OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Montpellier Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Montpellier   Şehrin ilk sözleri, Montpellier’in ünlü Fransız kontlarına ait olduğu 10. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehir, iki yüksek tepe arasında elverişli bir konuma sahiptir ve sokaklarından bazıları dağlık bölgelerde yer almaktadır. Şehir, İspanya ve İtalya sınırında yer aldığı için her zaman önemli bir ticaret merkezi olmuştur.
  Montpellier’deki alışveriş merkezi Odysseum, alışveriş meraklıları arasında oldukça popülerdir. Burada modern güzel kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Birçok ünlü Avrupa markasının … Açık
Antik kent çok küçüktü; güçlü bir koruyucu duvarla çevriliydi ve daha az büyük binaların arasında sadece bir şapel ve bir kale vardı. Montpellier bölgesi istikrarlı bir şekilde genişledi, bu nedenle bugün turistler eski surlardan kalan iki kuleyi görebiliyorlar. Kulelere la Tour des Pn ve la Tour de la Babot denir. Notre-Dame-des-Tables adlı eski bir kilise de hayatta kalmayı başardı. Eski zamanlarda, her yıl sayısı artan hacılar için oldukça dikkat çekici bir yerdi. Şehrin genişlemesinin nedeni buydu. Buradaki tüm yeni gelenleri ağırlamak için önce pansiyonlar, oteller ve tavernalar inşa edildi.
1220’de, Kardinal Conrad’ın emriyle şehirde Tıp Fakültesi açıldı ve birkaç yıl sonra Montpellier, Aragon krallarının malı oldu. Bu dönemde vatandaşlar birçok özgürlük ve fırsat elde ettikçe bu bölgenin gerçek refahı ve ekonomik büyümesi başlar. Ticaret de ciddi bir şekilde gelişmeye başladı ve şehir hazinesinin ana gelir kaynağı haline geldi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Montpellier’in aile turistleri arasında bu kadar popüler olması tesadüf değil. Cazibe merkezlerinin ve eğlence mekanlarının çoğu tam olarak aileleri hedef alıyor. Parc Zoologique Henri de Lunaret ile şehirdeki … Açık
Bugün şehir sakin ve sessiz bir yer; turistler burada sadece yaz aylarında görünür. Parklar ve sokaklar bakımından zengin olan Montpellier’in sokakları yürüyüş için idealdir. Burada mükemmel restoranlar, kafeler ve mağazalar bulabilirsiniz. Şehrin en yeni bölgesine yer de la Comde denir, burada en iyi restoran ve mağazalara gidebilir, ayrıca mimari alanlara bakabilirsiniz.
Montpellier Cathedral   Montpellier’deki birçok gezi turunun başlangıç noktası, ana tren istasyonunun yakınında bulunan Place de la Comédie’dir (Komedi Meydanı). Meydanın ana dekorasyonu, ’Üç Güzeller’ heykel kompozisyonu ile görkemli bir çeşme olup, çevresinde güzel tarihi yapılar bulunmaktadır. İşte Opera Comédie ve birkaç hükümet binası; günümüzde birçok tarihi bina dükkan ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır.
  Montpellier, yaklaşık beş yüz kafe ve restoran sunmaktadır. Her gastronomi işletmesi, benzersiz bir menü ve eşsiz şefin spesiyalitelerine sahiptir. Şehrin en popüler restoranlarından biri, menüsünde Amerikan … Açık
Resim hayranları için meydanın yakınında bulunan Fabre Müzesi’ni ziyaret etmek ilginç olurdu. Duvarları içinde eşsiz bir Avrupa resim koleksiyonu, ayrı müze salonları ünlü Flaman ve Hollandalı sanatçılara adanmıştır. Müzede sergilenen bazı sergilerin yaşı 500 yılı aşıyor, bu resimler 14-15 yüzyıllarda yaratıldı.
Montpellier Antigone Şehrin önemli bir tarihi sembolü, güzel ve büyük bir parkta bulunan Saint-Clément Su Kemeri’dir. 17. yüzyılda inşa edilen bu su kemeri, şehre uzun yıllar su sağladı. Parkın bazı alanları, ziyaretçilerin bu görkemli binayı tüm ihtişamıyla takdir etmelerine izin verir, burada ayrıca güzel heykellere ve peyzaj dekorasyonlarına hayran olabilirsiniz.
  Montpellier, tarihi cazibesini ve güzel geleneklerini koruyan inanılmaz derecede güzel bir Fransız şehridir. Yıllık festivalleriyle ünlüdür. Yaz aylarında, Fransa Müzik Festivali Radyosu düzenlenir. Festival süresince … Açık
İnanılmaz derecede güzel bir tarihi binada yer alan Eski Montpellier Müzesi, turistleri şehrin tarihi ile tanıştırıyor. Bu müzede eski sanat eserlerini, antika mobilya koleksiyonlarını ve görkemli ulusal kostümlerin yanı sıra ev eşyalarını görebilirsiniz. Müze büyük ölçekli değildir, bu nedenle tur sıkıcı görünmüyor.
Montpellier Triangle Sıcak mevsimde Montpellier’i ziyaret edenler kesinlikle Jardin des plantes’ın tarihi botanik bahçesinde gezintiye çıkmalıdır. 1593 yılında kurulan Botanik Bahçesi sadece yaz aylarında halka açıktır. Burada dünyanın diğer köşelerinden getirilen nadir bitki ve çiçekleri görebilirsiniz.
  Montpellier, Güney Fransa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Rönesans döneminin çekici ortaçağ sokakları ve görkemli konutları, şehrin geniş tarihi bölgesi ve antik dini yapılar ve binalar, doğal Montpellier … Açık
Yürüyüş için mükemmel bir yer, Antigone’nin tarihi mahallesidir. Görkemli cephe süslemeleri ile karakterize muhteşem postmodern tarzdaki binalarıyla tanınır. Pitoresk binalara ek olarak, burada birkaç büyüleyici meydanın yanı sıra mahallenin ana dekorasyonlarından biri olan sahte ışıklar görebilirsiniz. Burada yürürken unutulmaz birçok fotoğraf çekebilirsiniz.
Montpellier - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Montpellier ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Montpellier’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Place de la Comédie' Montpellier, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue de la Loge' Montpellier, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Montpellier kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Bélarga' Hérault, 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Guilhem' Hérault, 34.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ganges' Hérault, 39.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pézenas' Hérault, 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Montdardier' Gard, 43.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Montpellier çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Camargue' , 58 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Alpilles' , 79 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Grands Causses' , 81 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Haut-Languedoc' , 93.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'La Narbonnaise en Méditerranée' , 96.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Montpellier ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée Fabre' Montpellier, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Montpellier ve Çevresindeki Turistik Yerler

Arles Anfitiyatrosu

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
1825 yılına gelindiğinde hepsi yeniden yerleştirildi ve 1830'da zaten ilk tiyatro oyunu amfitiyatroda gerçekleşti. Sayısız rekonstrüksiyon sırasında, mimarlar eski anıtın eski ihtişamını korumayı başardılar. Elipsoidal alanının uzunluğu 136 metre, genişliği 107 metre. Binanın inanılmaz akustik özellikleri de korunmuştur. Antik tiyatroda gerçekleşen gösteri en deneyimli yolcuları bile etkileyecek. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Montpellier’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

04.03.2024

Montpellier Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montpellier Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Montpellier, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Montpellier’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Montpellier’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018