OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Metz Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Metz, ülkenin doğusunda yer alan eski bir şehirdir. Şehrin üç bin yıl önce başlayan zengin bir tarihi var. Modern Mets, zarif doğa manzaraları ve rahatsız edilmeden dinlenmek için elverişli rahat bir atmosfer ile ziyaretçileri çeken büyük bir sanayi merkezidir.
  Metz’in en şaşırtıcı gastronomik sembolü, 15. yüzyılda bölgede yetiştirilen Mirabelle erikidir. Bu erik meyveleri küçüktür ve sarı veya kırmızı renktedir. İlginç tatlılar yapmak için kullanılır ve tatlı … Açık
Gotik tarzda inşa edilen St.Etienne Katedrali, Metz’in başlıca cazibe merkezlerinden biridir. Bu aynı zamanda Fransa’nın en büyük dini binalarından biridir. Şehrin merkezi meydanının yakınında, salonların Mets tarihinin en önemli anlarını anlatan çok sayıda öğe sergileyen Sanat ve Tarih Müzesi bulunmaktadır.
Şehir, Moselle Nehri’ne yakın bir konumdadır. Nehri geçerseniz pitoresk Saulx Adası’na ulaşacaksınız. Adadaki evlerin çoğunluğu 18. yüzyılda inşa edilmiştir.

Gündüz şehir yürüyüş ve gezi için idealdir; geceleri Metz gizemli ve bilinmeyen bir yere dönüştüğü için neredeyse tanınmaz. Bunun nedeni, şehirdeki tüm evlerin, fenerlerin ışığında gökkuşağı rengine sahip bir tür yanardöner taşla karşı karşıya kalmasıdır. Merkezi sokaklardaki butikler ve alışveriş merkezleri akşam geç saatlere kadar açıktır. Burada ayrıca Fransız restoranları ve barları bulabilirsiniz. Şehrin herhangi bir restoranında sunulacak geleneksel yemeklerden biri mirabelladan yapılmış tatlıdır. Bu meyve, sıradan eriklerden yerel seçiciler tarafından yetiştirildi ve bu meyveyi başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kentin kültürel yaşamındaki en önemli olay yıllık Mirabelle Erik Festivali’dir. İlk kez, yerli halk erik hasatını yüz yıldan fazla bir süre önce kutlamaya başladı ve 1947’de resmi bir statüye kavuştu. … Açık
Yaz aylarında bu tesise gelirseniz, akşamları çok sayıda konserin yeri haline gelen yerel parkların ihtişamının tadını çıkarabilirsiniz. Her park, insanları sakinleştiren ve mıknatıslayan güzel dans çeşmeleri ile dekore edilmiştir ve saatlerce çeşmeleri izlemelerini sağlar.
  Şehirde, modern kültürün tüm hayranlarını ilgilendirecek seçkin bir Pompidou-Metz Sergi Merkezi var. Yapısı şehrin en güzel modern binalarından biridir. Merkezin inşaatı 2010 yılında tamamlandı. Muhteşem binanın duvarları içinde Fransa’nın en büyük sergi alanları yer alıyor. Modern Avrupalı sanatçıların, heykeltraşların ve fotoğrafçıların sergileri düzenli olarak burada yapılıyor. Çatının orijinal formu sayesinde Pompidou-Metz Sergi Merkezi, en tanınmış şehir cazibe merkezlerinden biridir.
  Metz, birçoğu devlet önemi olan şaşırtıcı tarihi anıtlarıyla ünlüdür. En ünlüsü, Avrupa’nın en güzel ve en büyük Gotik mimari eserlerinden biri olan Cathédrale Saint-Étienne’dir. Katedralin yapımı … Açık
Komedi Meydanı’nda, 1753 yılında inşa edilen Fransa’nın en eski opera binası bulunmaktadır. Yıllar önce olduğu gibi bugün de en popüler opera prodüksiyonları duvarlarında yapılmaktadır. Tiyatro, var olduğu yıllar boyunca eşsiz tarihi iç mekanını korumayı başardı.
Metz’deki tren istasyonunun inşası da önemli bir tarihi cazibe merkezidir. 19. yüzyılda İmparator II. Wilhelm’in emriyle inşa edilmiştir. İnşaat sırasında, bu tren istasyonu ülkenin en büyük ve en teknik olarak donatılmış istasyonlarından biriydi. Savaş yıllarında önemli bir stratejik rol oynadı. Bu istasyonda her gün trenler 25.000 asker tarafından tutuldu ve süvari taşımak için kullanıldı.
  Tarihi cazibe merkezlerinin yanı sıra Metz’deki birçok güzel parkı ziyaret edebilirsiniz. Yürüyüş ve açık hava eğlence hayranları için gerçek bir keşif olacaklar. Yıllar önce Moselle Nehri kıyısında kurulan … Açık
Şehrin en alışılmadık sembollerinden biri, görünüşünü ve kasvetli adını yerel başpiskoposuna borçlu olan Ölüler Köprüsü. Orta Çağ’da Başpiskopos’un emriyle hepsi şüphesiz idam edilen bir dizi şaşırtıcı kararname çıkarıldı. Bu kararnamelerden birine göre, her vatandaşın ölümünden sonra, en zengin cübbesi piskoposun malı olacaktı. Pahalı kıyafetler satıldı ve satıştan alınan tüm paralar köprünün inşasına yatırıldı.
Metz yıllarca gayri resmi olarak Bahçe Şehri olarak adlandırıldı. Güzel meyve bahçeleri ve parklar, topraklarının önemli bir bölümünü kaplar. Yaz aylarında kenti ziyaret eden gezginler, bu muhteşem bahçelerde gezinme ve dünyanın en büyüğü olan kokulu ahududuları deneme fırsatına sahip olacaklar. Uzun yürüyüşleri sevenler için Metz’de 34 kilometrelik ilginç bir yürüyüş parkuru var. Şehrin en önemli ve pitoresk yerlerini kapsar. Patika bir kısmı nehir kıyısında geçer.
Metz - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Metz ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Metz kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Woippy' Moselle, 2.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vry' Moselle, 13.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Helfedange' Moselle, 14.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Luttange' Moselle, 18.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ancerville' Moselle, 19.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Metz çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Lorraine' , 32.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Hunsrück-Hochwald' , 73.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 97.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' , 141 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Metz ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Centre Pompidou-Metz; The Golden Courtyard Museums' Metz, 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali'nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var. …
OrangeSmile araç kiralama Metz’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

30.09.2023

Metz Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Metz Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Metz, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Metz’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Metz’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018