OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nevers Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu harika şehir, Fransa’nın orta kesiminde, Laura Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Burası büyük bir sanayi ve tarım bölgesi ve dünyaca ünlü porselen ve fayans üretim merkezidir. İlk porselen fabrikası burada 16. yüzyılda açıldı ve yabancı ustalar işçi olarak davet edildi. Çanak çömlek o kadar mükemmeldi ki, çok değerliydi ve hatta kendine özgü bir adı vardı - ’Nevers blue’.
  Nevers’e gelen ziyaretçiler için ana eğlence yürüyüşlerdir. Güzel parklar ve doğal alanlar sadece şehirde değil, yakın çevresinde de bulunur. Yılın herhangi bir zamanında eşit derecede güzel olan Bertrange … Açık
Bu şehir, öncelikle tarihi ve mimari anıtları nedeniyle gezginler için çok çekici. Eski binaların çoğu dini bir yönelime sahiptir. Ziyaret için tavsiye edilen önemli kiliselerden biri de 12. - 16. yüzyıllarda inşaatı yapılan Saint-Cyr-Sainte-Juliette Katedrali. İnşaat üç asırdan fazla sürdüğü için, katedralin kulelerinden biri Gotik tarzda, diğeri ise Romanizm tarzında tamamlandı. Katedral, güzel heykellerle süslenmiştir ve geniş odaları, o zamanlar geleneksel olan mozaikle kaplanmıştır.
Saint-Cyr-Sainte-Juliette, Romanizm tarzının gerçek bir örneğidir ve Aziz Mary Şapeli başka bir mimari stile aittir - Barok. 15. yüzyılda inşa edilen Palais veya Dük sarayı, buranın başlıca cazibe merkezlerinden biridir. Saray aynı zamanda çeşitli mimari tarzların (geç Gotik ve Rönesans stilleri) birleşimidir. Bugün bu sarayda birkaç showroom ve büyük bir akvaryum bulacaksınız. Sarayın yakınındaki bölge gerçekten dikkat çekicidir ve elbette ihmal edilemez. Burada muhteşem eski konaklar ve tahkimatlar bulacaksınız. Son olarak, girişi Port-du-Crewe kapılarının taçlandırdığı Pottery Quarter’ı ziyaret etmeyi unutmayın. Bu yerde ilk fabrika düzenlendi ve burada bu şehre şan ve şöhret getiren ustalar çalıştı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Nevers’e gitmenin en kolay yolu Paris’ten geçmektir. Yüksek hızlı trenler her gün başkentin Gare de Lyon tren istasyonundan kalkmaktadır. Nevers’e bir yolculuk yaklaşık iki saat sürer. 2. Şehir … Açık
  Şehrin dünya önemi olan önemli bir dini anıtı var - Saint Gildard Manastırı. Her yıl dünyanın her yerinden onlara tapmak isteyen hacıları çeken Lourdes St. Bernadette’in kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. 1966’da, manastırın topraklarında eşsiz bir mimari üslupla karakterize edilen azizin onuruna güzel bir kilise inşa edildi.
Nevers, en ilginç parçası Porte du Croix olan eski savunma yapılarının bazılarını korumuştur. 14. yüzyılda inşa edilen kule mucizevi bir şekilde birkaç yıkıcı savaştan sağ çıktı. Birkaç yıl önce tamamen restore edildi ve bugün kulenin duvarları içinde küçük bir Arkeoloji Müzesi var. Sergisi, arkeologlar tarafından şehrin ve çevresinin keşfi sırasında keşfedilen buluntulardan oluşmaktadır.
  Şaşırtıcı derecede güzel Nevers şehri, eşsiz güzelliği ile yüzlerce turisti cezbetmektedir. Şehrin güzel görüntüsünü şekillendiren tüm cazibe merkezlerini keşfetmeye kesinlikle değer. Bunlar arasında Ducal … Açık
Nevers’in önemli bir mimari anıtı, eski Piskoposluk Sarayı olarak da bilinen Adalet Sarayı’dır. Muhteşem saray, Piskopos Jean-Antoine de Tinseau’nun emriyle inşa edildi ve yerel usta Claude Denis tarafından tasarlandı. Yıllar önce olduğu gibi, bugün de sarayın girişi eşsiz dövme kapılarla süslenmiştir. Başlangıçta yerel bir katedralin girişine yerleştirilmiş, 1828’de saray arazisine taşınmıştır.
16. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen St.Peter Kilisesi’ni mutlaka ziyaret edin. Klasik cephesi birçok benzersiz tasarım unsurunu koruyor: nişlerinde Vaftizci Yahya ve Meryem Ana’nın güzel heykellerini görebilirsiniz. Kilisenin içinde daha az ilginç bir sanatsal değer yoktur - 17. yüzyılda en iyi İtalyan ustaları tarafından boyanmış benzersiz freskler.
  Nevers, enfes lezzetleri ve şarapları ile dünya çapında ün kazanan geleneksel Burgundy mutfağını deneyimlemek için harika bir yerdir. Yerel gastronominin ana sembollerinden biri, tüm lüks restoranlarda servis edilen, … Açık
Nevers sokaklarından birinde görülebilen Paris Kapısı, önemli bir tarihi olayı hatırlatıyor - Fontenoy Savaşı’ndaki zafer. Bu güzel kemer, 1745’te Louis XV’in emriyle inşa edildi. Bugün, Fransız ordusunun yenilmezliğinin ve cesaretinin bir sembolü olarak hizmet ediyor.
Dikkate değer diğer ilgi çekici yerler arasında St. Başlangıçta bir hac kilisesi olarak inşa edildi, bu nedenle sıradan tapınaklar gibi geleneksel olmayan bir iç dekorasyona sahip. Kilisenin inşası için ana malzeme bir kumtaşıydı, dış ve iç dekorasyonunun birçok unsuru 18. yüzyıldan beri değişmeden kaldı.
Nevers - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Nevers ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nevers kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Chevenon' Nièvre, 8.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Villars' Nièvre, 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Passy-les-Tours' Nièvre, 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Jouy' Cher, 28.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Sagonne' Cher, 29.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nevers çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Morvan' , 77.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Arc de Triumph, Paris'te önemli bir mimari dönüm noktası. Yayının terası Place de l'Étoile'nin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Moulin Rouge Cabaret, şehrin önemli bir simgesi haline geldi. Cabaret 1889'da kuruldu ve o zamandan beri performansları Paris'teki en büyüleyici ve unutulmaz şovlar arasında yer alıyor. Sanatçılar orijinal performansları, becerileri ve lüks kıyafetleri ile ziyaretçileri şaşırtmaktan asla vazgeçmez. …
OrangeSmile araç kiralama Nevers’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

02.03.2024

Nevers Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nevers Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nevers, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nevers’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nevers’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018