OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bastia Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bastia...   Bastia, Korsika’nın en güzel antik kentlerinden biridir. Bu adanın ünlü ekonomik ve finansal merkezi ve uluslararası olarak ünlü bir tesistir. Şehrin merkezi, yerel halkın ya da ziyaretçilerin en sevilen yerlerinden biri olan Saint-Nicolas Meydanı’dır. Bastia’da gezmeye başladığınızda, onu bu meydandan başlatmalısın.
  Kıyıdan birkaç adımda çiftler için mükemmel bir yer olan büyüleyici ve romantik bir otel Alivi. Romantik odalar parlak renklerde boyanmıştır. Balkonlu ve panoramik sahil manzaralı rahat bir süit seçebileceğiniz bir … Açık
Bu şehrin güney kısmı Napolyon Bonaparte’ye adanmış ünlü bir anıtın yeridir. Batı Bastia, bu kasabadaki yürüyüşünüzü daha cazip hale getirecek rahat kafelerle doludur. Bastia, Korsika’nın ekonomik ve ticari merkezi olup, burada en ünlü ticaret merkezlerini ve pavyonları bulabilirsiniz. Onlar için en iyi yer, alışveriş tutkunları için en popüler yer olarak bilinen Paoli Bulvarı’dır. Güney Bastia eski şehir bölgelerinin yeridir. Burada eski Citadel ve Limanı görebilirsiniz.
Eski Liman’ı tamamen görebilmek için tam bir güne ihtiyacınız olabilir. Burada eski tekneleri ve evleri göreceksiniz ya da antik tavernalar gibi dekore edilmiş restoranları ziyaret edeceksiniz. Her gün ziyaret edenler için özel yat gezileri düzenlenir ya da üst düzey şehrin ve cennetinin muhteşem panoramik manzarasını sunan bir gözlem alanına dönüştürülen eski deniz fenerini ziyaret edebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ulusal mutfak restoranları, çeşitli ilginç et ve sebze yemekleri sunmaktadır. Yerel şefler denizin meyvelerinden gerçek başyapıtlar pişirir. Bir tatlı olarak, Bastia halkı hamur işleri değil, şahane peynir … Açık
Limandan merkez meydanına dönerken, şehrin en eski bölgesi olan Terra Vecchia’da yürüyüş yapabilir, rahat sokaklar ve eski evleri yürüyüş yapmak için mükemmeldir ve modern binalarla büyük ölçüde zıttır. Aslında bundan sonra gezinizi tamamlayabilirsiniz. Bastia geniş bir ticaret merkezi olarak biliniyor, ancak şehrin hiçbir kültürel değeri olmadığı söylenemez.
  Terra Nova bölgesinde de gezintiye çıkmak için birçok ilginç yer var. Bu alanın merkezi, 16. yüzyılın güzel bir kulesini koruyan Donjon meydanı olarak kabul edilir. Yıllar geçtikçe, kule bir hapishane olarak kullanıldı, Korsikalı milliyetçiler, aralarında Samperro Corso’ydu.
  Yöre halkı kolay ve rahattır. Diğerleri de onlara bu şekilde davrandıkları zaman arkadaş canlısı ve minnettarlar. Bastia’daki turistlerin sakin kalmaları ve örneğin iki sürücünün bir yol sohbet ederken bir yolu … Açık
Eski kulenin hemen yakınında, şehirdeki en popüler barlardan biri olan Bar de la Citadelle. Değeri sadece zengin ikramlar ve rahatlatıcı atmosferde değil, aynı zamanda bardan açılan güzel şehir manzarasıyla da.
Bastia Meydandan çok uzak olmayan Vali Sarayı - Mağribi tarzında mimarinin güzel bir anıtıdır. Aslen vali için yapılmış olan 14. yüzyıla ait bu güzel saray da çok karanlık ve hareketli bir tarihe sahiptir. Korsika’nın başkenti Ajaccio’ya taşındıktan sonra, bu güzel saray bir hapishaneye dönüştü ve 18. yüzyılın sonlarında İngilizlerin saldırısı sırasında tamamen yıkıldı. Tarihi anıt sadece birkaç yıl sonra restore edildi ve 1943’te bir patlama ile kısmen yıkıldı. Restorasyon çalışmaları sarayda yapıldı ve şimdi onarılmış kısmında ilginç bir etnografik müze.
  Bastia, bir gün içinde görülebilen tüm görülecek yerler olan şirin ve şirin bir şehirdir. Şehrin merkezi meydanı olan St. Nicolas, şehrin gözlemine başlamak için en iyi yerdir çünkü birkaç güzel sokak ve cadde bu … Açık
Doğal yürüyüşleri sevenler mutlaka Bastia’daki büyüleyici Romieu parkını ziyaret etmelidir. Bu park yamaçta yer almaktadır; 1870 yılında kurulmuştur. Bugün bu parkta dünyanın farklı köşelerinden getirilen egzotik ağaçlar ve çiçekleri görebilirsiniz. Çam ağaçlarının nadir türlerinin yanı sıra devasa nar ağaçları da vardır. Parkta konforlu patikalar ve merdivenlerle donatılmış, yaz döneminde ziyaretçiler için çeşitli meraklı eğlence etkinlikleri düzenlenmektedir.
Pazar günü kesinlikle St. Nicholas Meydanı’na gitmelisiniz, hafta sonları her zaman açık olan bir pazar var. Sabah saatlerinde şehrin hemen hemen tüm sakinleri taze çiftlik ürünleri, çiçekler ve diğer temel ev eşyaları satın almak için kareye toplanırlar. Bu pazar turistler arasında çok popüler, burada ucuz ilginç hediyelik eşyalar satın alabilirler. Bu pazarda, koleksiyoncuların ilgisini çekecek antika satıcılar da var. Bastia tarihi bir ambiyansı ile muhteşem bir modern şehir.
Bastia - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Bastia ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bastia kaleleri
♥   Kalesi 'Gordona Tower' Gordona, 88.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza Vecchia' Livorno, 117 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza Nuova' Livorno, 117.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bastia çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Arcipelago Toscano' , 60.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Corse' , 71.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Gulf of Porto: Calanche of Piana, Gulf of Girolata, Scandola Reserve' , 82.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali'nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var. …
OrangeSmile araç kiralama Bastia’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

07.12.2023

Bastia Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bastia Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bastia, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bastia’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bastia’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018