OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Burgonya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Fransız Bourgogne kuzey ve güney Avrupa arasındaki sınırda yer almaktadır. Bölgesinin önemli bir kısmı bozulmamış göller ve zengin üzüm bağları tarafından işgal edilir; Birçok dünyaca ünlü şarap yerel kasabaların onuruna seçildi. Tatilciler pitoresk köyler ve muhteşem kaleler, zarif kiliseler ve eşsiz doğal cazibe merkezleri tarafından çekilmektedir. Gurme yerel mutfak gelenekleri ile sevinir; şefler il kasabalarında bile lezzetli yemekler hazırlar.
  Tatil için gitmek, tüm gezginler boş zamanlarını çeşitlendirmek için merak ediyorlar. Çok sayıda restoran, eğlence mekanı ve spor merkezi ile modern gezginleri şaşırtmak zor olacağından, Bourgogne bazı oldukça … Açık
Sens, pitoresk doğal mekanları ile ünlüdür; güzel göllerinin etrafında tur atabilir veya bölgedeki en uzak yerlere balık tutabilirsiniz. Charolais’in banliyö bölgesi çayırlar ve meralar bakımından zengindir; en büyük milli park Nevers’de yer almaktadır. Heyecan verici gezilerin yanı sıra, Morven Park rezervde bir binicilik okulu olduğu için binicilik imkanı sunmaktadır.
Bölgenin mimari cazibe merkezleri arasında Auxonne’de bulunan Notre Dame Katedrali, kilise de Brou, Fontenay Manastırı ve Bresse binaları en çok ziyaret edilen yerlerdir. Macon banliyö bölgesinde, 10. yüzyılın başlarında kurulan ünlü Cluny Manastırı vardır. Her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen 60.000’den fazla hacı tarafından ziyaret edilir. Saone-et-Loire, 11. yüzyılda tamamlanmış bir diğer önemli tarihi eser olan Cochet Kalesi’ne sahiptir. Kale geniş bir alanı kaplar; olması gereken gezi, cezaevi kulesine ve zindanlara ziyareti içerir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Hediyelik eşya olarak yerel şarap satın almaya karar verenler, şarap imalathanelerinden birine gitmeleri tavsiye edilir. Bunların hepsinin, müşterilerin satın almadan önce ilginç şarap çeşitlerini tatmaları için … Açık
Daha az görkemli yapı yok Saint Pointe kalesidir; bugün, odalarından biri bir sanat galerisi tarafından işgal edilmiştir. Bununla birlikte, Bourgogne işareti mükemmel şaraplarıdır. Büyük şarap imalathaneleri ilin hemen hemen her köşesinde yer almaktadır; Beaune antik kenti uzun yıllardan beri bir şarap üretim merkezi haline gelmiştir. İçecek uzmanları, restoranlardan birinde akşam yemeği ile tamamlanan yerel şarap imalathanesine tur yapmalıdır. Bourgogne restoranlarının şarap listeleri en seçkin müşterileri bile şaşırtacak ve yerlilerin misafirperverliği ve sıcaklığı, konaklamanın daha da keyifli ve benzersiz olmasını sağlayacaktır.
Burgonya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Burgonya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Burgonya kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Champsigny' Saône-et-Loire, 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Igornay' Saône-et-Loire, 7.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Épinac' Saône-et-Loire, 13.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Brandon' Saône-et-Loire, 23.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de La Rochepot' Côte-d’Or, 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Burgonya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Morvan' , 32.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Forêt d’Orient' , 137.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

  Zerafet, zamansız gelenekler ve benzersiz bir sofistike atmosfer sunan bir ülke olan Fransa, ziyaretçilerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülkenin ana simgelerini bilmeyen birini bulmak zor, ancak Fransa'nın sunabileceği çok şey var. Ülkenin sayısız simgesi, uluslararası ünlü yerleri ve imza kültürel hedefleri var. …
OrangeSmile araç kiralama Burgonya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

02.10.2023

Burgonya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Burgonya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Burgonya, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Burgonya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Burgonya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018