OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Limoges

Limoges Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Limoges’te ulusal para birimi olan mal ve hizmetler için ödeme yapmak en karlı olanıdır. Yerel bankalar ve döviz büroları elverişli işlem koşulları sunmadığından, seyahatten önce bir değişim yapmanız tavsiye edilir. Ayrıca, restoranlarda ve alışveriş merkezlerinde genellikle kredi kartınızla ödeme yapabileceğinizi de unutmayın.
2. Yerel restoran ve kafelere giderken, önemli bir nüansa değer. Bazen menüde iki tür fiyat vardır, bunlar ’au comptoir’ ve ’bir salle’ olarak işaretlenir. Müşterinin barda yer almaya karar vermesi durumunda ikincisi, masada kalmayı tercih etmesi durumunda ilk oran kullanılır. Kural olarak, “bir satış fiyatı”, “au comptoir” den yaklaşık% 15 - 20 daha yüksektir.
3. Yerliler çok yardımsever ve kibar davrandılar, gezginlere yardım etmekten ve tarih ve kültürleriyle ilgilenenlere saygı duymaktan her zaman mutlular. Kasaba halkı yabancı dilleri konuşmakta isteksiz olduklarından, ziyaretçilerin Fransızca’da birkaç kelime öbeği öğrenmeleri şiddetle tavsiye edilir.
4. Büyük restoranlarda birden fazla dilde menüler vardır. Bir sipariş vermeden önce, garsona kesinlikle tüm soruları sormalısınız. Bekleme personeli uzun zamandır pek çok yabancıya alışmıştır ve karmaşık yemek adlarını anlamada yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Bir ipucu bırakmak gelenekseldir; genellikle toplam siparişin yaklaşık% 10 - 15’idir.
5. Otobüslerle şehir etrafında seyahat etmek uygundur. Her otobüs durağında kiosklardan biletler satın alınabilir. Otobüsler koleksiyoncular tarafından sıkça kontrol edildiğinden, seyahat sonuna kadar bilet tutulması gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Akşamları geç saatlerde, mevcut tek ulaşım şekli taksidir. Tüm arabaların metre ile donatılmıştır. Taksi hizmetleri oldukça pahalıdır, büyük otel ve restoranların yakınındaki arabalarda özellikle yüksektir.
7. En iyi hediyelikler daha cazip fiyatlarla olduğu için açık pazarlarda bulunabilir. Pazarlık yapabilirsiniz ama büyük bir indirim yapmayın. % 5’ten daha düşük bir maliyet yapmak pek mümkün değildir, ancak bir satıcı bir alıcı isterse, en son bedelsiz bir hediyeyi hesaba katabilir.
  Limoges’e genellikle ateş sanatlarının beşiği denir; Böyle sıra dışı bir isim, Orta Çağ’da kentte en özgün ve özgün el sanatlarının ortaya çıkmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bunlardan biri … Açık
8. Sadece büyük ve saygın kuruluşlardan araba kiralamak daha iyidir. Kira kaydı için standart evrak seti gereklidir; Pasaport, uluslararası ehliyet ve istediğiniz miktarda depozito olan bir kredi kartına ihtiyacınız olacak.
Limoges - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Limoges’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Rochechouart Krater

From the series “Dünyadaki En Büyük Meteor Kraterleri”
Birkaç yüz yıl önce, bilim adamları, alışılmadık kayalık yapının eski bir yanardağın patlamasının bir sonucu olduğu sonucuna vardı. Kısa bir süre önce bilim adamları, incelenen alanın gerçek bir meteor krateri olduğunu kanıtlamışlardı ve alışılmadık bir kapta, inanılmaz derecede güçlü bir patlamanın sonucu olan sıcaklıkta muazzam bir artış meydana geldi. … Devamını oku

Limoges ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Limoges’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.08.2022

Limoges Fotoğrafları

Limoges haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Limoges Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Limoges Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Limoges’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018