OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

La Rochelle Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Grand Pavois - La Rochelle   La Rochelle, Fransa’da Poitou Charentes’teki Biscay Körfezi’nin batı kıyısında bulunan bir kasabadır. La Rochelle’den Paris’e olan mesafe 470 kilometre. Bu şehrin nüfusu yaklaşık olarak 77 bin kişiyi tahmin ediyor.
  1. Paris’e giden günlük trenler La Rochelle’den kalkıyor; yolculuk üç saatten az sürer. Fransız başkentine günübirlik geziler gezginler arasında popülerdir. Uygun fiyatlı gezginler, La Rochelle’nin … Açık
Bu kasabada hiç plaj yok. Şehre en yakın olanı Eski Liman’ın üç kilometre batısında bulunuyor. Buna Les Minimes adı verilir ve Valen adında setin üzerinde bulunur. Bunun yanında kumsallarıyla ünlü Re Re var. İlçeye 9 kilometre uzaklıktadır.
La Rochelle’in ilgi çekici yerlerinden biri, şehir merkezindeki Eski Liman. Liman, Eski Şehir ile çevrili bir cennete benziyor. XIV. Yüzyılda limanda koruyucu amaçlı yapılmış iki büyük kule var. Bunlar batıdaki La-Chaîne ve doğudaki Saint-Nicolas. La Rochelle tehlikedeyken, bu kulelerin arasında limana girişi kapatan zincirler gerildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  La Rochelle birçok büyük alışveriş merkezine sahip olamaz, bu nedenle burada küçük özel mağazaları ve renkli pazarları keşfetmek ilginç olacaktır. Adadaki en büyük hediyelik eşya dükkanlarından biri, geniş bir … Açık
La-Chaîne’den batıda bir kale duvarı göreceksiniz. Duvar, aynı zamanda ’dört çavuş’ kulesi olarak da bilinen bir Fener kulesi ile son bulur. 1822’de bu kule, garnizonun çavuşlarının ölüm cezasına çarptırıldı. Yeni yapılan monarşiyi devirme girişimleri nedeniyle öldürüldüler. Kulenin duvarları ayrıca XVII. Yüzyılda hapis korsanlar tarafından yapılan oymalar içermektedir. Turistler ayrıca Musée d’Orbigny-Bernon’u da ziyaret edebilirler.
Kulelerin arasındaki kapıdan dışarı çıkarsanız, La Rochelle’nin ana ticaret caddesi olan Rue du Palais’i göreceksiniz. Doğu, bu caddeye, kentin bir başka ünlü caddesi - Mercier’de bulunmaktadır. Her iki sokak da paralel gidiyor, bu yüzden aralarında birçok eski bina var. Buradaki birçok ev, orta çağ dönemine aittir. Evleri yağmurdan koruyan kayrak ve kemerli kornişler menteşelidir. Konakların büyük bir kısmı Rönesans döneminde inşa edilmiştir. Ayrıca XVIII. Yüzyıldan kalma taş binalar ve çirkin yaratıklar şeklinde oluklar vardır. Tüm bu mimari sanat eserleri, La Rochelle’nin ünlü olduğu özel atmosferi yaratıyor.
  La Rochelle çocuklu turistleri çok çeşitli eğlence seçenekleriyle memnun edecek. Güneşli bir günde, kesinlikle pitoresk Grande Roue La Rochelle’de yürüyüşe değer. Bu eğlence parkı, limanın yakınında yer … Açık
  Tarihi bölgenin kalbinde, eski belediye binasının binasını görebilirsiniz. İnşaat 1595 yılında başlamış ve 11 yıl sürmüştür. Belediye binası Rönesans tarzında muhteşem bir mimari örneğidir. Sadece binanın kendisi değil, etrafını saran savunma duvarı da günümüze kadar gelmiştir. Şehir hükümetinin yapısının orijinal değerini çoktan yitirdi. Şimdi şehirdeki en prestijli ve pahalı otellerden birine ev sahipliği yapıyor. Tarih sevenler içinde birkaç gün geçirmek isteyeceklerdir. Bu oteli dekore ederken eşsiz antikalar kullanılmıştır.
Charentes-Mairtine Henry II’nin Evi-Müzesi’ni ziyaret ederek geçmiş yüzyılların tarihi ve kültürüyle tanışmaya devam edebilirsiniz. Bu görkemli 16. yüzyıl konağı, şimdi lüksüyle dikkat çekiyor. İlginç sergilerden oluşan bir koleksiyon, duvarlarının içine gizlenmiştir. Bu evdeki atmosfer, önceki sahiplerin zamanlarında olduğu gibi, mümkün olduğunca yeniden yaratıldı. Şimdi konakta eski resimler ve duvar halıları, porselen ve kristallerden yapılmış inanılmaz güzel yemekler ve eski konak sahiplerinin eşyaları bulunuyor.
  Yerel gastronomik yerleri ziyaret etmeden tam teşekküllü bir tatili hayal etmek imkansız. Tatilciler, La Rochelle’in her bölgesinde çekici restoranlar ve kafeler bulabilirler ve en popüler mekanlara genel bakış … Açık
Tabiat Tarihi Müzesi, aynı derecede etkileyici bir tarihi binada yer almaktadır. Fransa’daki en eskilerden biridir. Müze, yaklaşık 2.500 metrekarelik bir alanı kaplar. İşte en çeşitli koleksiyonlar: Nadir mineral örnekleri, dünyanın çeşitli yerlerinden ilginç etnografik eserler, eski araştırma ekipmanları ve eski hayvanların iskeletleri. Bu müze bütün aile ile ziyaret etmek için çok ilginç. Toprakları, doğanın harika dünyasını tanımaya devam edebileceğiniz harika bir botanik bahçesidir.
Şehrin kalbindeki güzel Charrue Park. Açık havada yürümekten hoşlananlara kesinlikle hitap edecek. Bu park tarihi; 15. yüzyılda fuarlar kendi topraklarında yapıldı ve 17. yüzyılda şehirdeki ilk kriket alanını kullandı. Parkta yürüyüşler sırasında pek çok güzel yaşlı ağaç ve nadir bitki görülebilir. Parkın bazı köşelerine insanlar tarafından dokunulmaz ve tenha bir dinlenme ve doğanın hayranlığı için idealdir.
La Rochelle - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

La Rochelle ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan La Rochelle kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Fouras' Charente-Maritime, 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de l’Isleau' Charente-Maritime, 29.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Saint-Jean-d’Angle' Charente-Maritime, 41.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Sainte-Hermine' Vendée, 44 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Broue' Charente-Maritime, 44.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
La Rochelle çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Marais poitevin' , 35.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Loire-Anjou-Touraine' , 148.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Brière' , 158.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali'nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var. …
OrangeSmile araç kiralama La Rochelle’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

26.09.2023

La Rochelle Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

La Rochelle Yakınındaki Bölgelerde Geziler

La Rochelle, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - La Rochelle’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, La Rochelle’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018