OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nantes Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Nantes - Erdre   Şehir, Paris’ten sadece iki saat uzaklıkta bulunuyor ve ülkenin batı başkenti olarak kabul ediliyor.

Brittany Dükleri Kalesi her zaman Nantes’in ana sembolü olarak kabul edildi. Bu kale 1466 yılında II. Francis’in emriyle inşa edilmiştir. Şehir, en ünlüleri L’lle Feydeau Caddesi’nde bulunan güzel mimari mekanlarla doludur. Burada ferforje korkuluklu minik balkonlarla süslenmiş inanılmaz güzellikte beyaz evleri görebilirsiniz. Bu evlerin pencereleri alışılmadık maskelerle süslenmiştir. Evlerin rengi inşaat malzemesi - beyaz kumtaşı ile belirlenir. Bu kombinasyon alışılmadık ve geleneksel olarak ziyaretçileri şaşırtıyor ve memnun ediyor.
  Nantes’ta alışveriş tutkunları kesinlikle sıkılmayacak. Burada, hemen hemen her semtte ilginç mağazalar ve alışveriş merkezleri bulunabilir. En çekici alışveriş caddesi, en popüler giyim ve ayakkabı … Açık
Nantes’in en ünlü galerisi, çeşitli sergilere ve diğer kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan, Barok tarzında güzel bir üç katmanlı bina olan Passage Pommeraye’dir. Şehir sadece tarih severleri değil, alışveriş tutkunlarını da cezbetmektedir. Nantes’in merkezi ticaret caddesi Crebillon olarak adlandırılır. Bu caddede yer alan çok sayıda butik, moda kıyafetlerini, ünlü Avrupalı markaların parfümlerini ve lüks mücevher mağazalarını içeriyor. En popüler alışveriş merkezine Lafayette Galerisi denir. Bununla birlikte, en iyi ürünlere ihtiyacınız varsa, Talensac pazarına gidin. Burada çok çeşitli sebzeleri, meyveleri ve en önemlisi taze deniz ürünlerini bulacaksınız.
Muscadet denilen yöre halkının en sevdiği şarabı denemeyi unutmayın. Kendinizi mutfak lezzetleriyle şımartmak istiyorsanız, geçmiş yüzyılların tarzını yansıtan eşsiz dekoruyla geri kalan sekiz yüz restoran arasında öne çıkan Cigale adlı restoranı ziyaret etmenizi öneririz. Konukların hizmetine 15’den fazla otel ve otel bulunmaktadır, bu nedenle uygun bir daire bulmak sorun olmaz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Loire Nehri’nin ağzında yer alan Nantes şehri, keşfedilmeye değer bir turizm merkezidir. Nantes’in turlar sırasında öğrenilebilecek çok sayıda cazibe merkezi ve zengin bir tarihe sahip olmasının yanı sıra … Açık
  St. Peter ve St. Paul Katedrali, Nantes’in en büyük mimari anıtlarından biridir ve Fransa’daki en büyük Gotik katedraldir. Binanın yüksekliği 63 metredir, büyük katedralin yapımına 15. yüzyılda başlanmıştır. Mevcut imajının oluşumu 19. yüzyıla kadar devam etti. İç dekorasyonun birçok orijinal unsurunu korumuştur.
Limousine  lopera Bugün güzel tarihi bina, Güzel Sanatlar Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. 1804 yılında açılan müze, dünyanın en zengin sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor. Sergilerinden bazıları 12. yüzyıla kadar uzanıyor - sergi 800 yıldan uzun bir süreyi kapsıyor. Müze ziyaretçileri, Claude Monet ve Pablo Picasso’nun eşsiz eserlerini hayranlıkla izleyebilir, 20. yüzyılın başlarındaki ünlü sanatçıların muhteşem heykellerini ve kreasyonlarını görebilirler.
  Yerel mutfağın ve mutfak sanatının temel özelliği bol miktarda deniz ürünüdür. Eşsiz yemeklerin bir tamamlayıcısı olarak yerel restoranlar, ünlü Nantes’in şarap imalathanelerinde üretilen bazı popüler şarap … Açık
Dobrée Müzesi, kurucusunun adını taşıyan 19. yüzyılda Nantes’te yaşayan ünlü hayırsever Thomas Dobrée tarafından daha az etkileyici olmayan bir koleksiyon sergiliyor. Müze, bir zamanlar Dobrée’ye ait olan şık bir sarayda bulunuyor. Hayatı boyunca sanat eserleri topladı, bu nedenle bugün müze eşsiz kraliyet kalıntıları da sunabilir. Müzenin eşsiz antika koleksiyonu 10.000’den fazla sergiye sahiptir.
Le Palais de justice (Nantes) Tabii ki, yapımı 13. yüzyılda başlayan etkileyici Bretanya Dükleri Kalesi’ni ziyaret ettiğinizden emin olun. Yüzlerce yıldır Düklerin asil ailesine aitti ve ardından kraliyet ikametgahı oldu. İkinci Dünya Savaşı’ndan sağ kurtulan kale, faşist bir sığınağa ev sahipliği yapıyor. 1942’de kalenin restorasyonundan sonra burada tarihi müze açıldı. Bugün kapsamlı sergisi 32 odayı kaplıyor.
  Geçmişte, Nantes büyük bir sanayi şehri olarak biliniyordu ve şimdi önemli bir turizm merkezi ve birçok ilginç tatil ve uluslararası festival için bir mekan. Nantes takvimindeki en sıra dışı tatil, adı Fransızcadan … Açık
Nantes’te göz ardı edilemeyecek bir diğer kültürel nesne ise Doğa Tarihi Müzesi. 1799 yılında, birçok ilginç doğa bilimi sergisi toplayan yerel bir eczacı tarafından kuruldu. 1806’da şehir yetkilileri koleksiyonunu satın aldı ve eski okul binasında 200 yıldan fazla ziyaretçi almaya devam eden bir müze açtı. 19. yüzyılın ilk yarısında müze yeni bir binaya taşındı. O zamandan beri, mimari değeri büyük olan eski darphane binasında yer almaktadır. Bugün müzenin ana sergisi, uzunluğu 18 metreyi geçen nadir bir yüzgeç balinasının iskeletidir.
Nantes - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nantes ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Nantes’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue de Verdun' Nantes, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue de la Marne' Nantes, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue de la Barillerie' Nantes, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue d Orléans' Nantes, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Place Royale' Nantes, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nantes kaleleri
♥   Kalesi 'Château de ducs de Bretagne' Loire-Atlantique, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Goulaine' Loire-Atlantique, 11.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Clisson' Loire-Atlantique, 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Blain' Loire-Atlantique, 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ancenis' Loire-Atlantique, 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nantes çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Brière' , 54.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Golfe du Morbihan' , 99.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Marais poitevin' , 122.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nantes ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts' Nantes, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

  Zerafet, zamansız gelenekler ve benzersiz bir sofistike atmosfer sunan bir ülke olan Fransa, ziyaretçilerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Ülkenin ana simgelerini bilmeyen birini bulmak zor, ancak Fransa'nın sunabileceği çok şey var. Ülkenin sayısız simgesi, uluslararası ünlü yerleri ve imza kültürel hedefleri var. …
OrangeSmile araç kiralama Nantes’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

06.12.2023

Nantes Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nantes Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nantes, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nantes’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nantes’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018