OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Nantes

Nantes Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Futur hotel   1. Gezginler otobüs saatte iki defa yola ve hafta sonları bir saat içinde bir kez yola Hafta içi 2 3., 00 kadar 5. 30 otobüs koşma ile şehir merkezine havaalanından alabilirsiniz. Yolculuk ücreti 7 Euro ve yolculuk yaklaşık 20 dakika sürecek.
2. Zaman kısıtlaması olmayan turistler, hedefe ulaşmak için TGV hızlı trenle Paris’i ziyaret etmelidir. Yolculuğun maliyeti 20 Euro’nun üzerinde olacak ve yolculuk için gereken süre yaklaşık iki saattir.
3. Şehrin misafirlerinin Rue Crebillon bölgesine gitmeleri tavsiye edilir, çünkü burası alışveriş merkezlerinin ve seçkin butiklerin tam olarak yoğunlaştığı yerdir. Sezon sonunda tüm yerel mağazalar ve butikler büyük satışlar sunuyor.
4. İhtiyatlı turistlerin bazı yiyecekleri satın almak için pazarları tercih etmeleri tavsiye edilir. En popüler pazar yeri, süpermarketlere ve mağazalara göre çok daha düşük fiyatlar sunan Talensac’tır. Yerel pazarların ana tuhaf özelliği, zengin bir deniz ürünü seçeneğidir.
5. Nantes’te toplu taşıma sistemi, otobüs ve tramvay ağları ile sunulmaktadır. Şehirde feribot hizmeti de bulunmaktadır. Otobüsler ve tramvaylar aynı türden biletleri kabul eder. Şehir içi bir gezinin maliyeti yaklaşık 1.5 Euro olacaktır. Tek seferlik satın alma durumunda, on bilet 12 Euro’ya mal olacak. İhtiyatlı turistler iki gün için 4 Euro’ya mal olacak bir seyahat kartı satın alabilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Bisiklet, şehir ulaşımında hala popüler bir araçtır. Şehrin tüm ana yolları boyunca özel bisiklet yolları uzanır. Nantes şehrinin en popüler bisiklet kiralama merkezi, günde yaklaşık 10 Euro’ya mükemmel kalitede bisikletler sunan Bicloo merkezi olarak kabul edilir.
7. Nantes’in temel özelliklerinden biri, havanın birdenbire değişmesidir. Güneşli havalarda ve açık havada bile şehir keşif turuna çıkmak turistlerin şemsiyelerle desteklenmeleri gerekiyor. Güneşli ve açık bir günün sıcağında bile yoğun yağmur yağmaya başlayabilir.
  Tüm turistler için büyük ilgi uyandıracak destinasyonun önemli bir simgesi, Brittany Dükleri Kalesi’dir. Kuruluşundan (13. yüzyıl) 16. yüzyıla kadar Brittany düklerinin ana ikametgahıydı. Daha sonra kale belli … Açık
8. Birçok turu ziyaret etmek ve çok sayıda geziye çıkmak isteyen yolcular, turist bilgi merkezlerinden birinde özel bir Pass Nantes kartı almalıdır. Kart, yirmi şehir müzesini ücretsiz ziyaret etme şansının yanı sıra bazı popüler mağaza ve restoranlarda indirim sağlıyor. Kart 24, 48 veya 72 saatlik olabilir ve sırasıyla 18, 28 veya 36 Euro’ya mal olacaktır.
Nantes - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nantes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Fransa: Seyahat Tavsiyeleri

6. Aktif boş zaman etkinlikleri Fransa'da çok popülerdir. Turistler bağımsız olarak herhangi bir rotayı seçebilir ve bir tur operatörü olmadan bir yolculuğa çıkabilirler. Bununla birlikte, milli parkların girişinin ödenebileceğini hatırlamak önemlidir.
7. Fransa'da avlanma, ancak özel bir lisans satın aldıktan sonra mümkündür.
8. Fransa'da yaz çok sıcaktır. Hava bölgeye göre büyük oranda değişir. Bir gezi gezisi için en uygun zaman Mayıs ve Eylül-Ekim aylarıdır.
9. Ülkedeki sahil dinlenme alanları Akdeniz'in Azure kıyılarında yoğunlaşmıştır; Yüksek sezon Temmuz-Ağustos'dur. Şehrin ünlü film festivalleri ve kültürel etkinlikleri şu anda. …
OrangeSmile araç kiralama Nantes’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.12.2023

Nantes Fotoğrafları

Nantes haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nantes Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Nantes Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Nantes’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018