OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lyon Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

La basilique de Fourviere, Lyon   Lyon, Fransa’da Saone ve Rona Nehirleri yakınında bulunan büyük bir şehirdir. Lyon nüfusu banliyöde yaşayan 1 milyondan fazla insanı tahmin etmektedir. Şehir, eski Roma döneminde henüz kurulmuştu. O sırada Lyon, üç Galyalı’nın başkenti olarak adlandırıldı. Bu yerin bu kadar yüksek siyasi önemi, hızlı bir şekilde ekonomik, dini, askeri ve politik kalkınmaya yol açtı. Lyon, gelişmiş sanayi bölgelerinden biri olduğu için, gelişmiş bankacılık sistemi ile önemli bir ticaret merkezi haline geldi. XV. Yüzyılın sonunda, ülkenin sanat, sosyal ve entelektüel seçkinlerinin en büyük kısmı şehirde ikamet ediyordu. Sadece savaş sonrası dönemde Lyon’un gelişimi Avrupa ölçeğine ulaşmayı hedefledi. O dönemde Lyon’da çok sayıda otel, kültür ve turizm tesisi, ulaşım sistemi güzergahları ve daha fazlası inşa edildi.
  Şehirde dolaşmak unutulmaz deneyimler yaşatacak. Lyon’un her aşamasında güzel tarihi binalar ve ilginç anıtlar görebilirsiniz. En popüler gezilerden biri Notre-Dame de Fourviere’ye yapılan tur. 19. yüzyılın … Açık
Modern Lyon hala sanayi bölgesinin merkezidir, ancak şehir çoğunlukla çok sayıda tarihi mekan tarafından bilinir. Burası estetik mutfağı, çok çeşitli sanat eserleri, antik resimler, tekstil, mobilya ve diğer antikalar içeren sayısız müze ile de ünlüdür.
Lyon’un eski kısmı Fourvière tepesinde yer almaktadır. Burası eski parkları, Fourvière’nin arkeolojik parkı, Roma tiyatrosu ve anfi tiyatro kalıntıları, dev bir park ve bahçe Tet d’Or, Bellecour Meydanı, labirent sokaklarıyla ipek dokuma konusunda uzmanlaşmış eski Croix Rousse mahallesi ile gerçek bir güzellik. , Terro mahallesi, Saint Marten d’Ene Kilisesi ve daha fazlası. Turistler ayrıca, Rönesans tarzında inşa edilmiş kentin en muhteşem konaklarından biri olan Hotel de Gadagne’deki bebek müzesini ziyaretlerini de unutmayacaklar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Belki de turistler arasında en gözde tatil yerlerinden biri Aquarium Grand Lyon’dur. Lyon’un hemen yakınında yer almaktadır. Derin deniz sakinlerinin büyüleyici bir koleksiyonuna ev sahipliği yapar. Küçük … Açık
  Şehrin en görkemli mimari anıtlarından biri Belediye Binasıdır. 17. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Belediye Binası binasının önünde, yapımından önce küçük bir pazar için kalıcı bir yer olan tarihi Place des Terreaux’u görebilirsiniz. Belediye binasının ortaya çıkmasından sonra, bu meydan genişletildi. Şimdi, olağanüstü tarihi anıtlarla çevrilidir. Haftanın birkaç günü, belediye binasına geziler için erişilebilir. Duvarlarında zengin bir antik eserler koleksiyonu yer almaktadır.
Place des Celestins Lyon Place des Terreaux’un ana dekorasyonu, onu yapan heykeltraşın adını taşıyan Bartholdi Çeşmesi’dir. Esnaf, bu fıskiyenin heykel kompozisyonu üzerinde birkaç yıl çalıştı ve Bordo kentinde kurulmasını bekledi. Ancak, çalışmanın tamamlanmasından sonra, şehir yetkilileri bu fıskiyeyi kurmak için yeterli kaynağa sahip değildi. Ardından Lyon’a fıskiye kurulmasına karar verildi.
  1. Mayıs ayının başından eylül ayının sonuna kadar olan dönem yüksek sezon olarak kabul edilir. Şu anda, hava en uygunudur; Yağmurlar çok nadir olduğu için yürüyüş için iyidir. Bu dönemde Lyon’u ziyaret … Açık
Kentte, aralarında Eglise Saint-Nizier’i görmeye değer pek çok eski dini yapı var. Erken Orta Çağ döneminde inşa edilmiştir. Kilise, yıkık bir Roma tapınağının kalıntılarına dikildi. Resmi açılıştan sonra kilise bir kereden fazla inşa edildi. Son büyük ölçekli yeniden yapılanma 16. yüzyılda tamamlandı. Bu kilisenin çok ilginç bir özelliği var. Eski bir kripti içeren 6. yüzyıla kadar uzanan en eski yeraltı kısmını elinde tutar.
Lyon En çok ziyaret edilen kültür kurumlarından biri Lyon Güzel Sanatlar Müzesi. İçerisinde toplanan sanat eserlerinin çeşitliliği ve değeri bakımından, bu müze Louvre ile karşılaştırılabilir. Müze, 17. yüzyıla kadar bir Benedictine manastırı tarafından yönetilen çok güzel bir tarihi binada bulunuyor. Bir süre sonra bir sanat okuluna ev sahipliği yaptı. Şimdi, müzede, Eski Roma ve Yunanistan zamanlarına dayanan birçok eşsiz sergi var.
  Lyon’da alışveriş tutkunları şehirdeki en güzel kabul edilen Confluence Alışveriş Merkezi’ni ziyaret edebilirler. Konukları, çeşitli stilistik eğilimlerden oluşan geniş bir giyim mağazası yelpazesinden … Açık
Lyon’daki en sıradışı müze, Lumiere kardeşlerin ev müzesidir. Lüks bir tarihi binada yer almaktadır ve tamamen sinemanın keşiflerine adanmıştır. Müzenin bulunduğu bina daha önce Lumière ailesine aitti. Kardeşler ilk atölyelerini açtılar ve ilk görüntü aktarım deneylerini burada yaptılar. Bu müzenin sergileri arasında dünyanın ilk filmleri, fotoğraf plakaları, eski sinematografik donanımlar ve mucitlerin eşyaları yer alıyor.
Lyon - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lyon ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Lyon’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue de la République' Lyon, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Édouard Herriot' Lyon, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Émile Zola' Lyon, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue du Plat' Lyon, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Place Bellecour' Lyon, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lyon kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Francheville' Rhône, 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Lissieu' Rhône, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Irigny' Rhône, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Chazay' Rhône, 17.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pusignan' Rhône, 17.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lyon çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Pilat' , 45.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Chartreuse' , 89.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Livradois-Forez' , 97.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Haut-Jura' , 110.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Vercors' , 113.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Lyon ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts' Lyon, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lyon ve Çevresindeki Turistik Yerler

Le Palais Ideal

From the series “En Harika Kaleler ve Saraylar”
Saray inşaatı tamamlandıktan sonra Cheval gezileri organize etti. Türbenin inşasında kazanılan paranın çoğunu harcadı. Daha sonra garip ve cesur rüyasıyla dünya çapında tanınan mütevazı Briefträger'in crypt oldu. Saray dışarıdan çok kırılgan görünse de, ikametgah olarak kullanılabilir. İç kısmı taş ve küçük kabuklardan yapılmıştır. Bazı odalarda, tılsımlı avizeler bile sarayın sahibi tarafından yapılan küçük kabuklardan korunmuştur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lyon’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

25.05.2024

Lyon Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lyon Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lyon, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lyon’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lyon’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018