OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nîmes Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Nimes   Şehir, önemli bir eğitim ve kültür merkezidir. Eşsiz konfor ve konukseverlik atmosferinin yanı sıra pazarlık konusu olmayan ’Roma’ rengiyle de sevilir. Şehrin girişinde göreceğiniz ilk şeyler, bize şehrin doğuşunu ve Roma’dan ilk sömürgecilerini hatırlatan Roma imparatorlarının heykelleridir.
  Roma İmparatorluğu’nun saltanatından bu yana şehirde korunan şaşırtıcı antik anıtlar, Nimes’in ana sembolleri olmaya devam ediyor. Böylesine ilginç bir tarihi mirasa sahip bir şehrin özel kültürel … Açık
Fransa’nın başka hiçbir şehri bu kadar zengin antik çağ mirasıyla gurur duyamaz. Şehrin merkezi kısmı, 2000 yıl önce inşa edilmiş büyük bir arenanın yeridir. Bu günlerde bile arena tiyatro gösterileri, konserler ve diğer kültürel etkinlikler için kullanılıyor. Amfitiyatro, Nimes’in imza yeri haline geldi. Çok sıradışı görünüyor ve Fransız şehirlerinden birinin eski bir anıtından çok ünlü Kolezyum’a benziyor.
Çeşmeler Bahçesi’nden şehrin ilgi çekici yerlerini gözlemlemeye başlayın. Yıllar önce bu bölgede tatlı su içeren bir kaynak bulundu. Kaynak, şehrin ana su kaynağı haline geldi. Günümüzde kaynağın yanına muhteşem bir bahçe dikildi. Bu bahçede en sıradışı şekil ve tasarımdaki çeşmeleri görebilirsiniz. Bahçenin yakınında önemli bir mimari ilgi alanı var - Diana Tapınağı. Ortaçağda tapınak kiliseye çevrildi, ancak burası savaş sırasında ağır hasar gördü. Şehrin tepelerinden birinde, tepesinde güzel bir gözlem alanı açılan görkemli bir İnsan Kulesi bulacaksınız. Bir versiyona göre, kule İmparator Augustus tarafından inşa edilmiş ve savunma tesisi olarak kullanılmıştır. Nimes’in tüm tarihi yerlerini ziyaret ettikten sonra, şehrin ana caddesi boyunca yürüyüşe çıkın. Burada birçok ilginç mağaza ve restoran bulacaksınız. Bu cadde yalnızca yayalardır, bu nedenle yürüyüşünüz sırasında hiçbir şey sizi rahatsız etmez. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nimes, zengin tarihi ve çok sayıda benzersiz simge yapı ve manzaraya sahip antik bir şehirdir. Kültürünün oluşumu, Gall kabilelerinden büyük ölçüde etkilenmiş ve daha sonra Roma İmparatorluğu döneminde kent, en … Açık
  Nîmes’te 11. yüzyılda kutsanmış güzel bir katedral bulabilirsiniz. Katedral yüzyıllar boyunca defalarca tahrip edildi ve yeniden inşa edildi, bu nedenle bugün görünüşü farklı mimari tarzların bir kombinasyonunu temsil ediyor. Katedralin ana süslemelerinden biri, önemli eski Ahit sahnelerini tasvir eden benzersiz taş kabartmalardır. Katedral, 1877’den beri başpiskoposun resmi ikametgahıdır.
Şehirde en çok ziyaret edilen kültür tesislerinden biri 1821’de açılan Güzel Sanatlar Müzesi’dir. Şu anda içinde müzenin bulunduğu görkemli bir bina, 1907’de sergilenmek üzere inşa edilmiştir. Bugün müzenin ana sergileri şunlardır: eşsiz mozaik resimleri. Burada bazı ünlü Fransız sanatçıların eserlerine de hayran kalabilirsiniz.
  Nimes, konuklarına çeşitli heyecan verici zaman geçirme imkanları sunan aktif eğlence için mükemmel bir destinasyondur. Şehir konukları arasındaki ana eğlencelerden biri, çok sayıda caddede yürüyüş yapmaktır. … Açık
Daha az ilgi çekici yer, ’Sanat Meydanı’ (Carré d’Art) olarak bilinen bir kültür merkezidir. Cephesi tamamen aynalı fayanslarla kaplı, düzenli dikdörtgen şeklinde güzel ve modern bir binada yer almaktadır. Bu binanın hemen yakınında eşsiz antika cazibe merkezleri olduğu göz önüne alındığında, etkileyici olmaktan çok daha fazlası görünüyor. Bugün müzenin koleksiyonu, aralarında çeşitli Akdeniz ülkelerinden ünlü sanatçıların eserlerinin bulunduğu birkaç yüz resimden oluşuyor. Kültür merkezi ayrıca geçici sergiler için bir mekan olarak kullanılıyor ve çatısında yerel cazibe merkezlerinin harika manzarasını sunan bir teras kafe var.
Nîmes civarında, şu anda UNESCO tarafından korunan, antik bir Roma su kemeri olan Pont du Gard’ın bir parçası olan eşsiz bir antik cazibe merkezi bulunmaktadır. Ölçeğiyle dikkat çekiyor: Köprünün parçası 50 kilometre uzunluğunda, Fransa’daki türünün en büyük yapısı. Su kemerinin MÖ 1. yüzyılda inşa edildiği göz önüne alındığında, mimari yaratımın zamanına göre ne kadar görkemli olduğunu ancak tahmin edebiliriz. Birkaç yıl önce, geziyi daha da büyüleyici kılan, antik dönüm noktasının yanında ilginç bir etkileşimli müze açıldı. Son yıllarda tarihi köprünün yeniden inşası için çok çaba ve para harcanmıştır.
Nîmes - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nîmes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nîmes kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Saint-Chaptes' Gard, 11.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Uzès' Gard, 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Beaucaire' Gard, 23.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Tarascon' Bouches-du-Rhône, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Baux' Bouches-du-Rhône, 37.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nîmes çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Alpilles' , 38.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Camargue' , 41.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Luberon' , 73.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Monts d’Ardèche' , 89.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Baronnies provençales' , 97.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nîmes ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts' Nîmes, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Arles et de la Provence antiques' Arles, 27.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nîmes ve Çevresindeki Turistik Yerler

Amphitheatre in Orange

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Antik tiyatronun ana özelliklerinden biri, 19. yüzyılın ikinci yarısında sanatçılar tarafından takdir edilen eşsiz akustiği. Buradaki ilk tiyatro gösterileri 1869'da başladı, o zamandan beri amfi tiyatro, en önemli şehir tatilleri ve kültürel etkinlikler için kalıcı bir mekan. Turuncu tiyatrosunda bir sır daha var. Dünyadaki orijinal sahneyi korumayı başaran tek arena budur; çok sayıda yeniden yapılanma ile dokunulmamıştır. … Devamını oku

Arles Anfitiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
1825 yılına gelindiğinde hepsi yeniden yerleştirildi ve 1830'da zaten ilk tiyatro oyunu amfitiyatroda gerçekleşti. Sayısız rekonstrüksiyon sırasında, mimarlar eski anıtın eski ihtişamını korumayı başardılar. Elipsoidal alanının uzunluğu 136 metre, genişliği 107 metre. Binanın inanılmaz akustik özellikleri de korunmuştur. Antik tiyatroda gerçekleşen gösteri en deneyimli yolcuları bile etkileyecek. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nîmes’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

02.03.2024

Nîmes Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nîmes Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nîmes, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nîmes’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nîmes’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018