OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Le Mans Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Le Mans, Sarthe idari bölümünün de merkezi olan Fransa’da bir kasabadır. Şehrin nüfusu 2005 yılında 141.4 bin olarak tahmin edildi.

Bir zamanlar bu şehir Man earldom’un başkenti olmuştur. Galya-Roma yerleşiminin yerine kurulmuştur. Bu yerleşimin duvarları bugüne kadar sağ kalmıştır ve Le Mans’ın tarihi merkezini çevrelemektedir.
  Küçük Le Mans kasabasında, çocuklu turistler için çok sayıda ilginç eğlence var. Sıcak sezonda kesinlikle eğlence kompleksi Piscine Les Atlantides’i ziyaret etmeliler. Tasarımına dayanarak, çeşitli yüzme … Açık
Şehir 1063’te Normanlar tarafından ezildi. Wilhelm II Le Mans’ın ölümünden sonra Plantagenets tarafından fethedildi. O dönemden başlayarak, Le Mans’ın tarihi, 1399 yılına kadar burayı yöneten İngiliz hanedanının tarihi ile sıkı bir şekilde bağlantılıydı. Fransa Kralı John II Kind burada doğdu.
Yerel katedral aynı zamanda İngiltere Kralı Henry II Plantagenet ve Kraliçesi Verengaria - Aslan Yürekli Richard’ın karısı olan Anjou Geoffrey V Yakışıklı Kontu’nun kalıntılarının yeridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Le Mans’da konaklayan tatilciler arasında en popüler restoranlar yerel olarak kabul edilir. Bununla birlikte, çeşitli gastronomik kuruluşlar arasında, çeşitli mutfak geleneklerinde uzmanlaşmış restoranlar ve kafeler … Açık
Man earldom Fransa topraklarına katılır girmez, birçok sıkıntıyla baş etmek zorunda kaldı. İlk önce Le Mans dini savaşlardan zarar gördü, sonra da devrimciler ve karşı-devrimciler arasındaki kanlı savaşlar arena oldu. Fransız-Prusya savaşında Almanlar tarafından fethedildi. Daha sonra Alman birlikleri II. Dünya Savaşı sırasında bir kez daha Le Mans’ı aldı.
Savaştan sonra şehir, geleneksel mimarisini geri getirmek için yıllarca yenilendi. Şehir, çeşitli dönemleri yansıtan çeşitli mimari manzaralara sahiptir. Burada yarı ahşap evleri ve taştan yapılmış ve Rönesans tarzında inşa edilmiş konakları görebilirsiniz. 12. yüzyılda inşa edilen Saint-Julien Katedrali, çoğunlukla gotik bir görünüme sahiptir. Ancak, binanın mimarları portalı Roma tarzında oluştururken, nehri geçen kilisenin kemerleri Anjou tipinde bir yapıya sahipti. Tanrı’nın Kutsal Anasını içeren büyük vitray bir pencere de çok ilginçtir.
  Le Mans, Fransa’nın en büyük şehirlerinden biridir ve en önemli özelliği eşsiz tarihi atmosferdir. Şehir, bugün bile orta çağ mimarisine hayran kalabileceğiniz çok güzel bir tarihi bölgeyi korudu. Buradaki … Açık
1923’ten itibaren Le Mans, “24 saat Le Mans” adlı ünlü bir yarışa ev sahipliği yaptı. Yarış rotası yakınında Otomobil Müzesi inşa edilmiştir.

  Tarihi alanda 1229 yılında kurulan Lepo manastırı bulunur. Halen, büyük bir mimari değeri temsil etmektedir. Bu manastır, eşinin ölümünden sonra buraya taşınan Kraliçe Berengaria’nın son evi idi. Tarihi bina, gezintiye mükemmel bir katkı sağlayacak bir yürüyüş olan geniş bir bahçede yer almaktadır.
Tarihi alanda, birçok ilginç tarihi gerçeğe sahip olan Maine şehirlerinin kalesini görebilirsiniz. Bu kalenin duvarlarında, gelecekteki ünlü Kral Henry II doğdu. Varlığı yılları boyunca birçok asil kişi aldı. Varlığı boyunca, bu kale sürekli olarak yeniden inşa edildi ve genişletildi. Son 150 yılda hiç değişmedi.
  Güzel eski şehir olan Le Mans, Yüzyıl Savaşları sırasında ağır hasar gördü. Tekrar tekrar yıkıldı; 19. yüzyılın ikinci yarısında, Alman işgalcilerin boyunduruğu altında uzun süre kaldı. Tüm zorluklara … Açık
Şehrin en eski yapılarından biri, 11. yüzyılda kurulan Saint-Pierre Manastırı. Şimdi bu manastır ülkenin en büyüğü ve en büyüğünden biri. Bugün, geçmiş tarzında eşsiz dekorasyon unsurlarını koruyan büyük tarihi binada devlet kurumları var.
Tarihi bölgenin güney-batı kesiminde, 10. yüzyılda bu alana inşa edilen orijinal Saint-Pierre-la-Cours Kilisesi yer almaktadır. Bin yıldan fazla bir süredir, inşaat çok değişti. Ancak yine de şehirdeki en sıradışı tarihi binalardan biri olmaya devam ediyor. Kilisenin cephesi, eski taş cephelerle birlikte çok sıradışı bir izlenim yaratan çeşitli şekil ve büyüklükteki pencerelerle dekore edilmiştir.
  Le Mans, misafirlerini çok çeşitli eğlence ve dinlenme tesisleri ile memnun edecek. Her şeyden önce kentte bulunan harika parklardan bahsetmeye değer. İlginç olanı, bir ülke çiftliğine benzeyen Arche de la Nature. Yaz … Açık
Dikkate değer bir Gotik tarzı anıt, 11. yüzyılda inşa edilen Notre-Dame du Pre Kilisesi’dir. Kilise, Sart Nehri kıyısında, şehrin en güzel bölgelerinden birinde yer almaktadır. Neredeyse bin yıl önce, yıkık eski bir şapelin enkazına dikilmişti. Şimdi kilisenin yüksek kulesi haç ile taçlandırılmış, tarihi ilçenin birçok sokaklarından görülebiliyor.
Şehrin sokaklarında yapılan sıradan bir yürüyüş bile heyecan verici bir geziye dönüşebilir. Le Mans’ta çeşitli çağlardan korunmuş binalar; bunların arasında çok güzel ortaçağ binaları vardır. Özellikle ilgi çekici olan, her biri büyüleyici bir hikaye olmak zorunda olan tarihi oteller. Bazı konuk evleri 15. yüzyılda kurulmuş ve telif hakkına ev sahipliği yapmıştır. Artık herkes içlerinde yaşayabilir.
Le Mans - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Le Mans ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Le Mans kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Ballon' Sarthe, 20 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Thorigné-en-Charnie' Mayenne, 42.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Sainte-Suzanne' Mayenne, 42.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ducs d’Alençon' Orne, 48.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vaujours' Indre-et-Loire, 53.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Le Mans çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Perche' , 56.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Normandie-Maine' , 67.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Loire-Anjou-Touraine' , 88.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

  Zerafet, zamansız gelenekler ve benzersiz bir sofistike atmosfer sunan bir ülke olan Fransa, ziyaretçilerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülkenin ana simgelerini bilmeyen birini bulmak zor, ancak Fransa'nın sunabileceği çok şey var. Ülkenin sayısız simgesi, uluslararası ünlü yerleri ve imza kültürel hedefleri var. …
OrangeSmile araç kiralama Le Mans’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

03.12.2023

Le Mans Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Le Mans Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Le Mans, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Le Mans’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Le Mans’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018