OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dijon Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu kasaba Ouche Nehri’nin kıyısında. Dijon, genellikle muhteşem bir mimarinin ve sanatın merkezi olarak adlandırılan ünlü bir kültürel bölgedir. Bu sözleri kanıtlamak için, unutulmaz tasarımları ve lüksleri ile şaşırtıcı gezginleri durduramayan sayısız mimari ilgi çekici yer, heykel ve müzeden bahsedebiliriz.
  Dijon konuklarına büyüleyici bir tura katılmak ve çeşitli eğlence tesislerini ziyaret etmek için teklifler sunmaktadır. Kural olarak, gezginler sadece Burgundy şarabının sırlarını öğrenebilecekleri değil aynı … Açık
Dijon’un tarihi kısmına Ortaçağ Merkezi denir. Bölge, 12. yüzyılda inşa edilmiş kalın bir duvarla çevrili birkaç eski saray içermektedir. Binalar arasında en ünlüleri Palais des Ducs ve bir zamanlar büyük düklerin sahip olduğu Palais des Etats. Salle des gardes sarayının iç dekorasyonu bugünlerde bile harika bir durumda tutulur. Saray, Jean sans peur’un mezar kasası olarak kullanılır. Sarayın yakınında, ünlü Altın Polar Düzeni’nin kurulduğu bir şapel göreceksiniz. Sarayın kanatlarından biri artık Sanat Müzesi’ne dönüştürülmüş ve en ünlü sergisi Philippe de Valois le Hardi’nin mezar kasası. En iyi heykeltraşlar kasanın yaratılışı üzerinde çalıştılar ve mezarın kendisi de kederli bir alayı süsledi.
Dijon’un eski binaları arasında dini yerler de var. Turistler genellikle muhteşem Roma tarzında yaratılmış Saint-Benigne Katedrali’ni ziyaret etmeleri önerilir. Norte-Dame kilisesi, gotik tarzın harika bir örneği olarak bilinir. Kilisenin cephesi, heykel sıraları ile dekore edilmiştir. Kilisenin içi mütevazı ve burada hiçbir işe yaramaz detay bulamazsınız. Saint-Michel Kilisesi Rönesans tarzında inşa edilmiştir. Kilisenin yanında eski bir manastırın kalıntıları bulunmaktadır. Bahsedilen turistik yerler, ziyaretçilerin Dijon’da bulabilecekleri muhteşem binaların sadece küçük bir kısmıdır. Ziyaretçiler, muhteşem yerleri görmenin yanı sıra çok sayıda güzel bahçeye ve parka katılabilir, yerel restoranlarda şarküteri yemeklerini deneyebilir veya nehir kıyısında kamp keyfi yapabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Dijon’dan Paris, Lyon ve Cenevre’ye gitmek çok basittir. Yollarda trafik sıkışıklığı olmaması durumunda, Fransız başkentine yapılacak bir yolculuk otobüsle yaklaşık üç saat sürecektir. Bunun yanında … Açık
  Dijon’un kalbinde, güzel bir zafer takı bulunur. Bir zamanlar bu kapılar, şimdiye kadar sadece kısmen hayatta kalan büyük ölçekli sur yapılarının bir parçasıydı. Şimdi kemer güzel bir meydanda yer almaktadır. Ulusal bayram günlerinde ve hafta sonlarında, bu meydanda genellikle ilginç kültürel etkinlikler düzenlenir.
Çok ilginç bir tarihi anıt, St. Benignus Kilisesi’dir. Romanesk tarzında muhteşem bir anıt. Eski manastırın bir kısmı şimdi Arkeoloji Müzesi tarafından işgal edildi. Ziyaretçileri birçok eşsiz sergi görebilir. Burada tanrıların eski heykelleri, ayrıca eski Keltlerin mücevherleri ve yaşam öğeleri de sunulmaktadır. Gezi sırasında, manastırın ziyaretçilerine en güzel ve ilginç salonları boyunca yürüyecekler. Bazılarının ayarı yüz yıldan fazla bir süredir değişmeden kalıyor.
  Rue de la Liberté, Dijon’un ana alışveriş caddesidir. Burada, çok farklı uzmanlık alanlarına sahip dükkanlar bulunur. Cadde boyunca yürüyüş sırasında gardırobunuzu yenileme, yerel ustalardan ilginç hediyelik … Açık
İlginç bir tarihi binada Burgonya Yaşam Müzesi var. Koleksiyon çok yönlü ve bilgilendirici. Bu müzede antika mobilyalar, eski ulusal kostümler ve ev eşyaları bulunmaktadır. Bu müzenin koleksiyonu 19. yüzyılın ortalarında oluşmaya başladı. Buradaki birçok serginin yaşı 150 yıldan fazla.
Porte Guillaume, Place Darcy Dijon Çok sıradışı bir kültür kurumu, eski bir kilisenin binasında bulunan Kutsal Sanat Müzesi’dir. Bu müzede çok eski antik resim ve heykel koleksiyonları bulunuyor. İçinde, 12. yüzyılda yerel zanaatkarlar tarafından yapılan lüks gümüş ve altın yemekleri görebilirsiniz. Bu müzede ayrıca çok ilginç dini aksesuarlar koleksiyonu bulunuyor.
  Dijon, mükemmel gastronomik üne sahip bir şehirdir. Ulusal mutfağın özelliklerini hafifleten kaliteli restoranlarla gurme mutfağının hayranlarını memnun edecektir. Bordo bifteği, kırmızı şarapta pişirilmiş tavuk ve … Açık
Olağanüstü mimari anıtlar arasında, güzel ducal sarayı vurgulanmaya değer. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Yüzlerce yıldır, saray tekrar tekrar inşa edildi ve yeni eklerle donatıldı. Bugün mimari özelliklerinde farklı tarzlarda unsurlar bir araya getirilmiştir. Sarayın bir çok odasında, son yıllarda kullanılan eşyaları mümkün olduğu kadar korumak mümkündü. İçinde antika fırınlar ve diğer ekipmanlar bulunan geniş bir mutfak bile korunmuştur. Sarayın tüm salonlarına bugün ziyaretler için erişilebilir. Bu görkemli binaya büyüleyici bir geziden sonra, meydanın ve çevresindeki bahçenin etrafında yürüyebilirsiniz. Sıcak mevsimde, güzel çeşmeler daima sarayın önünde çalışır.
Dijon - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Dijon ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Dijon kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Gevrey-Chambertin' Côte-d’Or, 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Mâlain' Côte-d’Or, 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Commarin' Côte-d’Or, 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Auxonne' Côte-d’Or, 31 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Savigny' Côte-d’Or, 31.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dijon çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Morvan' , 69.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Forêt d’Orient' , 117.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Haut-Jura' , 127.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dijon ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts' Dijon, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali'nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var. …
OrangeSmile araç kiralama Dijon’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.12.2023

Dijon Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dijon Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dijon, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dijon’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dijon’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018