OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Besançon Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Besançon   Eski şehir Besancon, Franche-Comté bölgesinin tarihi başkenti olarak kabul edilir. Bu, Lumiere kardeşler, Victor Hugo, Jean Baptiste Fourier ve Proudhon gibi olağanüstü sanatçılar ve sanat insanlarının anavatanıdır. Burada Fransa’da ilk saat imalatçıları ortaya çıktı ve Besancon da yapay ipek yapmaya başlayan ilk İtalyan şehri oldu.
  Besancon’un tüm misafirleri, şehrin cazip tarihi otellere sahip olmasından dolayı, geçmiş yüzyılların rafine atmosferini yaşama fırsatına sahip olacaklardı. Eşsiz bir eski bina Hotel Le Sauvage. Bu konaklama yeri, … Açık
Şehir, muhteşem binalar ile cömertçe dekore edilmiştir. Ziyaretçiyi yüzyıllar boyunca lütfu ve eşsizliğiyle şaşırtan tarihi ve mimari manzaralarını korumayı başarmıştır.

Pointe-Noire Besancon’un ana görüşü olarak bilinir. II. Yüzyılda Romalılar tarafından yaptırılmıştır. XVIII yüzyılın bir daha muhteşem binası Saint-Jean Katedrali’dir. Ancak, genellikle bu yerleri görmek için birkaç saat sürerse, yerel kaleyi incelemek için birkaç gün geçirmeniz gerekecektir. Kale birkaç sergi merkezi tarafından işgal edilmiştir. Burada birkaç yüzyıl önce yapılmış ilk saatler ve bu alanda modern başyapıtlar bulabilirsiniz. Hugo Müzesi size bu ünlü Fransız yazarın biyografisi ve eserleri hakkında bilgi verecektir. Ayrıca Doğa Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Pale-Granville kalesini ziyaret edebilir ve dünyanın başka bir yerinde bulunamayan devasa Astronomik saatlerini görebilirsiniz.
Tatlı dişe sahip olanlar için bir daha güzel sürpriz bekler. Besancon’dan uzak olmayan Pontarlier adında küçük bir kasaba var. Bu kasaba, Fransa’nın en iyilerinden biri olan büyük çikolata fabrikasıyla ünlüdür. Tüm turistler bu fabrikaya bir geziye katılabilir ve yerel tatlılar tarafından yapılan tatlı ve çikolatayı deneyebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mercure Besancon Parc Micaud unutulmaz bir balayı ya da düğün kutlaması için idealdir. Pitoresk Micaud Park’ın yakınında yer alır ve muhteşem bir modern bina kaplar. Odaların içi şık ve romantik dokunuşların … Açık
  Birçok dini yer arasında, dikkat çekicidir St. Paul Manastırı. 7. yüzyılda kuruldu, sadece bazı binaların kalıntıları bugüne kadar hayatta kaldı. En iyi korunmuş olanı, 14. yüzyıldan beri dokunulmamış olan eski St. Paul kilisesidir. Gotik tarzın canlı bir örneğidir, bu kilise mükemmel eski tasarımı ve birçok ilginç eseri korumuştur. Birkaç yıl önce, bugün kilisenin devletin kültürel nesnesi olarak kabul edilen bir müze açıldı.
Şehirde çok sayıda güzel antik saray var, en ilginçlerinden biri de Granvel Sarayı. 16. yüzyılda inşa edilmiş ve Rönesans mimarisinin tipik bir örneğidir, yüzlerce yıldır saray neredeyse değişmeden kalmıştır. Zengin ve ilginç bir tarihe sahip olan bu mimari anıt, yıllar boyunca varlığını sürdürdüğü Akademi, Tiyatro ve Tarih Müzesi’ni barındırıyor ve şimdi de zamanın Müzesi’nin zengin bir sergisi var. Sarayın ana özelliklerinden biri büyüleyici bir verandadır; sıcak aylarda, tiyatro gösterileri ve konserler genellikle orada gerçekleştirilir.
  Besançon’da her zevke uygun dükkanlar ve alışveriş pavyonları var. Chateaufarine, şehrin en büyük alışveriş merkezidir. Erkek ve kadın kıyafetleri sunan 70 dükkanın yanı sıra çocuklar için mallar … Açık
İnanılmaz derecede güzel tarihi binaların kompleksi, Besançon kumarhanesi tarafından çekiliyor, aslında muhteşem bir eğlence çokluğu. 19. yüzyılın sonlarında bile bir kaplıca kompleksi, sofistike bir otel ve kumarhane vardı, sadece şehrin en zengin yerlileri ve ziyaretçileri burada dinlenebiliyordu. Bugün en iyi talasoterapi merkezinde bulunan bu tarihi komplekste, hala pahalı bir otel ve hatta bir ulusal mutfak restoranı bile var. Burada vakit geçirmek sadece kumar tutkunları için değil; eğlence kompleksi topraklarında golf oyunu için bir alan ve etkinlikler için mükemmel koşullar.
Tiyatro sanatının hayranları, Besancon belediye tiyatrosunu ziyaret etmeli, açılış 1778’de yapıldı. 20. yüzyılın ikinci yarısına kadar, bu tarihi tiyatro neredeyse hiç değişmemişti, ancak 1958’de büyük bir ateş vardı. Yangın, daha sonra tamamen restore edilen tiyatronun ana salonunu tamamen tahrip etti. Bugün, bu tiyatro en önemli kültürel olaylara ev sahipliği yapıyor ve geçmişin bir atmosferini koruyor.
Besançon - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Besançon ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Besançon kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Montfaucon' Doubs, 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Besançon' Doubs, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Chandioux' Nièvre, 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Cléron' Doubs, 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ray-sur-Saône' Haute-Saône, 40.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Besançon çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Haut-Jura' , 97.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' , 120.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Besançon ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts et d archéologie' Besançon, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

  Zerafet, zamansız gelenekler ve benzersiz bir sofistike atmosfer sunan bir ülke olan Fransa, ziyaretçilerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülkenin ana simgelerini bilmeyen birini bulmak zor, ancak Fransa'nın sunabileceği çok şey var. Ülkenin sayısız simgesi, uluslararası ünlü yerleri ve imza kültürel hedefleri var. …
OrangeSmile araç kiralama Besançon’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

02.03.2024

Besançon Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Besançon Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Besançon, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Besançon’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Besançon’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018