OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lourdes Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lourdes, ikonik dini mekanlara ev sahipliği yapan Batı Avrupa’nın en önemli hac merkezlerinden biridir. Lourdes, pastoral dağ manzaralarıyla çevrili ’Pyrenees’ in eteklerinde yer almaktadır. Eski pitoresk kent 11 Şubat 1858’de gerçekleşen önemli olaydan sonra bir dini merkez haline geldi. Efsanelerden birine göre, o gün Meryem Ana, 14 yaşında bir yerel kız olan Bernadette Soubirous’a çıktı. Bu ’Mağaralar Massabel’ de oldu, daha sonra, Kutsal Bakire 17 kez daha kıza geldi.
  Lourdes, bazıları güzel tarihi binalarda yer alan çok sayıda otel seçeneği sunarken, diğerleri özel hizmetleri ile misafirlerini çekmeye çalışıyor. En prestijli en prestijli otel De La Grotte, konuklarına eski zaman … Açık
Bernadette Soubirous’un iddiaları sosyal ve dini çevrelerde büyük bir rezonansa neden oldu. Kız tekrar tekrar vizyonları hakkında sorgulandı ve hiçbir sapma göstermeyen çok sayıda tıbbi muayeneye tabi tutuldu. Kız bir rahibe oldu ve daha sonra 1933’te kanonlaştı. Bugün Saint Bernadette, Lourdes’in hamisi. Dünyanın dört bir yanından gelen 70.000’den fazla hacı, buraya şehrin eşsiz dinî tapınaklarına ibadet etmeye geliyor. Geçtiğimiz 150 yıl boyunca, umutsuzca hasta insanların mucizevi şifalarının 7,000’den fazla vakasının kaydedildiği dikkate değer. Bu da şehri daha da gizemli ve çekici hale getiriyor.
Şehrin cazibe merkezlerinin çoğu, bir şekilde din ile bağlantılıdır ve Lourdes’deki turistlerin satın aldığı en popüler unutulmaz hediyelik eşya, azizlerin ve güzel ikonların figürleridir. 19. yüzyılın ortalarında şehre akın etmeye başlayan çok sayıda hacı, şehrin turizm altyapısının aktif gelişimine katkıda bulundu. Bugün, otel sayısı bakımından, Lourdes Fransa’nın tek şehri olan Paris’ten daha azdır. Birlikte gelen turist altyapısı da gelişmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lourdes’in ana dönüm noktası ve binlerce gezginin hedefi Lourdes Our Lady of Our Lady of. Bakire Meryem’in ilk kez St. Bernadette’e geldiği noktada inşa edilmiştir. Sözde ’Alan’ iki bazilika … Açık
Şehrin tarihi oldukça yaygındır: 8. yüzyılda burada ilk yerleşmelerin daha sonra ortaya çıktığı bir kale inşa edilmiştir. Yeni şehir, ismini Hıristiyanlığın kabulünden sonra değiştiren kurucusunun adını almıştır. 14. yüzyılın ortalarına kadar, Lourdes Fransa’nın en sessiz şehirlerinden biriydi. Daha sonra, Yüz Yıl Savaşı sırasında, şehir İngiliz fatihleri ​​tarafından ele geçirilmiş ve 15. yüzyıla kadar hakimiyetinde kalmıştır. Kale, savaşın tüm zorluklarını atlattı ve daha sonra askeri garnizon ve hapishane olarak kullanıldı. Bugün, Lourdes’in en önemli tarihi sembolüdür.
Yukarıda belirtildiği gibi, Lourdes 19. yüzyılın ikinci yarısında ilk yabancı konukları çekmeye başladı. Şehirde paha biçilemez mineral kaynaklar bulunmuştur. Onların keşfi, Bernadette Soubirous’un liyakati; Şifa yaylarının yeri, vizyonlardan birinde Meryem Ana tarafından belirtildi. Bu keşif sonrasında, kaynağın çok kirli olduğu ortaya çıktı, ancak mümkün olan en kısa sürede, şaşırtıcı bir şekilde temizlendi. Şehrin misafirlerini en saf sularıyla günümüze hayran bırakmaya devam ediyor. Şifalı yaylardan gelen su gümüş ile süslenmiş çok güzel cam kaplara dökülür - bu en popüler ve sembolik yerel hediyelik eşyalardan biridir.
  Lourdes, bazıları güzel tarihi binalarda yer alan çok sayıda otel seçeneği sunarken, diğerleri özel hizmetleri ile misafirlerini çekmeye çalışıyor. En prestijli en prestijli otel De La Grotte, konuklarına eski zaman … Açık
İyileştirme kaynaklarının hemen yakınında, Lourdes’in ülkenin kendine güvenen liderlerinden biri olduğu sayısında tıbbi merkezler kuruldu. Kent, sadece dini sitelere ilgi duyanlar için değil, mucizevi şifa bulmak isteyenlerin uğrak yeri olacaktır. Olağanüstü güzel bir doğal alanda yer alan bu eko-turistler arasında son derece popüler. Lourdes ayrıca gezi hayranlarını da memnun edecektir - şehir eşsiz ortaçağ cazibesini ve geniş bir kültürel gelenek çeşitliliğini korumayı başarmıştır.
Lourdes   Bernadette Soubirous Evi Müzesi Lourdes’in bir simge yapı taşıdır. Kesinlikle herkes, daha sonra şehrin sadık koruyucusu olan bir kızın doğduğu ve ilk yıllarını geçirdiği eski evi görmeye hoş geldiniz. Bugünlerde, evi ilginç bir tarihi ve dini eserler koleksiyonu sergiliyor. Bunun yanı sıra, sergisinde de bir şekilde dini temaya adanmış olan Lourdes’te bir balmumu figür müzesi var.
  Lourdes’in ana dönüm noktası ve binlerce gezginin hedefi Lourdes Our Lady of Our Lady of. Bakire Meryem’in ilk kez St. Bernadette’e geldiği noktada inşa edilmiştir. Sözde ’Alan’ iki bazilika … Açık
Bu minyatür tarihi kentte doğal simge yapıların hayranları da hayal kırıklığına uğrayacaktır. Pireneler Milli Parkı yerleşimden çok uzak değil. İlginç yürüyüş parkurlarının çoğu, sıcak aylarda turistlere açıktır. Bu, tatilcilerin muhteşem dağ bölgesini keşfedebileceği, birkaç tepeye tırmanabileceği ve sundukları nefes kesici manzaraya hayran kalabileceği zamandır.
Lourdes Lourdes, nisandan ekime kadar geçen dönemde gezginler ve hacılarla doludur. Bu aylarda tesisi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, önceden otel rezervasyonu yapmak daha iyidir. Her yıl bu tesisi ziyaret eden yüz binlerce turiste rağmen, yerel oteller ve restoranlarda fiyatların oldukça uygun olduğunu belirtmek de önemlidir. Yüksek sınıf bir otelde bile 100 dolarlık bir oda rezervasyonu yapmak zor değil.
Lourdes - rehber bölümleri 1 2 3

Lourdes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lourdes kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Lourdes' Hautes-Pyrénées, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Mauvezin' Hautes-Pyrénées, 26.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Montaner' Pyrénées-Atlantiques, 28.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pau' Pyrénées-Atlantiques, 34.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Galié' Haute-Garonne, 55.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lourdes çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Pyrénées - Mont Perdu' , 47.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nacional Park 'Ordesa y Monte Perdido' , 50.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Valles Occidentales' , 62.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Posets-Maladeta' , 67.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Sierra y los Cañones de Guara' , 90.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lourdes ve Çevresindeki Turistik Yerler

Canfranc Demiryolu İstasyonu

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
İstasyon geçen yüzyılın 70'inde umutsuzlaşmaya başladı. Birkaç yıl boyunca, hırsızlar ve vandallar doluydu. Eski istasyon tarihindeki yeni bir aşama, bilimsel bir topluluğun ilgisini çektiği 1985'de başladı. Bilim insanları yıllarca gizli bir laboratuar için uygun bir yer aradılar. 80'lerde laboratuar istasyonun terk edilmiş tünellerine yerleştirildi. Çeşitli fiziksel deneyler yürüten test tesisi halen çalışıyor. Bu koruma altındaki bir nesne, bu nedenle turistlerin sadece organize turlar çerçevesinde terk edilmiş istasyon binasına gitmesine izin veriliyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lourdes’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.12.2023

Lourdes Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lourdes Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lourdes, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lourdes’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lourdes’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018