OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Korsika Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Ostriconi   Corsica, genellikle “Fransa’da küçük bir İtalya” olarak adlandırılan popüler bir Akdeniz beldesidir. Bu ismin nedeni yakınlarda bulunan İtalya’nın etkisinde. Bu, bu yerin geleneklerini ve kültürünü ciddi biçimde değiştirdi. Adada plaj dinlenmeleri için muazzam koşullar var. Burada çeşitli su sporlarını deneyebilir, yatlarda deniz gezintisi yapabilir veya yumuşak güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
  Ulusal mutfağın onur yeri deniz mahsulleri tarafından işgal edilmiştir. Neredeyse her Korsika restoranı hizmet vermektedir. En ünlü balık pazarı Ajaccio’da bulunur, adanın her yerinden aşçılar taze ton balığı, … Açık
Aktif dinlenme hayranları kesinlikle dağlara yürüyüş yapmalı. Korsika’nın en popüler turistik bölgeleri, adanın güney kesiminde yer alan Porto Vecchio, Calvi ve Bonifacio’dur. Buradaki plajlar geniştir ve berrak beyaz kumları vardır, deniz sakin ve temizdir. Adanın başlıca turistik yerleri başkent Ajaccio’dadır. Bir efsaneye göre, bu şehir ünlü bir Yunan kahramanı Ajax tarafından kuruldu. Ancak, burası ünlü yapan Yunanlı güçlü adam değildi. Korsika, Napolyon’un anavatanıdır, bu yüzden bu büyük imparatora çok sayıda anıt ve manzara tahsis edilmiştir.
Ajaccio sokaklarında yürürken, heykelleri, anıtları ve Bonaparte’nin doğup çocukluğunu geçirdiği evi göreceksiniz. Bugün bu ev tamamen müze haline getirildi. Bir diğer ünlü kültürel tesis ise Kardinal Fesch Sarayı. Benzersiz bir resim koleksiyonuna sahiptir. Bu müzede harika İtalyan ve Fransız ustaların eserlerini bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel halkın kültürü ve gelenekleriyle tanışmak için ulusal bayramlarından birini ziyaret etmeniz gerekiyor. Her yıl Korsika’da ilginç festivaller ve dini kutlamalar, yarışmalar ve fuarlar düzenlenmektedir. Bir … Açık
Bu ada şirin küçük kasabalarla doludur ve her biri tüm yıl boyunca konukları selamlamaya hazırdır. Saint-Florent şehrini ziyaret ederse gece hayatı sevenler çok ilginç bulacaklar. Gastronomik uzmanlar, en iyi ticaret merkezleri ve restoranlarla dolu Propriano’ya seyahatlerinin tadını çıkaracaklar. Porto-Vecchio, geniş plajları ve sessiz atmosferi ile yolcuları kendine çekiyor. Korsika’nın doğu şehirleri, muhteşem doğalarıyla ünlüdür. Burada kestane bahçelerinde yürüyebilir, balık tutabilir veya Buguglia adlı doğa rezerv parkını ziyaret edebilirsiniz.
Corte - Corsica   Korsika doğal güzellikleri ile ünlüdür. Calanche de Piana vadisi oldukça ilgi çekicidir. Burada gezginler, kırmızı tepeli güzel granit kayalara hayran kalabilirler. Bazıları çok sıradışı bir şekle sahip, bu yüzden bu şeklin doğal kökenli olduğuna inanmıyorsunuz. Bazı kayalık tepelerin yüksekliği 300 metredir. Jeologlara göre, bu vadi milyonlarca yıl önce rüzgar ve suyun etkisi altında kuruldu. Kayaları, alacakaranlıkta veya şafakta, zirvelerinin parlak kırmızı bir renge sahip olması hayranlıkla seyretmek en ilginç olanıdır.
  Her Corsica kasabası, çok sayıda eşsiz cazibe merkezine sahiptir. Turistler için kaleleri ziyaret etmek ve güzel binaları görmek, pitoresk doğal yerleri gezmek ve mimari anıtların güzelliğini takdir etmek ilginç … Açık
Adanın güney kesiminde bir Filit megalitik alanı var. Bu bölgedeki geniş çaplı çalışmalar 1946’da yakın zamanda başlamıştır. Günümüzde, sıradışı taş oluşumlu bu muhteşem vadi en önemli arkeolojik alan olarak kabul edilmektedir. Burada, eski seramik ürün parçaları, ok uçları ve 5.000 yıldan daha eski olan bu yerlerdeki diğer ilginç yaşam delillerini içeren birçok benzersiz eser keşfedildi.
la Citadelle de Calvi Erbalung bölgesinde daha sonraki bir döneme ait tarihi yerler görülebilir. Burada, şu ana kadar sadece bir kulenin yaşadığı antik bir kalenin kalıntılarını görebilirsiniz. Uzak olmayan, 11. yüzyılda inşa edilmiş olan Aziz Michael Şapeli. Minyatür antik kent, dini anıtlarıyla ünlüdür. 15. yüzyıldan beri pratik olarak değişmeden kalmış güzel St. Catherine Kilisesi korunmuştur.
  Korsika, doğa yürüyüşü yapmaktan hoşlananlar ve açık hava aktivitelerini tercih edenler için gerçek bir nimettir. Adanın doğu kısmında güzel kestane bahçeleri var. İsteyen herkes doğa rezervinden geçmeye davet … Açık
Olağandışı gezilerin hayranları Bonifacio Mağaralarını ziyaret etmeli. Bu mağaralar adanın erişilemez ve uzak bölgelerinden birinde yer almaktadır. Onlara ulaşmak için Bonifacio limanında bir tekne kiralamak gerekiyor. Bir teknedeki mağaralara giden yol yaklaşık bir saat sürüyor, ancak bu sefer çok hızlı uçacak çünkü sahil boyunca birçok doğal ve tarihi yer var. Mağaraların kendileri de deniz kıyısındadır. Turistlere kasalarının altında tekne gezintisi yapmaları ve burada sıradışı bir mor renk tonuna sahip olan muhteşem şeffaf suya hayran kalacaklar.
Calvi Adada, 1975 yılında kurulan inanılmaz derecede ilginç ve güzel bir Scandola Ulusal Parkı var. Bu rezervin alanı 20 kilometrekareden daha az. Bu doğal yerlerin temel değeri, çok fazla izlenim verecek olan kuşların çeşitliliğidir.
Korsika - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Korsika ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Korsika çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Corse' , 9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Gulf of Porto: Calanche of Piana, Gulf of Girolata, Scandola Reserve' , 44.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Arcipelago di la Maddalena' , 110.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Arcipelago Toscano' , 113.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Asinara' , 141.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Çocuklu turistlerin Paris Disneyland'ı ziyaret etmeleri önerilir. Bu, bölgede birkaç temalı bölgeye bölünmüş büyük bir eğlence kompleksidir. İlginç masal ve karikatürlerden, sinema salonlarından, mağazalardan ve kafelerden gelen heyecanlar, her park bölgesinde ziyaretçileri bekliyor. Seine'de yapılan bir seyir sırasında Fransa'nın önemli yerlerini de görmek mümkündür. …
OrangeSmile araç kiralama Korsika’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.07.2024

Korsika Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Korsika Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Korsika, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Korsika’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Korsika’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018