OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lille Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lille, Flanders, Fransa ve Norveç’in kültür ve tarihini mükemmel bir şekilde birleştiren dördüncü büyük Fransa şehridir. Nord-Pas-de-Calais bölgesinde bulunur ve Avrupa’nın ticaret merkezi olarak bilinir. Lille, beş büyük otomobil yolunun geçişinde bulunur.
  Lille’deki en çok ziyaret edilen alışveriş tesislerinden biri, şehirdeki en büyüğü olan Euralille Alışveriş Merkezi. Duvarlarında yoğunlaşmış onlarca mağaza arasında, tanınmış Avrupa markalarının moda … Açık
Şehrin mimarisi çok renkli ve çeşitlendirilmiş çünkü Fransız tarzı ve sanatının bu bölgeye getirdiği çeşitli etkileri Louis XIV kralı, unutulmaz Flaman mimarisi ve İspanya’nın bir parçası olarak birleştiriyor. Lille’de çok sayıda ilginç cadde, kafe, restoran ve sadece gezilmesi gereken hatıra yerleri vardır.
Lille, müzeleri ve tarihi mahalleleriyle ünlü, Grand Place adlı merkezi meydan ve bir zamanlar büyük bir ticaret merkezi olan eski döviz binası ve kaliteli kıyafet almak için en iyi yer. Lille’nin görkemli mirası müze salonlarında tutuluyor. Lille’in en popüler müzeleri, akvaryumları ve bir insectariumu ile ünlü olan Lille Doğal Jeoloji Müzesi ve Jeolojisi; General De Gaulle Müzesi; Zengin koleksiyonları Botticelli, Rubens, Delacroix, Titian, Goya, Veronese gibi büyük sanatçıların eserlerini içeren Güzel Sanatlar Müzesi - Fransa’nın Louvre’dan sonra ikinci en büyük resim galerisi. Paris Kapıları, Lille’nin en büyük mimari mekanlarından biridir. XVII. Yüzyılda kentin Fransa topraklarına katılmasını kutlamak için kapılar yapılmıştır. Bugünün Lille, eski binaların zerafetini ve modern mimari tarzını birleştiriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lille birçok mükemmel eğlence merkezine sahiptir. Oyun simülasyonunun hayranları AviaSim Lille’nin merkezini sevecekler. Bu merkezde herkes kendini profesyonel bir pilot olarak hissedebilir. Özel oyun simülatörlerinde, … Açık
  Lüks bir tarihi binada, Jeanne de Flandre Hastanesi Müzesi bulunur. Eski Kent’in kalbinde yer almaktadır. 13. yüzyılın ilk yarısında, bu bina Kontes Jeanne de Flandre’nin emriyle kurulan bir hastaneye ev sahipliği yapmıştır. Hastane için kendi sarayını bağışladı. Binanın gece boyunca durumunu değiştirmesine rağmen, eski lüksünü korudu. Bugün müze ziyaretçileri, bazıları 15. yüzyıldan beri korunmuş olan güzel dekorasyona hayran kalabilirler. Binada sanat eserleri ve antika mobilyaların yanı sıra heykeller ve porselen ürünlerden oluşan zengin bir koleksiyon bulunmaktadır.
Lille’nin birçok güzel kilisesi var. En sıradışı olanlardan biri Notre-Dame de la Treille Katedrali’dir. 1854 yılında inşa edilmiş ve Neo-Gotik tarzda muhteşem bir anıt. Şimdi katedrale baktığımızda, bina çok modern göründüğü için 150 yıldan daha uzun bir süre önce inşa edildiğini varsaymak zor. Çok uzun zaman önce, katedralin son rekonstrüksiyonu tamamlandı ve bu sırada yeni camlı bir cephe verildi. İçeride eski vitrayın güzel vitray pencerelerini ve diğer unsurlarını korumak mümkündü.
  Yerel mutfak, çok çeşitli yemekler ve bileşenlerin farklı lezzet özelliklerinin beklenmeyen bir kombinasyonunu sunar. Lille’de şefler boş zaman ve paraya alışkın değillerdir; Eski Flaman tariflerini dikkatlice … Açık
En sıra dışı kültürel kurum, Lille’nin hemen yakınında bulunan La Piscine Müzesi’dir. Bu müze dönüştürülmüş eski banyo tesislerinde açılmıştır. Bugün, sergileri doğrudan uzun süredir kullanım amaçları için kullanılmayan yüzme havuzlarına yerleştiriliyor. Bu müze geniş bir sanat eseri ve tasarımcı aksesuarları koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Özel tasarım kumaşlardan oluşan bir koleksiyon bile var. Eşsiz atmosferi ve dekorasyonu nedeniyle bu müze eşit değildir.
beffroi de la mairie de Lille Lille eski surları kısmen korumuştur. En eski unsurları Asil Kule. 1402 yılında inşaatına başlanmıştır. Tahkimat kompleksinde bulunan 65 kulenin en büyüğü olmuştur. Bu kule 1667’ye kadar yenilmemiştir. Bir sonraki savaşlardan birinde acı çektikten sonra, hızla restore edildi. 19. yüzyılın sonlarına doğru kule stratejik önemini yitirmiş ve ıssızlığa uğramıştır. Ancak, 1922 yılına kadar tamamen restore edilmiş ve kentin ana tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Şimdi kulenin yakınında, II. Dünya Savaşı kurbanlarına adanmış bir anıt var.
Lille - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lille ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Lille’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Vieux Lille' Lille, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lille kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Wineck' Bas-Rhin, 8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'La Royère Castle' , 15.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Spiere Castle' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Montmonrency' Nord, 30.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rumbeke Castle' , 33 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lille çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Scarpe-Escaut' , 35.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Avesnois' , 75.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Caps et marais d’Opale' , 82.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Oosterschelde' , 123.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Lille ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Palais des Beaux-Arts' Lille, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Lille Métropole Museum of Modern' Villeneuve-d’Ascq, 5.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Louvre-Lens' Lens, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lille ve Çevresindeki Turistik Yerler

Vogelenzangpark 17bis

From the series “Ağaç Üzerinde Yaşanan İnanılmaz Evler ”
Anıt daha az popüler değil. Her gün meraklı turistler ilginç fotoğraflar çekmek için buraya gelirler. Etkileyici heykel ve bitişiğindeki eski bina, yılın herhangi bir zamanında dolaşabileceğiniz inanılmaz derecede güzel bir park ile çevrilidir. Burada, görkemli, yaşlı ağaçları büyütün, gölgede rahat rekreasyon alanlarının tezgahlarla donatılmış olduğu gibi, daha az dikkati çekmeyen diğer heykeller de bulunuyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lille’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

08.12.2023

Lille Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lille Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lille, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lille’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lille’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018