OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Avignon Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Avignon   Avignon, Fransa’nın güney kesiminde yer almaktadır. Geçmişte şehir Katolik dünyasının merkezi ve Papa’nın ikametgahı idi. Açıkçası, yıllarca önemli bir konumdan sonra Avignon, hem tarihi hem de kültürel açıdan ülkenin en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
  Avignon’da çeşitli mutfak eğilimlerine ayrılmış restoranlar bulacaksınız, ancak giderek daha fazla sayıda turist, ulusal mutfağı sunan restoranları tercih ediyor. Pot-au-feu (güveç) yanı sıra genellikle … Açık
Avignon Kent Duvarı bu şehrin eski kısmının sembolüdür. 14.-15. Yüzyılda inşa edilmiştir. Bu duvarın toplam uzunluğu 4.8 kilometredir; Duvar, 39 kule ve 8 kapı ile donatılmıştır. Kent Duvarı harika durumda ve Avrupa’nın en eski binalarından biri olarak biliniyor. Chartreuse manastır Avignon’un en önemli dini mekanlarından biridir. 14. yüzyılın ortalarında Pope Innocent VI tarafından yaptırılmıştır. Manastırın en büyük kısmı kayboldu, ancak bugüne kadar birçok koridor koridoru hayatta kaldı.
Bu şehrin bir başka ünlü sembolü, Rhone’da inşa edilmiş olan St. Benedict Köprüsüdür. İlk kez köprü 1171’de kuruldu, ancak bundan sonra sel nedeniyle defalarca tahrip edildi. Başlangıçta köprünün yapımı 22 kemer içeriyordu, ancak 1668 selesinden sonra sadece 4 can verdi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel sakinler, üstünlük hissi, ruh halinin değişkenliği veya yeni ve bilinmeyen bir şey için sürekli özlem gibi tüm ulusal Fransız karakter özelliklerini birleştirir. Evde aşırı derecede rahatsızlık duyuyorlar, bu … Açık
Bu şehrin en ünlü kültürel mekanları arasında 1976’da açılan Musee du Petit Palais’den bahsetmeliyiz. Bu müzenin büyük bir kısmı Rönesans döneminin ünlü sanatçılar tarafından yaratılmış eşsiz bir resim sergisi var. Müzenin binası, 14. yüzyılda yaratıldığı ve kardinal Arnaud de Via’ya ait olduğu için ilginç bir nesne. Bu yıllar boyunca yapı kalesi bir kale kalesi olarak kullanılmış, daha sonra saray Katolik bir okul haline getirilmiş ve ancak o tarihten sonra Petit Palais’i müzeye dönüştürme kararı almıştır. Tabii, avignon’u ziyaret edemez ve 1309’da Palais des papes d’Avignon’u görmeyi özlemezsin. O zamandan beri bina birkaç kez yeniden inşa edilmiş ve yenilenmiştir, ancak atmosferi şimdi bile antik bir ruh haline batırılmıştır.
Avignon Theatre   Avignon’un tarihi caddelerinden birinde yürüyerek şehrin en eski evini, Maison du IV de Chiffre’yi görebilirsiniz. Gotik tarzdaki bu ev 1493 yılında inşa edilmiştir; Bu binanın cephesinde bazı ilginç eski gravürler korunmuştur, anlamı bugün bile bilinmiyor. Turun bir parçası olarak, bu eski evin etrafında gezintiye çıkabilir, ikinci kattaki şömineyi ve korunmuş dekorasyonun diğer sayısız unsurunu görebilirsiniz.
  Avignon sayısız ilginç tarihi yerden zengin. Kentin tarihi bölgesini ve çevresindeki surları ziyaret ederek gezinizi başlayabilirsiniz (Town Walls). Bu koruyucu tesis 14. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Duvarın … Açık
Tiyatro sanatının hayranları, 1847’de inşa edilen Avignon Opera Evi’ni mutlaka ziyaret etmelidir. Daha önce yerine İtalyan tarzında daha küçük bir tiyatro bulunmaktaydı, ancak 1846’da yangın sırasında tamamen tahrip edildi. Günümüzde güzel tiyatro düzenli olarak opera performanslarına, klasik konserlere ve tiyatro şovlarına ve diğer pek çok ilginç kültür olayına ev sahipliği yapmaktadır.
Place du Palais - Metropolitan Basilica, Notre-Dame des Doms, Cathedral of Avignon and Papal Palace Avignon, eski surların bir kısmının güzelce korunmuş olduğu, Provence’deki birkaç şehirden biridir. 14. yüzyılda inşa edilen eski Porte de l’Oulle en meşhurdur ve ziyaret edilmiştir. 1783’te kapılar üç yıl sonra yeniden inşa edilmek üzere tamamen yok edildi, ancak yeni bir yerde. Günümüze kadar hayatta kalmış olan bu kapılar sadece turistler için düzenli olarak düzenlenmekte ve çevreleyen surların etrafındaki ilginç turlar yapılmaktadır.
  Avignon’da rahat bir kafe veya restoran bulmak çok kolay ve lezzetli Fransız yemekleri deneyin. Szaseczny Meydanı, Republic Caddesi, Shang ve De Corp-Sent meydanları üzerindeki teraslı büyük brasserie kafelerde, … Açık
Avignon’da çocuklarla birlikte olan turistler, ilginç bir doğa bilim fuarına sahip olan Rékien Müzesi’ni ziyaret etmek isteyecektir. Kentin yakınında, araştırmacılar meraklı buluntular keşfedilmiş birkaç iyi bilinen arkeolojik alanlar vardır. Tur sırasında ziyaretçinin müzesi, milyonlarca yıl önce gezegenimizde hangi hayvanlarda yaşadığını ve flora ve faunanın temsilcilerinin Avignon’un çevresinde bulunabileceğini bulabilecek.
Town square Olağanüstü turistik yerlerin hayranları, Sarg kanalını ziyaret etmelidir. Bir zamanlar büyük fabrikalar ve fabrikalar onun yakınında bulunmuştu ancak bugün korunaklı binalarda sevimli restoranlar ve kafeler kuruldu. Birçok turist bu zincire özellikle eski tekerleklerin çalışmasını - antik fabrikaların geri kalan unsurlarını - izlemek için gelir.
Avignon - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Avignon ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Avignon kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Fort Saint-André' Gard, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Thouzon' Vaucluse, 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Saint-Maurice' Hérault, 17.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Tarascon' Bouches-du-Rhône, 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Beaucaire' Gard, 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Avignon çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Alpilles' , 17.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Luberon' , 43.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Camargue' , 52.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Baronnies provençales' , 62.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Monts d’Ardèche' , 88.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Avignon ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée du Petit Palais' Avignon, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Angladon' Avignon, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Fondation Calvet' Avignon, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Arles et de la Provence antiques' Arles, 34.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Avignon ve Çevresindeki Turistik Yerler

Arenes de Nimes

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
6-7. Yüzyıllarda antik arena orijinal anlamını yitirdi. Büyük Milletler Göçü sırasında bir kale olarak kullanılmıştır. Ortaçağ'a kadar, aslında 18. yüzyılda bir kaleye dönüştürüldüğü zaman arena önemli bir stratejik öneme sahipti. Anfitiyatro duvarlarının dışında konutlar, kiliseler ve hatta pazarlar vardı. Tiyatronun ilk büyük ölçekli yeniden inşasının başlamasıyla 1786'da bütün binalar tamamen yok edildi. Zaten 1853'e kadar amfitiyatro orijinal görünümüne döndü. 19. yüzyılın ortalarından bu yana en ilginç ve ilginç olaylar oradaydı. … Devamını oku

Arles Anfitiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
1825 yılına gelindiğinde hepsi yeniden yerleştirildi ve 1830'da zaten ilk tiyatro oyunu amfitiyatroda gerçekleşti. Sayısız rekonstrüksiyon sırasında, mimarlar eski anıtın eski ihtişamını korumayı başardılar. Elipsoidal alanının uzunluğu 136 metre, genişliği 107 metre. Binanın inanılmaz akustik özellikleri de korunmuştur. Antik tiyatroda gerçekleşen gösteri en deneyimli yolcuları bile etkileyecek. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Avignon’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

06.12.2023

Avignon Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Avignon Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Avignon, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Avignon’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Avignon’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018