OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nice Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Ünlü Bulvarı Promenade des Anglais (İngilizce Gömme) şüphesiz Nice’in en cazip ve dikkat çekici parçasıdır. Bulvar beş kilometre uzanır ve lüks otelleriyle ve uzun bir plajla şaşırtıcı ziyaretçileri tutar. Ancak, Nice sadece mesire ve plaja çok daha fazlasını sunabilir!
  Nice, yeni keşiflerin tadını çıkarmak ve zarif Fransa kültürünü tanımak için tüm ülkedeki en iyi yerlerden biridir. Kentin düzenli simgelerini incelemek için birkaç gün harcamak istemiyorsanız, bunu yapmak için … Açık
Eski Şehir (Vieux Nice).
Eski Nice, üzerinde Le Chateau Castle bulacağınız tepenin eteğinde bulunur. Eski şehir çeyreği doğudaki tepe ile sınırlanır ve çeyrekte batısındaki Le Paillon Nehri New Town’dan ayrılır. Çeyreğin coğrafi konumu göz önünde bulundurulduğunda, Romalılar tarafından derinden sevilen Cimiez’in aksine, Yunanlıların kurduğu şehrin bu bölümünün neden iki bin yıldır hayatta kaldıkları belli oluyor.
Old Town, tipik bir kasabanın canlı ve neşeli bir atmosferi hissettiğiniz yerdir. Nice’in bu çeyreğinde her gün çiçek, sebze ve balık pazarları tezgahlarını açıyor ve ziyaretçileri beklemektedir. Burası yerli halkın hüküm sürdüğü yer. Sayısız tüccarın ve kasapçının nasıl çalıştığını izlemek gerçek zevktir. Bu pazarlarda, kıymetli baharatlardan egzotik meyvelere kadar her şeyi alabilirsin. Ürünler pişirilmeye hiç şansınız olmasa bile, et veya makarna satın almayı çok zor olduğu kadar pitoresk bir şekilde yapılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nice’de bir otel ararken, yüksek kaliteli Ellington dikkat edin. Otelin açılması yaklaşık yüz yıl önce gerçekleşti, bu yüzden eşsiz tematik otel şehrin kalbinde yer almaktadır. Ellington’un yaratıcı … Açık
Old Town manzaralarını keşfetmek için tek bir rota seçmek imkansız. Nice’in bu çeyreğinde dolaşırken Hotel de Ville, Palais de Justice ve Ste Katedrali’ni mutlaka geçireceksiniz. Ayrılıkçı. Şehrin ana meydanını, Marché aux Fleurs’i özleyeceğiniz pek olası değildir. Ancak, gezi için daha fazla zaman ayırmaya karar verecek olan turistler, Eski Kent’i gerçekten ilginç bulacaktır. Çeyreğin en uzak caddelerine, özellikle de kuzeydeki otobüs durağına yakın olanlara yürüyüş yapın. Eski Kent’i keşfederken harika serin gölgelerin tadını çıkaracaksınız - evler birbirine çok yakın dolaşıyor ve çok fazla ışık almıyorlar. Zaman zaman bakmayı da unutma, aksi takdirde renkli renkleri göremezsiniz. Eski şehrin ev çeşitliliği.
Eski Nice’de bir süre dolaştığınızda, İtalya’nın küçük bir kasabasında olduğunuzu hissedersiniz. Pastel renklerle boyanmış evler, pencerelerin dışında kuruyan kıyafetler, ön kapıların önünde tembel tembel bir şekilde duran köpekler - tüm bu unsurlar zamansızlık hissi yaratıyor. Tabii ki, Eski Kent’in her köşesine bakarsanız, sık sık zor koşullarda yaşayan çok fakir insanların olduğunu göreceksiniz. Öğle yemeğinde, birçok tezgah ve barlar ahşap bir fırında pişirilmiş socca satarlar. Socca, nohut unundan yapılır. Uzun yıllar boyunca yemek fakirlerin yiyeceği olarak görülüyordu, ama bugün bu bir lezzet gibidir. Pizza gibi görünen büyük kekler bazen bir metreye kadar çapta olabilir. Çok ucuzdurlar, ancak açlıklarını çok çabuk tatmin edebilirler.
  Nice’de birçok lüks tasarım oteli var, ancak çok sayıda gezgin Radisson Blu Hotel Nice kalmayı tercih ediyor. Promenade des Anglais’de yer alan bu otel, özel bir plaja sahiptir. Gezginler, farklı renk … Açık
  Le Château (Castle Hill).
Eski Nice, doğu tarafında Castle Hill ile çevrilidir . Yıllar önce bir kale ve bir katedral yaklaşık 100 metrelik bir tepe üzerinde duruyordu. Nice’in Savoy ilçesine ait olduğu dönemde Louis XIV şehri kısa süre işgal etmeyi başardı. Sonra, 1706’da kaleyi yok etmeyi emretti. Castle Hill’e çıkınca ortaçağ kalesi değil, kale duvarının sadece birkaç parçasını görmenizin nedeni budur. Bununla birlikte, turistlerin hala iki nedenden ötürü tepeye tırmanmaları önerilir. Birincisi, plato yalnızca Eski Kent’in değil aynı zamanda Nice’in muhteşem manzarasını sunmaktadır. Böyle bir yükseklikten İngiliz Süngeri’ni çok ayrıntılı olarak görebileceksiniz. Tepeden, uçakların uçup gittiğini ve tepenin karşısında inşa edilen havalimanına inişini izleyebileceksiniz. İkinci olarak, tepeye tırmanmaya değer çünkü güzel bir doğanın bir parçasını görebilirsiniz.
Aslında tüm bölge, egzotik bitkiler, büyümüş palmiye ağaçları, devasa ve uzun dikenli kaktüsler ve merkezinde güzel bir insan yapımı şelale bulunan büyük bir bahçe. Tepenin güney üstü, Musée Narval’ı bulabileceğiniz yerdir. Müze, gemi ve seyir cihazlarının modellerini sergiliyor. Yeterli zamanınız varsa, öğleden sonra ve akşamları iki kere tepeden tırmanmayı unutmayın. Gündüz, şehir ve denizin muhteşem manzarasının keyfine varacaksınız ve alacakaranlıkta sonsuz ışık denizi sizi şaşkına çevirecektir. Promenade des Anglais’i izlemek için en güzel zaman, geceleri güzelce aydınlandığında. Çok sayıda sokak lambası, otel ışıkları ve spot ışığı ile donatılmış plaj inanılmaz derecede romantik ve benzersiz bir his yaratmaktadır.
  Promenade des Anglais’de bulunan Le Meridien Nice, Nice’deki en pahalı ve lüks otellerden biri olmaya devam etmektedir. En seçici konuklar bile iki konuk için lüks süitler ile memnun kalacaklar. Gecelik fiyat buna … Açık
Müzeler.
Nice’de bir zamanlar, uzun zamandır sadece bir otelden daha fazlası haline gelen ünlü Negresco otelini ziyaret etmeyi unutmayın. Coco Chanel, Ernest Hemingway, Marlene Dietrich, Francoise Sagan - Bu, şimdiye kadar bu otelde kalmış olan ünlü konukların tam listesi değil. Güzel müzelerin hayranları için bir cennet - Nice tarihine ışık tutan sayısız öğeyi sergileyen Massena Müzesi’nde ve yerel sanatçıların yaratıcılığını, çağdaş sanat müzesi tarafından sergileniyor. Önceki yüzyılın 60’larından itibaren Avrupa ve transatlantik avangard sanatçılar, Marc Chagall Müzesi ve Matisse Müzesi .
Alışveriş yapmak.
Tabii ki, Nice gibi bir şehirde olduğunuzda, sadece müzeleri ziyaret etmemek, gökyüzünde yürümek veya tepeye tırmanmak değil aynı zamanda çeşitli dükkanlara katılmak istiyorsanız de doğaldır. Rue de France bu amaç için en iyi seçim olacaktır. Rue de France’a bitişik yaya caddesi olan rue Masséna hakkında unutmayın. Rue Massena’yı batıdan sonuna kadar geçtiğinizde Massena Meydanı’na ulaşacaksınız. Bu meydan, en büyük mağaza Galeries Lafayette’nin yeridir . Place Masséna’dan Jean Medécin Caddesi’nin kuzeyine giderseniz diğer ticaret merkezleri ve iyi mağazalar bulabilirsiniz.
Nice - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Nice ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Nice’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Avenue Jean-Médecin' Nice, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Avenue de Verdun' Nice, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nice kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Nice' Alpes-Maritimes, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Lucéram' Alpes-Maritimes, 16.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Roquebrune-Cap-Martin' Alpes-Maritimes, 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Antibes' Alpes-Maritimes, 18.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Roquefort' Alpes-Maritimes, 19 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nice çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Préalpes d’Azur' , 33.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Queyras' , 120.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nice ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée d art moderne et d art contemporain' Nice, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts de Nice' Nice, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Matisse' Nice, 2.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Arts Asiatiques' Nice, 5.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Fondation Maeght' Saint-Paul, Alpes-Maritimes, 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nice ve Çevresindeki Turistik Yerler

Col de Turini

From the series “En Muhteşem Dağ Yolları”
Herhangi bir eskrim tamamen yok. Yüksekliği 10 cm'yi geçmeyen küçük bir sınır, sarp kayalıkları otomobillerden ayırır. Yolun bazı bölümleri öyle dar ki gelen yaklaşmakta olan iki otomobil birbirlerini neredeyse geçiremiyorlar. Sürücüler için en az tehlike genellikle yolda biten hayvanlardır. Akşam sürücüler özel dikkat ve özen göstermelidir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nice’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

02.03.2024

Nice Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nice Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nice, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nice’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nice’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018