OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Nantes

Nantes’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Nantes (Loire-Atlantique)   Geçmişte, Nantes büyük bir sanayi şehri olarak biliniyordu ve şimdi önemli bir turizm merkezi ve birçok ilginç tatil ve uluslararası festival için bir mekan. Nantes takvimindeki en sıra dışı tatil, adı Fransızcadan ’Çılgın Gün’ olarak çevrilen klasik müzik festivali La Folle Journée’dir. Bu festival adını Beaumarchais’in ünlü oyunu onuruna aldı ve ilk olarak 1995 yılında yapıldı. Kurucusu ünlü yapımcı Rene Martin’di. 90’lı yılların ortalarında, son yıllarda eski popülaritesini yitiren klasik müziğe halkın dikkatini çekmeye karar verdi.
  Yerel mutfağın ve mutfak sanatının temel özelliği bol miktarda deniz ürünüdür. Eşsiz yemeklerin bir tamamlayıcısı olarak yerel restoranlar, ünlü Nantes’in şarap imalathanelerinde üretilen bazı popüler şarap … Açık
Süresi 45 dakikayı geçmeyecek kısa konserler düzenlemeye ve biletleri olabildiğince ucuz hale getirmeye karar verdi. Birkaç yıl içinde, festival büyük bir popülerlik kazandı ve şimdi programı beş güne kadar kapsıyor. Nantes’te bulunan konser salonları artık programın tam olarak uygulanmasını sağlayamıyor, bu nedenle festivale çevre şehirler de katılıyor. Festival için her yıl belirli bir tema seçiliyor - etkinlik geleneksel olarak belirli bir bestecinin çalışmalarına adanmıştır.
Şehrin ana müzik festivali Şubat ayı başlarında gerçekleşir ve Kasım ayında Nantes, Festival des 3 Continents’e ev sahipliği yapar. 1979’dan beri her yıl düzenlenen Fransa’daki en eski film festivallerinden biridir. Etkinlik, Afrika, Asya ve Latin Amerika’nın ulusal sinemasına adanmıştır. Yıllar geçtikçe, bu festivalin programı da önemli ölçüde genişledi. Bu çerçevede, en iyi yapımcı ve oyunculara fahri ödüller ve film yapımları için hibeler veriyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tüm turistler için büyük ilgi uyandıracak destinasyonun önemli bir simgesi, Brittany Dükleri Kalesi’dir. Kuruluşundan (13. yüzyıl) 16. yüzyıla kadar Brittany düklerinin ana ikametgahıydı. Daha sonra kale belli … Açık
Pek çok turist, şehir eşsiz bir şenlik havasına girdiğinde Noel arifesinde Nantes’i ziyaret etmeye çalışıyor. Ana caddeler ve meydanlar şenlikli çelenklerle süslenmiş, vitrinlerde parlak süslemeler ve hediyelik eşyalar görünüyor. Noel tatili sırasında Nantes’i ziyaret eden gezginler, güzel fuarları ziyaret etme, popüler ikramları deneme ve heyecan verici sokak performanslarını izleme fırsatı bulacak. Geleneklere göre, şehrin en büyük Noel pazarı Place Royale’de açılır ve daha küçük olanı Place de commerce’de ziyaret edilebilir.
Place Royale - Nantes Geleneksel hediyelik eşya ve tatlıların yanı sıra, her adımda aroması havada kalan sıcak şarap satıyorlar. Her akşam ana şehir meydanlarında tatilciler için gösteri programları düzenleniyor, sokak müzisyenleri ve sanatçılar alışveriş merkezlerinin yakınında performans sergiliyor. Zorunlu bayram özellikleri, tüm halka açık meydanlara yerleştirilmiş çelenklerle süslenmiş atlı karıncalardır. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de onlara binmeyi sevdiği söylenmelidir - kasaba halkı en sevdikleri çocukluk eğlencesini büyük bir zevkle yaşarlar.
  Nantes şehri, çok sayıda orijinal mağaza ve alışveriş merkezi, gıda pazarı ve tüketim ürünleri pazarına sahip olduğu için alışveriş bağımlıları arasında büyük popülerliğe sahiptir. Şehir misafirleri … Açık
Yerel sakinler, kelimenin tam anlamıyla her şeyde ifade bulan sanata ve kültüre kayıtsız bir tavırla ayırt edilir. Artık amacına uygun kullanılmayan eski endüstriyel tesisler ve yapılar bile şaşırtıcı endüstriyel sanat eserlerine dönüştürüldü. 2007 yılında Les Machines de l’île’nin açılışı üç yıllık inşaatın ardından Nantes’te gerçekleşti.
visite dominicale Tema parkının ana nesneleri, ünlü teknisyen ve sanayicilerin icatlarından esinlenen heykeller. Uzmanların oluşturduğu tüm heykeller hareketli, bir kısmı da tüm iç yapıyı detaylı olarak görmeniz mümkün olacak şekilde tasarlanmış. Tema parkının ana sembolü 12 metre boyunda bir fil. Sırtında 50’den fazla kişiyi ağırlayabilen özel bir platform var. Herkes fillere binebilir ve yukarıdan şehrin panoramasının tadını çıkarabilir.
  1. Gezginler otobüs saatte iki defa yola ve hafta sonları bir saat içinde bir kez yola Hafta içi 2 3., 00 kadar 5. 30 otobüs koşma ile şehir merkezine havaalanından alabilirsiniz. Yolculuk ücreti 7 Euro ve yolculuk … Açık
Park ziyaretçileri, oldukça ürkütücü görünen ve heyecan arayanlara hitap edecek inanılmaz atlı karıncalar bulacaklar. Böylesine alışılmadık bir eğlence parkı, Nantes’in yerlileri ve konukları için, bir zamanlar bölgedeki en büyük sanayi merkezlerinden birinin statüsüne sahip olduğunu hatırlatıyor. Bir zamanlar şehre endüstriyel refah getiren cihazlar ve ekipmanlar şu anda oyun oynarken çalışmak için mevcuttur. Nantes, modern sanatın, canlı tatillerin ve festivallerin tüm hayranlarını memnun edecek muhteşem bir zıtlıklar şehridir.
Nantes - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nantes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Nantes yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Pierre, Nantes, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Saint-Nicolas, Nantes, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Saint-Donatien et Saint-Rogatien, Nantes, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Saint-Louis-Marie-Grignon-de-Montfort, Saint-Laurent-sur-Sèvre, 57.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Saint-Pierre, Moûtiers, 57.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nantes kaleleri
♥   Kalesi 'Château de ducs de Bretagne' Loire-Atlantique, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Goulaine' Loire-Atlantique, 11.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Clisson' Loire-Atlantique, 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Blain' Loire-Atlantique, 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ancenis' Loire-Atlantique, 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Tiffauges' Vendée, 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pornic' Loire-Atlantique, 43.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Nantes’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla Nantes’in Renkleri

Nantes Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nantes’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Nantes’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Nantes’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Nantes’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018