OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Limoges Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Flaherty   Limoges, Fransa’nın en sıcak şehridir. XIX. Yüzyılın porselen ve seramik eşyalarıyla, temelleri metallerin denizleriyle (emaye) birleştirilmiş kaplamalı malların yapımında bulunan görkemli yerel uygulamalı sanat eserleri ve konyak yapmak için kullanılan meşe fıçıları ile ünlüdür. .
  Limoges’in hemen yakınında, tüm doğa tutkunlarına ve çocuklu turistlere ilgi duyacağınız ünlü Park Zoo Reynou yer almaktadır. Hayvanat bahçesinin alanı 40 hektar olup, topraklarının önemli bir kısmı yeşil … Açık
Başlangıçta Limoges henüz Romalılar tarafından M.Ö. X yüzyılda kuruldu. Şehrin dini putperestlikti, ama sürekli olarak Limoges Saint Martin tarafından Hıristiyanlığa çevrildi. Bu işlem MS 250’de sona ermiştir. XIII. Yüzyılın başlarında Limoges, merkezi bir kısmı Saint Etienne köprüsünün birleştirdiği iki koruyucu tesisten oluşan büyük bir şehirdi. Tesisin bir parçası şehrin kendisi idi. Duvarlarla çevrili ve Viyana Nehri boyunca inşa edilmiş. Koruyucu tesisin ikinci kısmı, XI. Yüzyılda bu yerde kurulan manastırın kalesiydi.
Günümüzde sadece kalıntıları bu tesisleri hatırlatıyor. Yerel halk için değerli oldukları için tarihi değere sahipler. Şehrin daha eski ve değerli bir yeri de Saint Martin kütüphanesi. Kütüphanede 23 bin kitap var. Kütüphane manastırda çalışıyor ve bugün burası bir müze ve sanat merkezi. Bu yerin ana görüşü son zamanlarda kurulan azizin mezarı. Bu anıt yerlerin yanı sıra, Limoges’in de kesinlikle başka ilgi çekici yerleri var. Konukların dini seminer ve onun yanında çalışan bir liseyi, doktorlar ve eczacılık kimyagerleri hazırladığı bir okulu, bir resim galerisini ve bir granit başpiskoposunun eğik çan kulesi tarafından ünlü XII. Yüzyılda inşa edilmiş bir granit katedrali Saint Etienne’yi ziyaret etmeleri önerilir. muhteşem bahçeli saray, antik bir Roma amfi tiyatro kalıntıları ve yer altı geçitlerinin ve odaların galerisi ile birlikte Templar şövalyelerinin evi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Limoges’te ulusal para birimi olan mal ve hizmetler için ödeme yapmak en karlı olanıdır. Yerel bankalar ve döviz büroları elverişli işlem koşulları sunmadığından, seyahatten önce bir değişim yapmanız … Açık
  Çok ilginç bir dönüm noktası, ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Botanik Bahçesi. Düzinelerce bitki ve çiçek türü topraklarında temsil edilir. Sıcak mevsimlerde, bahçe her zaman birçok ilginç manzara oluşumuyla süslenmiştir. Bahçenin kuzeyindeki en iyi yerel ustaların el sanatlarını görebileceğiniz Sanat ve El Sanatları Merkezi. Burada sadece mükemmel hatıra eşyaları satın alamaz, aynı zamanda ilginç ustalık kurslarına katılabilirsiniz.
Limoges - Sunset reflection Yürüyüş için harika bir yer, Busheri Caddesi’ndeki merkezi Limoges semtidir. Bin yıldan fazla bir süredir, bu cadde kasap loncuğunun elinde kaldı. Şimdi çeşitli tarihi binalarla dikkat çekiyor. Tarihi bölgede, şimdi ilginç bir tematik müzeye sahip olan eski bir kasap dükkanı olan Et Ticareti Evi bulunur.
  Limoges alışveriş için ilginç yerler sunuyor. En çekici olanlardan biri pazar Les Halles Centrales. Kasabadaki ana market ve 1889 yılına dayanan çok güzel bir tarihi binada yer almaktadır. Burada, müşterilere çok … Açık
Ayrıca tarihi bölgede, eşsiz bir iç dekorasyona sahip, 14. yüzyıldan kalma güzel Aziz Aurelien’in Şapeli bulunmaktadır. Tarihi cadde boyunca yürürken, bu yerde birkaç yüz yıldır var olan Mott Meydanı’na gidebilirsiniz. Haftada birkaç kez, yerel halktan ve ilginç hediyelik eşyalardan popüler ürünleri alabileceğiniz bu meydanda ilginç bir pazar var. Meydandan çok uzak olmayan bir başka ilginç dini anıt - Eglise Saint-Michel-des-Lions. Antik dekorasyonunu tamamen korumuştur. Kilisenin iç dekorasyonunun ana süslemeleri zarif, vitray pencerelerdir.
Limoges - Misty Vienne Winston Churchill Place, kentin en ikonik yerlerinden biri olan Porselen Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç yüz yıldır dünyanın en iyi porselen ürünlerinden birinin üretildiği fabrikalar ve atölyeler Limoges’te çalışıyor. Bu müzede, çeşitli zamanların en güzel ürünleri toplanır. Ziyaretçileri antik sofra takımını, porselen figürinleri ve diğer iç dekorasyonları görebilir. Burada toplanan esnaf ürünlerinin birçoğu, ziyaretçilere özel açıklayıcı plaklar tarafından bilgi verilen üst düzey bireylerin emriyle yapılmıştır.
  Limoges’te çocuklu tatilciler, L’Aquapolis su parkını ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu yılın herhangi bir zamanında eğlence için uygun bir kapalı park. Su parkı, güzel bir cam köşkte yer almaktadır. … Açık
Şehrin göze çarpan mimari mekanları arasında, Belediye Binası’nın güzel binasına dikkat çekiyor. Eklektik bir tarzda muhteşem bir anıt. Bu görkemli bina 1883 yılında tamamen inşa edilmiştir. Belediye binasının kulesi 43 metre yüksekliğindedir. Başlıca süslemeler, saat ve şehrin armasıdır.
Limoges - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Limoges ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Limoges kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Châlucet' Haute-Vienne, 13.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Lastours' Haute-Vienne, 24.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Châlus-Chabrol' Haute-Vienne, 30.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Brigueuil' Charente, 32.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Rochechouart' Haute-Vienne, 33.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Limoges çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Périgord-Limousin' , 37.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Millevaches en Limousin' , 69.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Brenne' , 92.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Causses du Quercy' , 146.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Limoges ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Évêché de Limoges' Limoges, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Limoges ve Çevresindeki Turistik Yerler

Rochechouart Krater

From the series “Dünyadaki En Büyük Meteor Kraterleri”
İlk olarak, bir göktaşı teorisi 1969'da kanıtlandı. O zamana kadar, jeolog Francois Kraut Rochechouart kraterinin çalışmasıyla uğraşıyordu. Araştırmalarına göre, gökyüzü bir vücut yaklaşık 214 milyon yıl önce Dünya ile çarpıştı. Yapının başlangıç ​​çapı yaklaşık 23 km'dir. Şu anda, krater sınırları ince. Bugün, bir asteroidin felâkete neden olduğunu gösteren erimiş kayalık bir maden bulmak neredeyse imkânsız. 20. yüzyılın başlarında neredeyse tamamen tükenmiş ve kaleler ve yerli halk evleri inşa etmeye devam etmiştir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Limoges’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.12.2023

Limoges Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Limoges Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Limoges, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Limoges’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Limoges’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018