OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Provence Cote d’Azur Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Castle Hill, Nice, Côte dAzur   Provence, Fransa’nın en büyüleyici kantonlarından biridir; zıtlıklar ve ihtişam dolu. Manzarası, mimarisi, hatta yaşam biçimi çeşitlilik ve çok yönlülük ile hayret ediyor. Bölge, Roma’daki Roma İmparatorluğunun sayısız tarihi eseri olduğu gibi, mimarlık ve tarihle ilgilenenlere hitap edecek.
  Provence, haute mutfağı ile eşanlamlı hale geldi; Bölgenin mutfak gelenekleri, dünyanın her yerindeki bilenler tarafından iyi bilinmektedir. İl, çok çeşitli meyve ve sebzelerin yanı sıra birçok farklı ülkede bulunan … Açık
Arles kasabasına yakın, geçmiş yüzyılların en çarpıcı mimari yapılarından biri olan Roma amfiteatrı var. Forum, nekropol ve antik tiyatronun kalıntıları yanında bulunabilir. Turuncu tarihsel açıdan ilginç olurdu; Avignon’a tur sırasında, güzel Papalar Sarayı’nı görebilirsiniz. Bu doğal bina 14. yüzyılda inşa edilmiştir; Dünyanın en büyük Gotik anıtlarından biri olarak kabul edilir. Marsilya’nın da dikkatini çeken birçok simge var. Aziz Victor’un ünlü manastırı oradadır; bin yıldan fazla bir süre önce inşa edildi.
Nice, tiyatrolar, müzeler ve galeriler dahil olmak üzere çeşitli kültürel mekanlara sahip turistleri şaşırtıyor. Tatilciler, her biri eşsiz bir sergi koleksiyonunu temsil eden Matisse Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Marc Chagall Müzesi ve Modern Sanat Müzesi’ni ziyaret etmelidir. Cote d’Azur’un tüm simge yapıları birbirine çok yakındır, bu nedenle ziyaretçiler tüm mekanları keşfetmek için acele etmemelidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Provence’ın yerel kültürü ve gelenekleri, güzel tatillerinde yansıtılmaktadır. Yerel halk, önemli dini tarihleri ​​kutlamakta ve yüzlerce yıldır renkli karnaval ve müzik festivallerine katılıyor. Kültürel … Açık
Saint-Paul-de-Vence eski şehri şaşırtıcı; bazı ortaçağ binaları kendi topraklarında hayatta kalmıştır. Saint-Jean-Cap-Ferrat, doğal cazibe merkezleri ile ünlüdür; Yürüyüş ve bisiklet tutkunlarına hitap edecek. Deniz müzesi ve büyük bir akvaryum ile Marineland eğlence parkı, çocuklu gezginler için ilginç olacaktır; her gün içinde heyecan dolu yunus gösterileri var.
Léglise Provence konuşması, muhteşem plajlarından bahsetmeye değer. Su sporlarına düşkün olanlar Cannes, St Tropez, Antibes, Nice, Monako ve Juan-les-Pins plajlarından hoşlanırlar. Bu kasabalar, iyi Fransız restoranları ve moda butikleri olduğu için alışveriş yapan kişiler ve gurmeler tarafından takdir edilmektedir. Çoğu gezgin yaz aylarında Cote d’Azur’un tatil merkezlerini ziyaret eder, bu yüzden sezon dışı bir tatil için bakmak daha iyidir.
Provence Cote d’Azur - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Provence Cote d’Azur ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Provence Cote d’Azur kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Orcher' Seine-Maritime, 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Tancarville' Seine-Maritime, 16 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Fécamp' Seine-Maritime, 26.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ételan' Seine-Maritime, 27.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Crèvecœur' Cantal, 48.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Provence Cote d’Azur çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Boucles de la Seine normande' , 31.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Normandie-Maine' , 111 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Perche' , 129.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Provence Cote d’Azur ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts André Malraux' Le Havre, 11.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Provence Cote d’Azur ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pont Gustave-Flaubert

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Köprünün hareketli kısmının 55 metre yüksekliğe kadar kaldırılması yaklaşık 12 dakika sürer. Birçok kişi bu büyülü şovu izlemek için toplanıyor. Köprü kentsel altyapı için yeri alınamaz. Her gün yaklaşık 50.000 araba tahrik edilmektedir. Turistler için, köprü de önemli, çünkü Seine ve pitoresk sahillerin muhteşem panoraması açılıyor. Mimarlar Michel Virlogeux ve Aymeric Zubléna bugün Rouen'in en önemli simgelerinden biri olan olağandışı köprü tasarımının yazarlarıdır. Muhteşem projesinin gerçekleşmesi yaklaşık 155 milyon avroya mal oldu. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cote d’Azur’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

29.09.2023

Provence Cote d’Azur Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Provence Cote d’Azur Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Provence Cote d’Azur, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cote d’Azur’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cote d’Azur’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018