OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cannes Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Cannes - Palais des Festivals et des Congres   Cannes uluslararası bir sinema merkezidir ve en lüks tatil yerlerinden biridir. Şehir, yılların çoğunda hava güneşli, kumsalları temiz altın kumları ile çevrili ve şaşırtıcı manzaralar şaşırtıcı gezginleri asla durduramayacağı için yıl boyunca ziyaretçi kabul edebilir.
  Kuşkusuz, Cannes Film Festivali, şehrin kültürel yaşamında uzun yıllardır en önemli etkinlik olarak kalmıştır. Uluslararası üne sahip festival, birçok farklı ülkeden ziyaretçi çekiyor. Her yıl Mayıs ayı … Açık
Promenade de la Croisette, Cannes’ın en ünlü turistik yerlerinden biridir. Bir kere basit bir araba yol oldu ve bugün boyunca boyunca lüks villalar ve modern oteller görebilirsiniz. Bu konaklama yerlerinin sayısı sadece her yıl artıyor. Avuç içi boyunca yürürken, uluslararası yıldız ve ünlü kıyafet satın alan en ünlü butikleri ziyaret edebilirsiniz. Croisette, ünlü Palm Beach kumarhanesinin yakınında başlar ve Cannes - Festival Sarayı’nın diğer turistik yerlerine rehberlik eder. Bu gerçek bir sanat tapınağı ve her yıl en ünlü yıldızları buraya geliyor, hayranları en sevdikleri oyuncuların bu büyüleyici geçit törenini izliyor. Saraydaki tüm oditoryum ve salonların toplam alanı 17 bin metrekaredir. Sarayın yakınında, el izlerini Charlie Chaplin, Sophie Loren, Prenses Diana ve sayısız modern film yıldızı bırakan Yıldızlar Vadisi’ni görebilirsiniz.
Tarihi anıtları ziyaret etmekten hoşlanıyorsanız, şehrin muhteşem manzarasını sunan Suquet Meydanı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 12. yüzyılda inşa edilmiş antik bir La Castre kalesi yakınlardadır. Bugün saray duvarları etnolojik ve arkeoloji müzelerinin sergisini barındırmaktadır. St Michael’s Katedrali, kentin en önemli dini yapı. Sainte-Marguerite adasına bir gezi yaparsanız, Fort Royal üzerinde yürüyebileceksiniz. Bu kale 17. yüzyılda inşa edilmiştir ve kentin korsanlardan koruyan ana koruyucu tesisidir. Bu kalede, adı neredeyse herkesin bildiği ünlü bir kişi hapsedildi - Demir Maske. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Palais des Festivals ve Yıldızlar Bulvarı, kentin en popüler turistik yerleri olarak kabul edilir. Uzun yıllar boyunca Cannes’ın başlıca turistik mekanı olarak kaldılar. Turistler ayrıca Cannes’in tarihi … Açık
  Tarihi bölgede güzel bir Umut Efendimiz Kilisesi var. 17. yüzyılın başlarında inşa edilmiş ve Gotik tarzda çarpıcı bir anıt. Bu kilise orijinal görünümünü neredeyse tamamen korumayı başardı. Mütevazı olan iç tasarım, yüzlerce yıldır pek değişmedi. Bu muhteşem kilise gerçek bir kültür merkezidir. Yaz aylarında, bir müzik festivalinin bir parçası olarak, konserler ve diğer tematik etkinlikler burada düzenlenir.
Cannes Çok uzak olmayan Festivaller Sarayı, tarihi de ilginç olan güzel Notre-Dame de Bon Voyage tapınağıdır. Onun yerine ilk şapel 16. yüzyılda inşa edilmiştir. O sırada sadece harap balıkçı kulübeleri ile çevriliydi. Şimdi gezginlerin hayran olabileceği tapınak, 19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edildi. Şimdi en önemli şehir konumlar ile çevrilidir.
  Cannes’daki sahilin toplam uzunluğu yaklaşık sekiz kilometredir. InterContinental Carlton Beach, bölgenin en popüler ve kalabalık sahil beldesidir. Kıyıdaki bu pitoresk kısım, şehir merkezine yaklaşık bir kilometre … Açık
Yerel kutsal yerler arasında, Lerins manastırından bahsetmeye değer. Ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. Bu eski manastırı dünyanın her yerinden gelen hacılar tarafından ziyaret edilmektedir. Pitoresk Saint-Honorat adasında yer almaktadır. Manastır, kiliseler, tahkimatlar ve ek binaları içeren büyük ve inanılmaz derecede bileşik bir yapı kompleksidir. Manastırı çevreleyen geniş ve güzel bir bahçe, yürüyüş de zorunlu bir parçası olan bir yürüyüş. Uzun yıllar boyunca, bu manastır harika şarap ve likörler üretmek için ünlü olmuştur. Tam topraklarında keşişler, gizli tariflerle harika içecekler hazırladıkları portakal, lavanta ve üzüm yetiştiriyorlar.
Fish Sculptures near Cannes Bir başka ilgi çekici nokta ise eski Grand Jas Mezarlığı. Yalnızca mimari açıdan değil, aynı zamanda tarihsel açıdan da ilginçtir. Bu mezarlıkta, olağanüstü tarih ve kültür figürlerinin mezarları vardır. Burada turistler için çeşitli gezi rotaları geliştirilmiştir.
  1. Hemen hemen tüm dükkanlar, restoranlar ve eğlence mekanları plastik kartlarla ödemeleri kabul eder. Yalnızca açık pazarlarda çok sayıda alışveriş yapmayı planlayan turistlerin ve banliyö bölgesinde bulunan küçük … Açık
Cannes’ın başlıca doğal cazibesi, Lerins Adaları kıyılarına yakın olarak düşünülebilir. Bir eğlence teknesi ile kolayca ulaşılabilir. Burada, eşsiz bir huzur ve inziva atmosferi gezginleri bekliyor. Adalarda yürüyüş için çok güzel yerler var ve ayrıca kendi bölgelerinde ilginç arkeolojik bölgeler de var.
Cannes - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Cannes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Cannes’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue d Antibes' Cannes, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cannes kaleleri
♥   Kalesi 'Château de La Napoule' Alpes-Maritimes, 6.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Antibes' Alpes-Maritimes, 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Roquefort' Alpes-Maritimes, 14.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Gourdon' Alpes-Maritimes, 18.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Nice' Alpes-Maritimes, 26.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cannes çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Préalpes d’Azur' , 20.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Verdon' , 92.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Queyras' , 132.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cannes ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Fondation Maeght' Saint-Paul, Alpes-Maritimes, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Arts Asiatiques' Nice, 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts de Nice' Nice, 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée d art moderne et d art contemporain' Nice, 27.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Matisse' Nice, 28.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cannes ve Çevresindeki Turistik Yerler

Col de Turini

From the series “En Muhteşem Dağ Yolları”
Herhangi bir eskrim tamamen yok. Yüksekliği 10 cm'yi geçmeyen küçük bir sınır, sarp kayalıkları otomobillerden ayırır. Yolun bazı bölümleri öyle dar ki gelen yaklaşmakta olan iki otomobil birbirlerini neredeyse geçiremiyorlar. Sürücüler için en az tehlike genellikle yolda biten hayvanlardır. Akşam sürücüler özel dikkat ve özen göstermelidir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cannes’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.02.2024

Cannes Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cannes Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cannes, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cannes’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cannes’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018