OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Akitanya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Chateau Pape Clement Bordeaux   Muhteşem üzüm bağları, ünlü sahil beldeleri, çok sayıda tarihi simge ve doğal ilgi alanları Aquitaine’nin ana özellikleri olarak adlandırılabilir. Fransa’nın güneybatısındaki bu doğal bölge, muhteşem doğası, eşsiz couleur bölgesi ve çeşitli simgesel yapıların bolluğu sayesinde uzun yıllar boyunca dünyanın dört bir yanından turistleri çekmektedir.
  Aquitaine, güzel ve bakımlı plajları ile dünyaca ünlüdür. Ama tüm gün boyunca güneşlenmek yerine, daha fazlası var. Aquitaine sörfçüler ve dalgıçlar için gerçek bir Mekke. Kuzey ve güneydoğudan gelen şişmeler … Açık
Eski La tour de Cordouan, Aquitaine’nin en parlak sembollerinden biridir. 1584 yılında inşa edilmiş, Avrupa’nın en eski deniz feneri. Bugünlerde küçük bir otele ev sahipliği yapıyor. Ancak, amacından sonra da çalışır ve mayıstan ekime kadar ziyaretçilere açıktır.
Bordeaux, Aquitaine’nin idari başkenti; birçok benzersiz yer imi bulunmaktadır. 2007 yılında, eski şehir, dünya çapında kültürel miras listesinde yer aldı. Bordeaux çevresinde basit bir yürüyüş bile heyecan verici bir gezi. Eski bir Roma anfi tiyatro, birkaç ortaçağ dini bina ve sayısız mimari simge yapı bulunmaktadır. Birçok Bordeaux için şarap yapımında daha iyi bilinir. Şehrin etrafındaki bölge, aynı zamanda ziyaret etmeye değer olan geniş üzüm bağları ve uzun süredir şarap imalathaneleri ile doludur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Belle Aquitaine’nin hazineleri arasında 250 kilometreye yayılmış doğal plajlar bulunuyor. Geniş kıyı benzersiz özelliklere sahip çeşitli tatil bölgelerinde bölünmüştür. Pitoresk Cape Medoc, vahşi bir plajda … Açık
Başka bir şarap yapım merkezi, Saint-Emilion şehridir. Görmek için çeşitli tarihi yerler de vardır. Bunlardan biri, 12. yüzyılda inşa edilmiş muhteşem bir Saint-Emilion Kilisesi. Kayaya oyulmuş, günümüze kadar hayatta kalmış ve dünya çapında dönüm noktası ilan edilmiştir. Karmaşık geniş tünel ağı ile geliştirilmiştir. Bu günlerde bir şarap tonoz olarak kullanılır.
Bordeaux Pyla dune, Aquitaine’in eşsiz doğal noktasıdır. 104 metre yüksekliğindeki bu kumul, Avrupa’nın en büyüğüdür. Arcachon defne plajlarına yakın bir konumdadır ve çevredeki bölgenin muhteşem panoramik manzarasını sunmaktadır.
  Aquitaine’de, dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabilirsiniz. Burada Avrupa’nın geri kalanında olduğu gibi, sezon satışı yılda iki kez yapılmaktadır. Yaz satışları temmuz ayından ağustosa … Açık
Kuş adası doğa tutkunları için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Hükümet tarafından korunan güzel bir vahşi yaşam kutsal alanı. Bu doğal ada, nadir olanlar dahil onlarca kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Rezerv statüsüne rağmen, ada kıyısında çok sayıda ahşap kabin inşa edilmiştir. Ünlü istiridye çiftlikleri de orada bulunur; turistler arasında çok popülerler. Bu çiftlikler çok sayıda önemli misafir gördü. Tesisler 18. yüzyıldan beri istiridye ile soylular tedarik ediyor. Aquitaine’deki her kasabanın ziyaretçilerine sunacağı çok şey var.
Bordeaux France   Aquitaine, sahil kenarında eğlencenin tüm hayranları için popüler bir tatil beldesidir. Doğal simge yapıların hayranları, geniş ve kalabalık olmayan plajlarıyla ünlü Cape Medoc’a yaptıkları ziyaretten memnun kalacaklardır. Bu plajların çoğu kesinlikle hiçbir altyapıya sahip değildir, bu yüzden doğal ve orijinal çekicilikleri ile doludur. Arcachon Bay kesinlikle eşsiz bir tatil beldesidir. Bu koy neredeyse tamamen izole edilmiştir. Bu özellik nedeniyle, koy genellikle “iç deniz” olarak adlandırılır.
  İlk bakışta, Aquitaine sadece denizden hoşlanan çocuklar için ilgi çekici görünebilir. Tabii ki, herhangi bir diğer tatil alanında olduğu gibi, bir sürü slayt, trambolin, “muz” ve “tablet” var. Fransız çocuk … Açık
Körfezdeki su Atlantik Okyanusu suyu ve yeraltı akıntısının birleşimidir. Yüzyıllar boyunca, kraliyet ailelerinin üyeleri için en sevilen tatil beldesiydi. Günümüzde bile bu tesis alanı, müzisyenler, aktörler ve sanatçılar da dahil olmak üzere birçok ünlü konukları cezbedecek muhteşem ve fantastik bir atmosfere sahip. Daha aktif bir aktiviteye ilgi duyan gezginler, Landes bölümünde ihtiyaç duydukları şeyi bulacaklardır. 20. yüzyılın başında bile, yerel plajlar sörf severlerle çok popülerdi. Günümüzde, sahil bölgesi çok sayıda yüksek kaliteli spor merkezinin yeridir. Her türlü su eğlencenin yanı sıra, tatilciler mükemmel golf sahaları ve kumarhaneler bulmaktan memnuniyet duyacaktır. La Cote Basque, en güzel kıyı bölgesi olarak kabul edilmektedir. Bu, büyüleyici kumsalların eşsiz kaya oluşumları ile sınırlandığı yerdir. Samimiyet hayranları ve gerçek rahatlama için birçok büyüleyici ve tenha koy. Son olarak, bu bölge, yüksek sınıf talasoterapi merkezleri ile ünlüdür.
Akitanya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Akitanya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Akitanya kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Cazeneuve' Gironde, 18.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Villandraut' Gironde, 27.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Labrit' Landes, 27.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Roquetaillade' Gironde, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Budos' Gironde, 35.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Akitanya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Landes de Gascogne' , 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Fransa, uluslararası ünlü Notre Dame de Paris Katedrali'nin ev sahnesindedir. Uzun tarihi boyunca, katedral birçok önemli tarihi olayın tanıklığıydı. Uzun yıllar boyunca katedral muhteşem güzellikleri ve ihtişamı ile ziyaretçilerini şaşırtmaz. Bununla birlikte, Paris veya Fransa hakkında sorulduğunda, çoğu insan başkentin kalbinde bulunan başka bir dönüm noktası olan Eyfel Kulesi olarak isim yapacak. Kulesinin üstünde, ziyaretçilerin çarpıcı panoramik Paris manzarası eşliğinde bir gözlem güvertesi var. …
OrangeSmile araç kiralama Akitanya’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

02.03.2024

Akitanya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Akitanya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Akitanya, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Akitanya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Akitanya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018