OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Groningen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Groningen, uzun tarihi ve saygın kültürüyle ünlü Hollanda şehirlerinden biridir. Bu kasaba büyük değil, bu yüzden telaşsız bir dinlenme arayan, doğanın güzelliğinin tadını çıkarmak, bir kanoya binmek veya Groningen’den farklı yönlerde su kanallarında katamaran yapmak isteyen turistlere mükemmel bir şekilde uyar. Martini Kulesi, kentin ana mimari sitesidir ve 500 yıldan fazla bir süredir Groningen’de durmaktadır. Kule, eski St. Martin kilisesinin bir parçasıdır. Kulenin içinde XIII’de yaratılmış eşsiz freskler bulunmaktadır. Burada ayrıca Barok tarzında dekore edilmiş en büyük Kuzey Avrupa organı var. Groningen-Nieuwe Kerk ve Aa Kerk’de birkaç eski kilise var.
  Groningen’de çoğu zorlu gurme bile kolayca yiyecek bir yer bulacak. Şehir, her biri şaşırtıcı özellikleriyle konukları memnun edecek yüzlerce farklı restorana ev sahipliği yapıyor. Dinnercafe Diep, kentin en iyi … Açık
Groningen aynı zamanda bir üniversite şehridir, bu yüzden nüfusunun en az dörtte biri öğrencidir. Bu şehirde her zaman birçok genç vardır ve bu, burada bulunabilecek çok sayıda kafe, pub ve gece klübünün sebebidir. Groningen’de canlı hiç durmaz. Kasaba ayrıca festivalleriyle ünlüdür. Noorderliht, sıklıkla gerçek şaheserler ve derin anlamlara sahip fotoğraflar sergileyen fotoğraf festivalidir; Noorderslag, amatör tiyatroların ve blues müzik festivalinin performansıyla ünlü Hollanda pop müziğine adanmış bir festivaldir. Sessiz Groningen’de yürüyüş yaparken harika bir park olan Lauwersmeer parkını ziyaret etmeye biraz zaman ayırın veya Groningen Müzesi’ne ve orijinal bir Tütün Müzesi’ne katılın. Çocuklar bir sığır çiftliğini, yerel Tarih Müzesi ve Çizgi Roman Müzesi’ni ziyaret etmekten kesinlikle zevk alacaklardır.
  Neoklasik tarzda en güzel mimari anıt, Belediye Binasıdır. İnşaatı 18. yüzyılın sonlarında başlamış ve 1810 yılında tamamlanmıştır. Yıllar önce olduğu gibi bugün de bu binada şehir konseyi oturumları vardır. Sütunları olan muhteşem bina, kentte en çok fotoğraflananlardan biridir. Önünde ilginç eğlenceli etkinliklerin yapıldığı geniş bir meydan var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Groningen, orada düzenlenen ilginç festivaller nedeniyle sık sık ’festival şehri’ olarak adlandırılan rahat ve samimi bir şehirdir. ve turistler. Çiçek Festivali kentte düzenlenen en güzel ve ünlü olaydır. … Açık
Şehir, dünyanın en eski üniversitelerinden birine sahiptir. 2014 yılında 400. yılını kutladı. Büyük pencereleri ve zengin bir şekilde dekore edilmiş bir cepheye sahip üniversitenin tarihi binası lüksünü hayrete düşürüyor. Binanın etrafında çok güzel bir bahçe. Bu üniversitede yaklaşık 28.000 kişi sürekli eğitim görmekte ve orada yaklaşık 5.000 kişi çalışmaktadır.
Groningen, the Netherlands Groningen’in hemen yakınında, benzersiz bir tarihi anıt var - Fort Bourtange. Bu görkemli kale 1593 yılında kurulmuş ve sıradışı bir mimari yapıya sahiptir. Kale bir yıldız şeklinde inşa edilmiştir. Bugün ilginç bir tarihi müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç yıl önce, sadece eski binaların değil, aynı zamanda komşu bölgelerin de yeniden inşa edildiği kalenin büyük bir yeniden inşası tamamlandı. Ortaçağda olduğu gibi bugün de kale, suyla dolu derin çukurlarla çevrilidir. Sadece özel köprülerle yaklaşılabilir.
  Groningen büyüleyici tarihi olan antik bir şehirdir. Hızlı gelişimi, bir üniversitenin orada kurulduğu 17. yüzyılın ilk yarısında gerçekleşti. Üniversite bugünlerde bile çalışıyor, bu yüzden şehir oldukça … Açık
Şehir için sembolik bir yapı, şehrin en eski ve en muhteşem yapılarından biri olan Goundkantoor’dur. Güzel konak 1635 yılında inşa edildi. Aslen, vergi toplanan bir kurumu barındırıyordu. 19. yüzyılda, Tahlil Odası olarak adlandırılan Tahlilde, değerli metallerin kalitesinin değerlendirildiği ve bunların üzerine de numunelerin yerleştirildiği yer vardı. Bu dönemde güzel bina olağandışı adı ile sabitlendi. Bugün Goundkantoor’da ulusal mutfağın popüler bir restoranıdır.
Groningen Central Station Groningen’de çok güzel bahçeler ve parklar var. En güzellerinden biri de Princely Garden. 1626’da kuruldu. Yıllar önce olduğu gibi şu anda şifalı otlar ve birkaç düzine gül türü bu bahçede yetiştiriliyor. Bahçede, pek çok güzel çardak ve ziyaretçilerin sıcak mevsimde dinlenebileceği rahat bir çay evi bulunmaktadır.
Groningen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Groningen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Groningen kaleleri
♥   Kalesi 'Fraeylemaborg' , 17.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Menkemaborg' , 22.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schierstins' , 37.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Onstaborg' , 38.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Groningen çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Nationaal beek- en esdorpenlandschap Drentsche Aa' , 24.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Lauwersmeer' , 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Schiermonnikoog' , 37.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Drents-Friese Wold' , 40.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'De Alde Feanen' , 43.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Groningen ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Groninger Museum' Groningen, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Groningen ve Çevresindeki Turistik Yerler

Slauerhoff

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Yerliler ultramodern ve hızlı Slauerhoff'u 'uçan' bir köprü olarak adlandırıyorlar. Kaldırıldığında, köprü platformu yakındaki otoban üzerinde asılı durur. Böyle karmaşık bir konuma gelince, köprünün gemi ve otomobil trafiğine müdahale etmemesi için hızla kaldırılması ve indirilmesi çok önemlidir. Autostraße boyunca büyük patika. Bu, Slauerhoff Köprüsüne bakmak ve arka planlarında güzel fotoğraflar oluşturmak için ideal bir yerdir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Groningen’de araba kiralama

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

1 Mayıs'tan itibaren İzlanda, ECDC risk kodunu kullanacak. Düşük riskli ülkelerden (yeşil ve sarı) gelen turistlerin, negatif bir PCR testi yaptırmaları durumunda karantina kilidine girmeleri gerekmeyecek. Şu anda İzlanda'da enfeksiyon nedeniyle 30 kişi hastaneye kaldırılıyor ve 24 kişi daha hasta insanlarla etkileşime girdikleri için karantina altında. COVID-19 nedeniyle kimse hastaneye kaldırılmadı. Oku bunu

11.04.2021

Groningen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Groningen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Groningen, Hollanda Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Groningen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Groningen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018