OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bordeaux Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

The Regent by Night   Bordeaux harika bir yer ve Fransa’nın beşinci büyük şehridir. Bordeaux’nun ülkenin başkenti yakınında olduğunu ve Paris’ten bu şehre ulaşmak için uçakla yaklaşık bir saat sürdüğünü ya da sizi varış noktalarına getirecek yüksek hızlı trenlerden birine bilet alabileceğinizi belirtmek gerekiyor. 3 saat içinde Bordeaux ılımlı iklimi ile bilinir. Buradaki sıcaklık yaz ve kış aylarında santigrat derece ile 10 ila 25 derece arasında değişmektedir. Bu hafif iklim, burada yetişen birçok bitki için mükemmel bir koşul. Aslında, bu yerin doğası kesinlikle sizi fethedecek ve Bordeaux’ya tekrar tekrar dönmek isteyeceksiniz.
  Place des Grands-Hommes, Bordeaux’da alışveriş yapmak için uygun bir giriş noktasıdır. Birçok alışveriş caddesi yakınlardadır. Temel olarak Kenzo, Valentino ve Christian Lacroix gibi seçkin markaların prestijli … Açık
Bordeaux bir liman şehridir. 3. yüzyılda bile “Küçük Roma” olarak adlandırılan çok önemliydi. Gerçekte, şehir Roma İmparatorluğu’nun başkentinin daha küçük bir kopyasıydı. Ancak, 18. yüzyılda mimarlar, şehri değiştirip “Küçük Paris” adını verdiler.
Bordeaux’daki binaların çoğu UNESCO tarafından büyük kültürel ve tarihi öneme sahip değerli objeler olarak korunmaktadır.

Şehrin müzeleri gerçekten şaşırtıcı ve lüks ve özgünlük dolu. Burada bu yerin uzun tarihine dokunabilirsiniz. Bordo’da çok sayıda tarihi değer ve ilgi alanı var. Ayrıca Bordo uzun bir süre büyük bir turizm merkezidir ve şehir her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bordeaux, Hayvanat Bahçesi de Pessac’ta harika bir hayvanat bahçesi var. Bu ziyaret, çocuklarla tatilciler için gezi programının zorunlu bir noktası olmalı. Bu hayvanat bahçesi oldukça küçüktür, ancak kendi … Açık
  Birçok gezi için başlangıç ​​noktası, 18. yüzyılda inşa edilen birkaç muhteşem barok bina üzerinde yoğunlaşan Değişim Meydanı. Meydanın ana dekorasyonu, Döviz Sarayı’nın binasıdır, ayrıca Gümrük Müzesi de vardır. Son zamanlarda, tarihi meydanın ana anıtı Aynalar çeşmesidir. Bu sıradışı çeşme, suyla doldurulmuş büyük düz bir yüzeydir. Özel nozullar sayesinde çeşmeden su püskürtülür, böylece kare her zaman hafif bir bulanıklıkta gezdirilir.
Miroir Deau Tiyatro sanatının hayranları, Büyük Tiyatro’yu ziyaret edebilir; 18. yüzyıldan beri şehrin ana tiyatro sahnesidir. Bu tiyatro, sütunlarla inanılmaz güzel bir bina kaplar; Yapım aşamasında eski bir Roma tapınağının parçaları bulunmuştur.
  Bordo yolcuları farklı uzmanlık ve fiyat seviyelerine sahip geniş bir yemek mekanı yelpazesi bulacaktır. Birçok restoran gerçek turistik yerlerdir, bu yüzden onları ziyaret etmek gezginlere tavsiye edilir. Örneğin, Le … Açık
Bordo’nun seçkin dini mekanları arasında özellikle ilgi gören Cathédrale Sen Andre’dir. Onun yerine ilk tapınak, 9. yüzyılda inşa edilmiştir ve ziyaretçilerin bugün görebileceği Katedral, 11. yüzyılda inşa edilmiştir. Yüzyıllar boyunca katedralin varlığı birkaç kez yeniden inşa edilmiş olmasına rağmen, eşsiz Gotik özelliklerini korumuştur. Katedralin içinde, binanın eski unsurlarının çoğu korunmuş ve ziyaretçilerinin duvarlardaki sanatsal vitray pencerelere ve sıvalara hayran olma şansı olacak.
Plaza de la Bolsa 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan Notre-Dame Barok kilisesine de dikkat edilmelidir. Kilisenin cephesine hayranlıkla bakmak biraz zaman alabilir, zarif kabartmalarla ve heykellerle süslenmiştir. Bu eski kilise eski bitimini de korumayı başarmış, içinde 18. yüzyıldan 19. yüzyıla ait sanatsal bir duvarla süslenmiştir.
  Her iki yılda bir Bordeaux, dünyanın farklı ülkelerinden binlerce yolcu çeken ünlü bir kutlamaya ev sahipliği yapıyor. Bu ünlü şarap festivali «Bordeaux Fete le Vin». Bu festival şarap üreticileri ve bu harika … Açık
Her yıl Bordeaux’daki inanılmaz manzaraların sayısı artar, 2016’da ’Wine City’ adı verilen orijinal müze açıldı. İnanılmaz derecede güzel ve modern bir binaya sahiptir; Bu müze şarap yapımı bölgesinin tarihine adanmıştır. Tur sırasında ziyaretçiler yerel fabrikalarda ne tür bir şarap üretildiğini anlayabilecek ve müze sıklıkla tadım ve ilginç tematik etkinlikler düzenleyecektir. Müzede ilginç ulusal şarapları alabileceğiniz bir dükkan var. Müzenin eşsiz binası şimdi şehrin en çok fotoğraflanan sitelerinden biri.
Bordeaux - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Bordeaux ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bordeaux’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Sainte-Catherine' Bordeaux, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bordeaux kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Blanquefort' Gironde, 9.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de la Brède' Gironde, 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Lagorce' Gironde, 19.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Curton' Gironde, 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Rauzan' Gironde, 35.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bordeaux çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Landes de Gascogne' , 42.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bordeaux ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts de Bordeaux' Bordeaux, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bordeaux ve Çevresindeki Turistik Yerler

Arcachon

From the series “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
Benzersiz plaj, Avrupa'nın en büyük plajıdır. Sahilin orta kesiminde genişliği 300 metreye ulaşıyor. İlginç yerlerin yürüyüşleriyle çeşitli rekreasyona gitmek isteyen gezginler, yüksekliği 118 metre olan Avrupa'nın en büyük kumulunu ziyaret edebilirler. Akşamları çoğu turist sahil kenarındaki restoranlara gider ve plaj gerçekten sessizdir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bordeaux’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

26.02.2024

Bordeaux Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bordeaux Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bordeaux, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bordeaux’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bordo’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018