OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kerkrade Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Tarihinin çoğu için, modern Kerkrade, tarihi Herzogenrath şehrinin bir parçasıydı. Güney Limburg farklı düşmanlar arasında sürekli tartışmalı bir yerdi ve Herzogenrath defalarca elden ele geçti. Şehir, uzun süre Brabant, İspanya ve ardından Fransızlar tarafından düşkündü. Hollanda Krallığı nihayet 1839’da Kerkrade için haklarını belirledi.
  Minyatür Kerkrade’de, çocukları ziyaret etmek için büyüleyici olacak birçok cazibe merkezi ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Çocuklarla GaiaZOO’da dolaşmaya değer. Bu hayvanat bahçesi oldukça büyük ve … Açık
Kerkrad Rolduc Manastırı, Hollanda’nın en büyük ve en eski manastırıdır. 900 yıldan fazla bir süredir geçmişi var. Kültürel önemi ve mimari değeri nedeniyle manastır ulusal bir anıttır. Kompleks ayrıca UNESCO anıt listesindedir. Rolduc şu anda otel ve konferans merkezi olarak kullanılıyor. Otel 300 misafir için 160 oda barındırmaktadır. Manastırda her gün ziyaret edilebilecek bir tapınak ve bir mezar odası bulunmaktadır. Ayrıca görkemli tarihi manastır bahçesi ve Ailbertus üzüm bağları görülmeye değer. Manastırda geziler pazar günleri yapılır.
Ayrıca, Kerkrade konuklarına antik bir parkın engin bölgesinde bulunan eşsiz bir GaiaZOO hayvanat bahçesi sunabilir. GaiaZOO’da büyük doğal çevrelerde yüzden fazla hayvan türü yaşıyor. Güzel peyzajlı park, ziyaretçilere egzotik hayvanların yaşadığı uzak ülkelere, gergedanlara, zürafalara, gorillere, tapirlere, aslanlara ve çitalara neredeyse seyahat etmelerini sağlar. Ayrıca, yakındaki DinoDome, 2500 metrekarelik bir alanda bulunan kapalı dinozor müzesinde çocuklar ve yetişkinlere gerçek bir macera sunuyor. Ağları ve titrek halat köprülerine tırmanabilir, zamanda geriye gidebilir, mosasaurus, brachiosaurus ve doyumsuz T-Rex gibi dev dinozorlarla yüz yüze gelebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Geleneksel Kerkrade mutfağı çok basittir ve nadir lezzetlerden yoksundur. Yerel gastronomi, balık ve diğer deniz ürünleri, et, patates, süt ürünleri ve peynir türlerine dayanır. Neredeyse hiç baharat olmadan geleneksel … Açık
Görülmeye değer Kale Erenstein - On dördüncü yüzyıldan kalma, Anstelvallei’nin eteklerinde bulunan ve su üzerinde duran devasa duvarlara sahip kale. Orta Çağ atmosferine ek olarak, size Cranenweyer gölünün enfes manzarasını sunar.
  İkonik bir tarihi yer, 12. yüzyılın başlarında kurulan “Rolduc Manastırı” dır. Manastır 18. yüzyıla kadar aktif kaldı; O zamana kadar geniş bir bitişik bölge vardı. Manastır, 350 çalışanın çalıştığı yakındaki birkaç kömür madenine sahipti. Manastırın kaderindeki birçok değişikliğe rağmen, Masonik mimarinin canlı bir örneği olan eşsiz bir 12. yüzyıl kilisesi topraklarında hayatta kaldı. Halen, tarihi binada katolik semineri, ilahiyat enstitüsü binası ve bir konferans salonu bulunmaktadır.
  Yerliler, memleketlerine ve tarihi geleneklerine duydukları sevgi ile bilinir; çok çalışkan, temizliğe ve çevreye önem veriyorlar. Ulusal karakterin bu özelliklerini hissetmek için şehir sokaklarında yürüyün. Burada … Açık
Kerkrade’de, bütün aile ziyaretleri için ilginç olacak, çok ilginç bir müze olan “Discovery Center Continium” var. Sergisi bilim ve sanayinin gelişimine adanmıştır. Koleksiyonunun temeli, farklı bölgelerde farklı bölgelerde kullanılan çeşitli mekanik cihazlardır. Pek çok sergiye dokunulabilir ve hatta eylem sırasında görülebilir, bu yüzden müze özellikle çocuklar tarafından sevilir.
Sint Hubertuslaan Caddesi’ndeki şehir merkezine kısa bir mesafede, 1938 yılında kurulan güzel bir botanik bahçesi var. Halen yaklaşık bir buçuk hektarlık bir alanı kaplıyor. Bu bahçede yaklaşık 200 farklı ailenin bitkileri temsil edilmektedir. Uzak Madagaskar’dan getirilen egzotik bitkiler özellikle değerlidir. Onlar için bahçeye özel bir sera dikildi.
  Kerkrade’in ana tarihi sembolü müthiş Oud-Ehrenstein Kalesi’dir. 13. yüzyılda Amstel Nehri kıyılarında önemli bir ticaret yolunu korumak için gözetleme kulesi olarak inşa edilmiştir. Kalenin adı, 14. … Açık
Turistler ve kent sakinleri arasında yürüyüş yapmak için popüler bir yer Market Meydanı’dır. Çok sembolik bir anıtı var - madenciler. Meydanın yakınında, şu anda popüler mağazaların ve restoranların bulunduğu birçok güzel eski bina görebilirsiniz. Sıcak sezonda, Pazar Meydanı’nda genellikle ilginç eğlenceli etkinlikler ve fuarlar düzenlenir.
Kentte, bir sonraki müzik festivalinin açılması için özel olarak 1993 yılında inşa edilen çok güzel bir konser salonu olan “Rodahal” var. Günümüzde, bu konser salonunda düzenli olarak ilginç kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.
  Kerkrade ziyaretçileri arasında en sevilen rekreasyon noktalarından biri, şehrin pitoresk ortamında bulunan GaiaZOO. Bu, yıllar boyunca birçok prestijli ödül alan Hollanda’daki en güzel hayvanat bahçelerinden … Açık
Şehirdeki atraksiyonlar yeterli değilse, “Valkenburg Tren İstasyonu” nu kullanarak trenle heyecan verici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Turistik tren her gün tren istasyonundan kalkar.

Kerkrade - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kerkrade ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kerkrade kaleleri
♥   Kalesi 'Landsfort Heerlen' , 6.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Blomendal' , 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hoensbroek Castle' , 11.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Valkenburg castle' , 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Jansgeleen Castle' , 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kerkrade çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'De Meinweg' , 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Groote Peel' , 54.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Maasduinen' , 79.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 108 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Loonse en Drunense Duinen' , 109.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kerkrade ve Çevresindeki Turistik Yerler

Köln Katedrali

From the series “Dünyadaki En İkonik Tapınaklar”
Ünlü mimar Gerhard, Domprojekt'te çalıştı. Efsane anlattığına göre şeytan ona yardım etti. Böyle büyük bir mimari projenin yapımını açıklayan tek yol buydu. Muhteşem iç mekanları ve ana kutsal alanı olan altın lahit ile süslenecek olan Köln Katedrali'ni her gün 20.000'den fazla kişi ziyaret ediyor. İkincisi, kuyumcu sanatının gerçek bir başyapıtıdır. Lahit süslemeleri için binlerce değerli taş kullanılmıştır. Katedralte ayrıca başka kutsal alanlar da var - Gerokreuz ve 13. yüzyıldan kalma eşsiz bir heykel olan Milano Madonna. İlgilenenlerin hepsi Domgipfel'e tırmanabilir ve Köln'ün tadını çıkarabilir ve yalnızca 509 basamak aşılmak zorundadır. … Devamını oku

Montagne de Bueren

From the series “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
Merdivenlerin sonuna doğru yürümek için tembel olmayan Liege'nin konukları, yalnızca eşsiz tarihi mekanlara hayran olma şansına sahip olacaklar. Tarihi bölge, Maas nehri harika bir panoramik görüntüsü açılır. Merdivenlerde yürümek, uzun yürüyüşlerden hoşlanmayanların bile rahat ve keyifli olacak. Bazı yerlerde merdivenlerde güzel dükkanlar açılmış, burada daima dinlenebilirsiniz. Liege'de resmi adı 'Buren Dağı' olan ilginç bir kült yeri var, bu şehirin savunmasında önemli bir rol oynayan soylu Vincent de Buren'in adını aldı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kerkrade’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

17.07.2024

Kerkrade Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kerkrade Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kerkrade, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kerkrade’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kerkrade’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018