OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Fransa Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Zerafet, zamansız gelenekler ve benzersiz bir sofistike atmosfer sunan bir ülke olan Fransa, ziyaretçilerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülkenin ana simgelerini bilmeyen birini bulmak zor, ancak Fransa’nın sunabileceği çok şey var. Ülkenin sayısız simgesi, uluslararası ünlü yerleri ve imza kültürel hedefleri var.
  Fransa’daki resmi dil Fransızcadır. Bu madde bile ülkenin anayasasına dahil edilmiştir. Ayrıca, Anayasanın, tüm yetkililerin yalnızca Fransızca olarak …
Devamını oku
Dünyadaki en ünlü müze Fransa da bulunmaktadır. Louvre, uzun tarihi boyunca birkaç kez statüsünü değiştirdi. Kraliyet ikametgahıydı, bir hapishane, bir kale ve hatta bir akademiydi. Günümüzde, güzel salonları binlerce paha biçilemez öğe sergilemektedir.
Versailles, ortaçağ kültürünün gerçek bir türbe haline geldi. Aynı adı taşıyan saray, buranın en büyük manzarası. Uzun zaman önce Fransız krallarının ikametgahıydı, bu nedenle geniş salonları günümüze kadar şıklığını ve lüksünü korudu. Saray gezisinde turistler, o şehrin geçmişi ve her odanın amacı hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklar. Versailles’in en ünlü simgesi Grand Canal ve Neptün Çeşmesi’dir. Versailles, heykel ve çeşmelerle dekore edilmiş güzel bir parkın merkezinde yer almaktadır. Parkın uzak kısmında, Grand Trianon ve Petite Trianon’da iki tarihi bina var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bugün Fransa, GSYİH açısından dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ekonominin oldukça büyük bir kısmının resmen devlete ait olmasına rağmen, bu …
Devamını oku
Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali’nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var.
Bahnhof Toulouse Matabiau Arc de Triumph, Paris’te önemli bir mimari dönüm noktası. Yayının terası Place de l’Étoile’nin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Moulin Rouge Cabaret, şehrin önemli bir simgesi haline geldi. Cabaret 1889’da kuruldu ve o zamandan beri performansları Paris’teki en büyüleyici ve unutulmaz şovlar arasında yer alıyor. Sanatçılar orijinal performansları, becerileri ve lüks kıyafetleri ile ziyaretçileri şaşırtmaktan asla vazgeçmez.
Çocuklu turistlerin Paris Disneyland’ı ziyaret etmeleri önerilir. Bu, bölgede birkaç temalı bölgeye bölünmüş büyük bir eğlence kompleksidir. İlginç masal ve karikatürlerden, sinema salonlarından, mağazalardan ve kafelerden gelen heyecanlar, her park bölgesinde ziyaretçileri bekliyor. Seine’de yapılan bir seyir sırasında Fransa’nın önemli yerlerini de görmek mümkündür.
Lyon, France - Hotel Royal

Tarih ve Eğlence

  Mevcut Fransa topraklarında bulunan ülke, ilk olarak Roma İmparatorluğu dönemlerinde belirtilmiştir. M.Ö. 1. yüzyılda Romalılar tarafından fethedildi ve Gaul eyaleti olarak adlandırıldı. 5. yüzyılda Gaul, Franks tarafından fethedildi. Francia, 8. yüzyılın sonlarında gelişti. 843’te, Doğu Francia Krallığı resmen kuruldu.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Kapladığı bölge neredeyse modern Fransa topraklarıyla eşleşiyor. Ülke bugünkü adını 10. yüzyılda kazandı. Vikinglerin çok sayıdaki dizisi, toprakların yeniden düzenlenmesi, factionalism dönemi, Yüz Yıl Savaşı ve Napolyon savaşları dönemi - Fransa bu 800 yıl boyunca tüm bu zamanlara maruz kalmıştı. Fransa için son önemli tarihsel olaylardan biri, 1958’de beşinci Anayasayı kabul etmekti.
Modern gezginler Fransa’yı sofistike kültür ve çeşitli eğlencelerle birleştirir. Bu ülke, Festival de Cannes ve diğer dünyaca ünlü festivallerin kalıcı olarak yer aldığı bir yerdir. Cote d’Azur ve şık kayak merkezlerinde büyüleyici plajlar bulunmaktadır.
  Fransız mutfağı zarif ve rafine edilmiş mutfağın standardıdır. Dünya genelinde gurmeler tarafından takdir edilmektedir. Ünlü kurbağa bacakları, kremalı brulee …
Devamını oku
Bir sürü insan plaj rekreasyonu için Bretagne’yi tercih ediyor. Sadece güzel plajlar değil, bölgenin dışında bile ünlü olan talasoterapi merkezleri de var. Lüks rekreasyon severler Cote d’Azur’da tatil yapmayı tercih ederler. Prestijli otelleri, restoranları ve eğlence mekanları ile ünlüdür.
Vacation in France Lider pozisyonun Courchevel ve Chamonix tarafından alındığı lüks kayak merkezleri, sadece mükemmel kayak rotaları için değil, kusursuz hizmet için de dikkat çekicidir. Bu tatil köyleri gerçek bir kış masalına benziyor. İnsanlar harika dağ manzaralarına hayran kalacak, karlı ormanlarda yürüyecek ve konforlu geleneksel Fransız dağ evlerinin keyfini çıkaracaklar.
  Fransızlar uzun zamandan beri çok çeşitli endüstrilerde moda meclisi yapıyorlar. Fransız kültürü taklit için bir örnek ve bir modeldi. Fransızların gelenek ve …
Devamını oku
15 Temmuz’da, Bastille Günü her yıl Fransa’da kutlanmaktadır. Bu ulusal bayram en lüks ve ilginç olanlardan biri olarak kabul edilir. En önemli olaylar Paris’te gerçekleşiyor. Festival günlerinde, sokaklarda güzel askeri geçitler ve ilginç sokak gösterileri vardır. Festival günü, Eyfel Kulesi’nin çevresinde büyük havai fişeklerle biter.
Fransa rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Fransa’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Fransa şehir parkları ve milli parklar
♥   Regional Nature Park 'Ardennes' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Nature Park 'Armorique' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Nature Park 'Avesnois' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Regional Nature Park 'Baronnies provençales' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Fransa’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'A Mandria' Solenzara. Kategori - Traditional cuisine|Corsican. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Mandria di Pigna' Pigna. Kategori - Corsican. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Nepita' Ajaccio. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Noste' Paris. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Pasturella' Monticello. Kategori - Corsican|Modern French. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Fransa kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Albon' Drôme. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château de Allan' Drôme. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château de Alleuze' Cantal. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château de Allinges' Haute-Savoie. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Château de Alteville' Moselle. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Fransa sarayları
♥   Sarayı 'Château d’Ussé' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Château d’Écouen' Écouen. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Château d’Ételan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Château de Blois' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Château de Brézé' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Fransa’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Cremieux Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Cremieux Caddesi, doğal yürüyüş parkurlarını Paris'e çekiyor. Taşlarla döşenmiş bu eski sokak, her iki tarafta renkli evlerle çevrelenmiştir. Daha sıcak aylarda, cepheleri canlı çiçeklerle süslenmiştir. Bu büyüleyici evler 19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiştir. Sokak, en ünlü vatandaşlardan birinin adını aldı - bir avukat ve siyasetçi olan Adolphe Cremieux.

Bazı tarihi evlerin cephelerinde bulunan güzel tabloların farkına varacaksınız. Bu sokakta yürümek için en iyi zaman yaz aylarında, yerli halk süs bitkileri ve çiçeklerle pencere pervazlarını ve girişlerini süslüyor. Paris'in en pitoresk caddelerinden birinin uzunluğu 144 metredir ve genişliği 7.5 metredir. Asfaltın iki yanında bulunan üç katlı evler tipik İngiliz tarzında inşa edilmiştir.

Bu yüzden Cremieux Caddesi'ne … Tümünü Oku

Vezac

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  Muhteşem Vezac şehri, Fransa'nın güneybatı kesiminde yer almaktadır. Misafirleri, bir süredir masalında kalma fırsatı bulacaklar. Şehrin en sıra dışı cazibe merkezi Markizyak Kalesi ile tek bir mimari yapı oluşturan şimşir bir bahçedir. İlk şimşir çalıları yüz yıldan daha önce oraya dikildi. Deneyimli bahçıvanlar, en sıradışı bitki formlarını yarattı.

Farklı büyüklükteki çok bakımlı çalılar tuhaf bir labirent oluşturuyor. Bu olağandışı peyzaj bahçesi kendi türünün benzersiz olduğu düşünülmektedir. Yeri ziyaret etmek için en uygun zaman sonbahar ya da ilkbahardır, çünkü çalılar benzersiz bir şekle sahip olmak için beceriksizce kesilir. Var oluşunun tüm zamanlarında, bahçe elle eğilim gösterir. Şu an sadece 4 bahçıvan bu alana bakıyor. Bu harika peyzajlı bahçenin 17. yüzyılda … Tümünü Oku

Riquewihr

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  Fransa'da, Loire Nehri Vadisi'nde, büyüleyici Riquewihr kasabası var. Disney kahramanı Belle'nin doğum yeri. Bu büyüleyici ortaçağ kenti, 15. yüzyılda kurulmuştur. Kale, Württemberg Kingdom'ın temsilcileri tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra, kalenin yanına küçücük evlerin bulunduğu sarmal kayalık caddeler ağı büyüdü. Bazıları bugüne kadar sağlam kaldı. Benzersiz cephelere sahip olan bu muhteşem yarı ahşap evler, şehrin önemli bir özelliğini temsil etmektedir.

Riquewihr, yürüyüş yapmak için idealdir, çünkü önemli yerler burada her adımda bulunabilir. Yürüyüş sırasında şaşırtıcı işaretlerle eski evlerin bir çoğunu görebilirsiniz. Örneğin, makas görüntüsü olan bir plaka, bir zamanlar bu evde yaşayan terzi anlamına gelebilir. Şehrin kalbinde, neoklasik tarzın canlı bir örneği … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Fransa
Ülke haritaları Fransa haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Fransa şehir haritası
Bölgelerin haritası Fransa’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Fransa gezi haritası
Kabartma haritası Fransa’nın kabartma haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

10.12.2023

Fransa’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Paris
Les Invalides. Les Invalides, Champ de Mars'dan uzakta değil. XVII yüzyılın binası şimdi Savaş Müzesi'nin yeridir. Burada, Napolyon mezarının bulunduğu kilise, Fransız klasik tarzda inşa edilmiş muhteşem Les Invalides Katedrali (1675-1706) ve Askeri Okul (1759-1782) bulacaksınız. Avenue des Champs-Élysées Paris'in simgesi haline geldi. 'Dünyadaki en güzel cadde' sadece bir şık butikten başka bir mağazanın izlediği dükkanların ve eğlence olanaklarının bulunduğu bir cadde değil. Place de la Concorde'ye … Devamını Oku
Nice
Aslında tüm bölge, egzotik bitkiler, büyümüş palmiye ağaçları, devasa ve uzun dikenli kaktüsler ve merkezinde güzel bir insan yapımı şelale bulunan büyük bir bahçe. Tepenin güney üstü, Musée Narval'ı bulabileceğiniz yerdir. Müze, gemi ve seyir cihazlarının modellerini sergiliyor. Yeterli zamanınız varsa, öğleden sonra ve akşamları iki kere tepeden tırmanmayı unutmayın. Gündüz, şehir ve denizin muhteşem manzarasının keyfine varacaksınız ve alacakaranlıkta sonsuz ışık denizi sizi şaşkına … Devamını Oku
Cannes
Çok uzak olmayan Festivaller Sarayı, tarihi de ilginç olan güzel Notre-Dame de Bon Voyage tapınağıdır. Onun yerine ilk şapel 16. yüzyılda inşa edilmiştir. O sırada sadece harap balıkçı kulübeleri ile çevriliydi. Şimdi gezginlerin hayran olabileceği tapınak, 19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edildi. Şimdi en önemli şehir konumlar ile çevrilidir. Yerel kutsal yerler arasında, Lerins manastırından bahsetmeye değer. Ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. Bu eski manastırı dünyanın her yerinden … Devamını Oku
Lourdes
Bu minyatür tarihi kentte doğal simge yapıların hayranları da hayal kırıklığına uğrayacaktır. Pireneler Milli Parkı yerleşimden çok uzak değil. İlginç yürüyüş parkurlarının çoğu, sıcak aylarda turistlere açıktır. Bu, tatilcilerin muhteşem dağ bölgesini keşfedebileceği, birkaç tepeye tırmanabileceği ve sundukları nefes kesici manzaraya hayran kalabileceği zamandır. Lourdes, nisandan ekime kadar geçen dönemde gezginler ve hacılarla doludur. Bu aylarda tesisi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, önceden … Devamını Oku
Lyon
Place des Terreaux'un ana dekorasyonu, onu yapan heykeltraşın adını taşıyan Bartholdi Çeşmesi'dir. Esnaf, bu fıskiyenin heykel kompozisyonu üzerinde birkaç yıl çalıştı ve Bordo kentinde kurulmasını bekledi. Ancak, çalışmanın tamamlanmasından sonra, şehir yetkilileri bu fıskiyeyi kurmak için yeterli kaynağa sahip değildi. Ardından Lyon'a fıskiye kurulmasına karar verildi. Kentte, aralarında Eglise Saint-Nizier'i görmeye değer pek çok eski dini yapı var. Erken Orta Çağ döneminde inşa edilmiştir. Kilise, … Devamını Oku
Marsilya
Marsilya'nın çok ötesinde, Alexandre Dumas'ın çalışmaları sayesinde tüm dünyada bilinen efsanevi If Kalesi var. Bu kale 16. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta savunma amaçlı kullanılmıştır. 1580'de hapishaneye dönüştürüldü. Bu statüyü neredeyse 300 yıl korudu. Şu anda, birçok görkemli efsane kasvetli kale ile ilişkilidir. Duvarlarında birçok hayalet olduğuna inanılıyor - eski mahkumların fethedilmemiş ruhları. 19. yüzyılın sonunda, hapishane kapatıldı ve sadece 10 yıl sonra, kale turistler … Devamını Oku
Nantes
Bugün güzel tarihi bina, Güzel Sanatlar Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. 1804 yılında açılan müze, dünyanın en zengin sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Sergilerinden bazıları 12. yüzyıla kadar uzanıyor - sergi 800 yıldan uzun bir süreyi kapsıyor. Müze ziyaretçileri, Claude Monet ve Pablo Picasso'nun eşsiz eserlerini hayranlıkla izleyebilir, 20. yüzyılın başlarındaki ünlü sanatçıların muhteşem heykellerini ve kreasyonlarını görebilirler. Dobrée Müzesi, kurucusunun adını … Devamını Oku
Bordeaux
Tiyatro sanatının hayranları, Büyük Tiyatro’yu ziyaret edebilir; 18. yüzyıldan beri şehrin ana tiyatro sahnesidir. Bu tiyatro, sütunlarla inanılmaz güzel bir bina kaplar; Yapım aşamasında eski bir Roma tapınağının parçaları bulunmuştur. Bordo'nun seçkin dini mekanları arasında özellikle ilgi gören Cathédrale Sen Andre'dir. Onun yerine ilk tapınak, 9. yüzyılda inşa edilmiştir ve ziyaretçilerin bugün görebileceği Katedral, 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Yüzyıllar boyunca katedralin varlığı birkaç … Devamını Oku

Fransa’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018