitki örtüsü ile kaplandığı sıcak mevsimlerde ziyaret etmek için özellikle ilginçtir. Bu nispeten küçük su kütlesi gezinin tüm katılımcıları tarafından izlenebilecek birçok su kuşu ve diğer hayvanlara ev sahipliği yapmıştır.
Şehirde ondan fazla müze ve sanat galerisi var. Bunlardan en sıradışı olanı Teknik Müze. Eski arabalar, motosikletler ve diğer teknik cihazların çok ilginç bir koleksiyonunu içerir. Demiryolu taşımacılığının geliştirilmesine adanmış sergilerden bazıları müzenin bitişiğindeki alanda yer almaktadır. Buradaki sergilerin birçoğu tam olarak müze sahipleri tarafından keşfedildikleri gibidir, bu yüzden güzel retro arabaların arasında eski, toz kaplı ve kurutulmuş bir sarmaşık makine varsa şaşırmayın. Bu müze çocuklu turistler arasında çok popüler. Burada birçok sergiye dokunulabilir, ayrıca eski arabaların direksiyonuna oturulabilir.
Liberec - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Liberec ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Liberec kaleleri
♥   Kalesi 'Funkenburg' , 57.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grodziec castle' , 66.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Liberec çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Karkonoski Park Narodowy' , 40.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Doliny Bobru' , 49.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'České Švýcarsko' , 50.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Sächsische Schweiz' , 57.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Rudawski Park Krajobrazowy' , 59.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Liberec ve Çevresindeki Turistik Yerler

Zamek Berstejn

From the series “Günümüze Kadar Korunmuş İlginç Eski Kaleler”
Antik otel kalesinde hala bir sır var - ulusal mutfağın lokantası. Restoran, tanınmış bir aşçı tarafından değil, eski ahşap fırında yemekleri pişiren otel sahibi tarafından işletilmez. Burg-Hotel Bernstein, şövalye tarzında dinlenmek ve pitoresk doğanın tadını çıkarmak isteyen turistler için ideal bir mekandır. Misafirler, telefonda ve televizyonda olduğu gibi kalan birçok şeyden vaz geçmek zorunda kaldıkları fark edilmelidir. Mükemmel bir alternatif, eski şömineli rahat oturma odası, büyük kütüphane ve bahçe tasarımlı golf sahasıdır. … Devamını oku

Hrad Trosky

From the series “Dünyadaki En Ulaşılamaz Binalar”
Bu kulenin binanın en eski unsuru olduğu belirtilmelidir. 1428'de yaşanan güçlü yangın sonrasında hayatta kalan tek yapıdandı. Benzersizliğine ve cazibesine rağmen, Trosky dünyadaki en gizemli ve keşfedilmemiş kalelerden biridir. Tarihlerini aydınlatabilecek tüm belgeler çok sayıda yangında yakıldı. Halen, tarihi bölge, Miras Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Etkileyici yaşına rağmen, kaleler iyi korunmuş ve ziyaretçilere açıktır. … Devamını oku

Çek Cumhuriyeti Gezisi: Görülecek Yerler

İlginç ilginç mimari yapıların yanı sıra Çek'te birçok güzel park ve doğa rezervi bulunmaktadır. Sözde 'Çek İsviçre', türünün en ünlü simgesidir. Rezerv, ülkenin kuzey kesiminde bulunur ve yoğun ormanlar, derin kanyonlar, dağ nehirleri, pitoresk vadiler, yeşil tepeler ve kayalar bulunur. Çek Paradise Parkı kamp ve aktif dinlenme için mükemmel bir yer. Park piedmont alanında bulunur ve dağlarda bulunan Turnov, Mlada Boleslav ve Jicin gibi antik kentlerden kolayca ulaşılabilir. Muhteşem dini yapılar ile ünlüdürler. Ayrıca, arkeolojik ve jeolojik açıdan büyük önemi olan Çek Mağaraları Milli Parkı'ndan da bahsetmeye değer. …
OrangeSmile araç kiralama Liberec’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

26.09.2023

Liberec Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Liberec Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Liberec, Çek Cumhuriyeti Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Liberec’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Liberec’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018