OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Calais Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Pull the plug   Calais’in yapısı, kanallar bu şehri iki bölüme ayırır - sıradışı ve yeni Calais. Eski bölgeye Calais-Nor denir. Savaş sırasında ağır hasar görmüş ve tarihi eserler ve ilgi çekici yerler neredeyse yıkılmış durumda. Şehrin yeni bölgesi Calais-Sud; Burası kentin ana ticari caddelerinin bulunduğu yer, bu yüzden alışveriş yapmaktan hoşlanan turistler bu bölgeyi kesinlikle sevecekler. Jakarlı ve Lafayette bulvarları büyük ticaret merkezlerinin, butiklerin ve pavyonların bulunduğu yerlerdir.
  Calais’te alışveriş yapmak birçok unutulmaz anı getirecektir. Birinci sınıf şarap mağazaları zaten bu şehrin temel özelliklerinden biri haline gelmiştir. Örneğin, Calais Wine Superstore, her zevke ve bütçeye … Açık
Eski Saat Kulesi, kentin tarihi bölümünün ana görüşü olarak kabul edilir. Ortaçağ döneminde henüz inşa edilmiştir. Bu aynı zamanda, II. Dünya Savaşı’ndan sonra hayatta kalmayı başaran şehirdeki tek bina. D’Armes meydanında bulunan Notre Dame Kilisesi, kesinlikle dini karaktere ait kayda değer bir yapıdır. 1921’de burada Charles de Gaulle ve Yvonne Vendroux’un düğün töreni yapıldı. Sanat uzmanları, İngiliz gotik üslup özelliklerini her zaman kilisenin şekillerinde tanırlar. Fransa için bu çok sıradışı.
Richelieu meydanında bulunan Güzel Sanatlar Müzesi, paha biçilmez sergiler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak. Panoramik şehir manzarasının keyfini çıkarabilir ve 51 metre yüksekliğindeki yerel deniz fenerinden gözlem alanlarını ziyaret ederek banliyölerinin güzelliğini görebilirsiniz. Calais’in bir başka güzel binası, 1926 yılında yapımı tamamlanan Belediye Binasıdır. Çan kulelerinden birinin yüksekliği 60 metreye ulaşır. II. Dünya Savaşı Müzesi’ne yaptığınız gezi daha az ilginç olmayacak. Bu müzede, kentin tarihi ve trajik kaderi hakkında çok yeni bilgiler bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Calais, çocuklu birçok yolcunun tercih ettiği, sakin ve sakin bir Fransız şehridir. Burada büyük ve gürültülü eğlence parkları, devasa alışveriş ve eğlence merkezleri ve doğa rezervleri yok, ancak aktif rekreasyon … Açık
Şehir plajı hem yerli halk hem de turistler arasında kesinlikle en gözde yürüyüş yeri. Bununla birlikte, bu bölgenin iklimsel koşulları nedeniyle Calais yakınlarındaki suyun nadiren rahat bir sıcaklığa kadar ılıman olduğunu, bu nedenle masmavi dalgalarda yüzebilmeniz için küçük bir şansın olduğunu, ancak yine de görkemli manzaraların tadını çıkarabileceğinizi belirtmeliyiz. kıyı şeridi.
  Şehrin etrafındaki birçok gezi programının başlangıç noktası, bir zamanlar kentin kalbindeki Place d’Armes’tir. En önemli halk olayları ve kutlamalar burada yapıldı. Günümüzde meydanda da, eğlence etkinlikleri düzenli olarak yapılmaktadır. Meydanın çevresinde, mükemmel bir izleme platformu ile donatılmış bir gözetleme kulesi de dahil olmak üzere sayısız tarihi binalar vardır. Çarşamba ve cumartesi günü meydan ziyaret etmek en ilginç şey. Bu günlerde burada ilginç fuarlar düzenleniyor.
  Fransız mutfağı restoranları, Calais’e gelen turistler arasında en popüler yemek mekanları olmaya devam ediyor. Şehrin liman bölgesi, rahat Le Channel restoranının bulunduğu yerdir. Burada konuklar ulusal mutfağın … Açık
Calais’in en görkemli mimari yapılarından biri, 13. yüzyılda inşa edilen Meryem Ana Katedrali’dir. 15. yüzyıla kadar katedral sürekli yeniden inşa edildi ve yeni unsurlarla desteklendi. Şimdi, farklı mimari stillerin inanılmaz bir kombinasyonunu temsil ediyor. Yüzlerce yıl boyunca, katedral, 1628 yılında kurulmuş muhteşem bir sunak da dahil olmak üzere birçok eski bitirme ve süsleme unsurunu korumayı başardı.
Er is ook moderne architecture in Calais - HFF Calais’in alışılmadık kültürel kurumları arasında 1874 yılında kurulan Dantel ve Moda Müzesi bulunmaktadır. Bugün müzenin sergilenmesi güzel dantel örneklerinden oluşuyor ve eski elbiselerin çizimlerini ve ayrıca eşsiz makineleri görebilirsiniz. yüz yıl önce bağcıklarımı bağladım. Müze, ayda birkaç kez, katılımcıların çeşitli tekniklerde bağcıkları örmeyi, dikiş yapmayı ve çizmeyi öğrenebileceği ilginç ustalık sınıfları düzenliyor.
  Calais eşsizdir - şehri, Calais-Nord (Eski Şehir) ve Calais-Sud (Yeni Şehir) olarak adlandırılan iki bölüme ayıran birçok kanala sahiptir. Şehrin bir bölgesinden diğerine geçerken, zamanda yolculuk yapıyormuş gibi … Açık
Calais’teki askeri tarihle ilgilenen herkes, II. Dünya Savaşı Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Çok çeşitli sergileri eski askeri üniforma ve silah örneklerini içeriyor. Ayrıca müzede, Üçüncü Reich ile ilgili ilginç antik ödüller ve aksesuarlar koleksiyonu da toplanmaktadır. Müze, üzerinde askeri teçhizat örneklerinin sunulduğu geniş bir bitişik bölgeye sahiptir.
Eski Calais Deniz Feneri - Kıyıda kentin bir başka ilginç sembolü var. 1848 yılında inşa edilmiş ve bugün şehirdeki en popüler gözlem platformunun bulunduğu yer. En üstünden, sahilin ve Calais’in bazı bölgelerinin harika manzarasını görebilirsiniz. Gözlem platformundan, hareketli liman bölgesi sanki avucunuzdaymış gibi görünür. Deniz fenerini ziyaret ettikten sonra, her zaman hayatla kaynayan Calais liman alanı boyunca yürüyüşe değer.
Calais - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Calais ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Calais kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Fort Risban' Pas-de-Calais, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Boulogne' Pas-de-Calais, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Hardelot' Pas-de-Calais, 37.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dover Castle Dover' , 40.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Deal Castle' , 42.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Calais çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Caps et marais d’Opale' , 23.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Calais ve Çevresindeki Turistik Yerler

Euro Tünel

From the series “Dünyadaki En Harika Tüneller”
Çift ray demiryolu, tünelin eşsiz bir özelliğidir. Her iki yönde mekik tren. Dahası, bütün kompleks sadece bir şeyler daha tünel sağlar. Tünelin herhangi bir yerine personelin tam erişimini sağlar. Etkili bir havalandırma sistemi ve yüksek teknolojili bir güvenlik sistemi İngiliz Kanalı altındaki tünelin en lüks ve en iyi yapı türlerinden biri olmasını sağlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Calais’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.11.2023

Calais Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Calais Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Calais, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Calais’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Calais’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018