OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Liège Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Liege, Valon Bölgesi’nin en büyük şehri olarak bilinen muhteşem bir Belçika şehridir. Liege aynı zamanda Belçika’nın üçüncü büyük belediyesidir, sadece Brüksel ve Anvers öndedir. Bu şehir iki nehrin birleşme bölgesinde bulunuyor - Orth ve Maas, ama elbette, bu gerçek turistleri değil, diğer Belçika şehirleriyle karşılaştırıldığında alışılmadık derecede uzun bir tarihi çekiyor. Burada, şehrin tarihi ve kültürü hakkında değerli bilgiler sağlayan mükemmel müzelerin yanı sıra, Mosan mimarisinin tarzını kanıtlayan eski evler ve binalar göreceksiniz.
  Liege, özel gastronomik kültürü olan antik bir sanayi kentidir. Bu cazip kentin mutfak gelenekleri hala su kabaklarını şaşırtıyor. Her yıl bu şehri peynir hayranları, Belçika bira arkadaşları ve çikolata … Açık
Liege, metalurji, silah ustaları ve kesilmiş cam üreticilerinin şehri olarak kabul edilir. Canlı caddeleri, sayısız caddeleri, meydanları ve parkları ile hayran kalacaksınız. Şehir, eski geleneklerini ve Valon yaşamı müzelerinde sergilenen Valon sanatını temsil eden öğeleri özenle korur. Liege gözleminize merkezi St. Lambert meydanı ile başlayın. Bir zamanlar bu azizin adını taşıyan güzel bir katedral meydanda duruyordu, ancak Fransız Devrimi’nden sonra harabelere dönüştü. Modelinin yanı sıra ayakta kalan katedralden bazı eşyalar Mer Dew Caddesi’ndeki Dini Sanat Müzesi’nde görülebilir.
Şehrin belli başlı ilgi çekici yerleri arasında, İtalyan Rönesansı’nın dış görünüşünü, Gotik iç mekanı ve Fransız cephesini birleştiren Prens-Piskoposlar Sarayı’nı ziyaret edemezsiniz. Ziyaret edilecek diğer yerler arasında belediye binası, özgürlüğü simgeleyen dört aslanlı inanılmaz bir fıskiye, bir zırh ve cam kesme müzesi, dekoratif sanat müzesi, Gallo-Roma sikkeleri ve madalyaları, dini heykeller ve çok sayıda antik kilise vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Liege şehrinin göze çarpan özelliklerinden biri de ulusal rengidir. Yerel halkın yaşam tarzı, gelenekleri ve gelenekleri gezginler için büyük ilgi çekiyor. Her turist, en az bir gün boyunca, ani heyecan verici … Açık
  Meuse gezinti yerinde, kentin en etkileyici mimari anıtlarından biri olan Curtius Sarayı görülebilir. Parlak kırmızı bir cepheye ve kiremitli bir çatıya sahip bu muhteşem bina, 17. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Saray, şehrin zengin tüccarlarından birine aitti. Artık saray sadece kendine has görünümü için değil, aynı zamanda iç dekorasyonu için de çekici. İnanılmaz derecede güzel alçı kabartmaları ve dini ve tarihi sahnelerin tasvir edildiği sanatsal resimler de dahil olmak üzere, bozulmamış tasarım unsurları duvarlarının içinde kalmaktadır. Saray günümüzde müze olarak kullanılıyor ve günümüzde çağdaş sanat sergilerine ev sahipliği yapıyor.
Liège Palast Şehrin en büyük dini sembolü Aziz Paul Katedrali. Onun yerine ilk Romanesk kilise 10. yüzyılda inşa edilmiştir. 13. yüzyıla kadar sürdü, ardından minyatür kilise güzel bir Gotik katedral haline getirildi. Son büyük yeniden inşası 19. yüzyılda gerçekleşti. Eski Gotik tarzında yapılmış eski bir orta nefese, eski fresklere ve vitray pencerelere sahiptir. Bu katedralin duvarları içinde, binlerce yıl önce kiliseye getirilen St. Lambert’in örtüsünün bulunduğu birçok önemli dini eserler vardır.
  Liege büyük bir sanayi kenti olarak bilinir, ancak zengin kültürel mirası paha biçilemez. 11. yüzyılın başında inşa edilen Prens Piskoposlar Sarayı, kentin en önemli mimari merkezi olarak kabul edilir. Sarayın son ana … Açık
Katedralden çok uzakta olmayan Kale, geçmişte korunmuş anıtların bulunduğu önemli bir tarihi alandır. Bu park bir tepenin üstünde yer almaktadır. Yüzlerce yıl boyunca burada tahkimatlar bulundu. 13. yüzyılda, burada büyük bir kale inşa edildi. Bugün parkta, antik sur kalıntılarının yanı sıra savunma duvarlarını da görebilirsiniz. Korunan 17. yüzyıldan kalma burçların yanı sıra pek çok kuyu ve gizli geçit vardır. Parkta eski bir mezarlık var.
King Albert esplanade by night Doğa severler kesinlikle Liège Botanik Bahçesini ziyaret etmelidir. Yılın herhangi bir zamanında güzel ve ilginç. Botanik bahçesi 1819 yılında şehirde kuruldu ve aslen Cockerill meydanının bulunduğu yerde bulunuyordu. Yeni alanların aktif gelişimi başladığında, bahçe şimdi bulunduğu yere taşındı. Bahçede, çeşitli sergiler için kullanılan güzel seralar inşa edildi. İçlerinde 150 yıldan daha yaşlı büyük ağaçlar görülebilir.
Liège - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Liège ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Liège kaleleri
♥   Kalesi 'Hamal Castle' , 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Xhos Castle' , 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Limont' , 17.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Jehay-Bodegnée Castle' , 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Donjon de Limont' , 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Liège çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'De Meinweg' , 68.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 78.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 105.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ardennes' , 108.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Maasduinen' , 111.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Liège ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Bonnefanten Museum' Maastricht, 25.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Liège ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chateau Miranda

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
Çökmüş soyma boyası, çatılmış tavan ve masalar ve kalın bir toz tabakasıyla kaplı sandalyeler bulunan katlardaki çöpleri, kırık pencerelerle ilgili bir yer var. Kale, dışardan muhteşem gözükmeye devam ediyor. Bununla birlikte, duvarları içinde korkutucu bir ortam gizler. Bazı meraklıları korkutmuyor ya da kalenin muhtemel çöküşüyle ​​ya da hayaletler hakkında birçok efsane ile karşılaşmıyorlar. Karanlıktan sonra özellikle terk edilmiş binaya gelirler ve bir gece hayalet görmesine tanık olmak için orada kalırlar. Aslında, Chateau Miranda'daki hava durumundaki kaprislerden sığınan evsiz bulma şansı çok daha muhtemel. … Devamını oku

Baumwipfelpfad Schwarzwald

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Baumwipfelpfad kulesinin eşsiz doğa koruma alanına zarar vermediği ve bozulmamış güzelliğini korumaya yardımcı olduğu dikkate değerdir. Turistler ahşap köprülerle kaplı zemin üzerinde hareket ederler ve toprağı bastırmazlar, aksi takdirde ziyaretçilerin çokluğu nedeniyle parkta ciddi hasar meydana gelir. Kubbeli kulenin inanılmaz bir sırrı var. İçinde üç iri köknar büyür. Ziyaretçiler tırmanırken kompozisyonunu tüm ihtişamıyla görebilirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Liège’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

24.06.2024

Liège Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Liège Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Liège, Belçika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Liège’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Liège’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018