OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Marsilya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

vieux Port de marseille   Marsilya, Fransa’da, Paris’in büyüklüğü ile ikinci sırada yer alan büyük bir şehirdir. Marsilya, Fransa’nın en önemli sanayi bölgesidir, ancak ülkenin büyük kültürel, mimari ve tarihi mirasını da temsil etmektedir.
  La Canebière, Marsilya’nın ana alışveriş caddesi olarak kabul edilir. Bu bir yaya. Sokak, sadece çeşitli ilginç dükkanlarla değil, aynı zamanda mimari manzaralarıyla da turistleri cezbetmektedir. Turistlerin … Açık
Marsilya, Akdeniz kıyısında gerçekten avantajlı bir konuma sahiptir. 26 yüzyıl önce inşa edilmiş eski bir liman, geleneksel olarak Marsilya ziyaretçilerini ilgilendiren gerçekten eşsiz bir yerdir. Şehrin ana caddesi La Kanber, limandan başlar. Güneydeki sokakta bir yürüyüş yaparsak, dinlenmek için çok sayıda kafe, restoran ve pavyonun yeri olan Cours Julien Meydanı’na gideceğiz.
Bu tepe üzerinde duran tepe ve Notre-Dame de la Garde Bazilikası, şehrin en yüksek noktası ve Marsilya’nın sembolüdür. Marsilya gezilecek yerler ve ilgi çekici yerler açısından gerçekten zengindir: XVII.Yüzyılda inşa edilmiş Vieille-Charité Müzesi-Darülaceze, XVI-XIX yüzyılların geniş bir koleksiyonuna sahip sanat müzesi, Borelli kalesinde bulunan Akdeniz Arkeoloji Müzesi, Ortaçağ ve antik çağın bulgularını sergileyen Marsilya Tarih Müzesi, Askeri Donanma Müzesi ve aynı zamanda St. Victor ve Cité Radez (’Shining City’) ’de inşa edilen 17 katlı bir konut binası. ünlü mimar Le Corbusier tarafından XX yüzyılın başlarında. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Marsilya’da, çocuklu tatilciler kesinlikle tematik Ecopark Maceralarını ziyaret etmelidir. Burada hem okul öncesi çocuklar hem de yetişkinler için uygun cazibe merkezleri bulunur. İp kasabasında dikkat çekici engel … Açık
  En güzel mimari anıt Loshan Sarayı’dır. 19. yüzyılda Orleans Dükü için inşa edilmiştir. Şimdi saray, yemyeşil bir bahçe ile çevrili etkileyici bir mimari kompleks. Bahçenin topraklarında güzel eski çeşmeleri ve heykelleri görebilirsiniz. Yaz aylarında ilginç manzara kompozisyonları ile dekore edilmiştir. Sarayın topraklarında iki popüler müze var. Birçoğu buraya bahçede yürüyüşe geliyor.
Marseille, quartier centre : " panorama " Marsilya’nın çok ötesinde, Alexandre Dumas’ın çalışmaları sayesinde tüm dünyada bilinen efsanevi If Kalesi var. Bu kale 16. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta savunma amaçlı kullanılmıştır. 1580’de hapishaneye dönüştürüldü. Bu statüyü neredeyse 300 yıl korudu. Şu anda, birçok görkemli efsane kasvetli kale ile ilişkilidir. Duvarlarında birçok hayalet olduğuna inanılıyor - eski mahkumların fethedilmemiş ruhları. 19. yüzyılın sonunda, hapishane kapatıldı ve sadece 10 yıl sonra, kale turistler için erişilebilir hale geldi.
  Marsilya, farklı düzey ve trenddeki yedi yüzden fazla gastronomi kurumuna ev sahipliği yapıyor. Gezginler, Provence’ın tüm mutfak geleneklerini kucaklamak için bir şans veren yerel mutfak servis eden restoranlara … Açık
Sahile yakın güzel Faro Sarayı var. 19. yüzyılda daha sonra karısına veren Napolyon III’ün emriyle inşa edilmiştir. Saray çok büyük ve yaklaşık 500 oda bulunuyor. Birçok oda ve tesiste, turistlerin geziler sırasında takdir edebileceği benzersiz bir Empire tarzı iç mekan vardır. Şu anda, saray şehir yetkililerine aittir. Salonları en önemli etkinlikler için kullanılır. Marsilya’nın konukları, gezinin bir parçası olarak sarayı ziyaret etmekle kalmaz, aynı zamanda tekne gezileri sırasında sudan kusursuz manzarasına hayran kalırlar.
Navette pour Les iles Frioul - Marseille Daha önceki bir dönemin tarihi bir anıtı, 17. yüzyılın ortalarında inşa edilen Belediye Binası’dır. Şu anda, nadir mimari tarzı Provencal Barok’un canlı bir örneğidir. Binanın cephesi uzun dar pencerelerin yanı sıra ilginç heykeller ile dekore edilmiştir. Bu görkemli bina, birkaç devir ve diğer olağanüstü tarihsel olaylardan sağ çıktı, bu sırada yıkımdan sadece bir mucize ile kaçınmayı başardı.
  Birçok turist, Marsilya’yı Alexandre Dumas’ın romanıyla, şehir dünyaca ünlü edebiyat karakteri Monte-Cristo Kontu’nun ve efsanevi Chateau d’If’in doğduğu yeri temsil ettiği için … Açık
Marsilya’nın dini cazibe merkezleri arasında Saint-Victor Manastırı’ndan bahsetmeye değer. 5. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Bu manastırın kurucusu Monk Cassian’dır. Manastırın inşası için yer yanlışlıkla seçilmedi. Efsaneye, Hıristiyan şehitinin ve Aziz’in mezarına inanıyorsanız, Victor Marcel bu yerlerde. Yıllar geçtikçe manastır yeniden inşa edildi ve görünüşü birçok kez değişti. Kuruluşundan 18. yüzyıla kadar eylemde kaldı. Zamanla, manastır ıssızlığı tamamlamaya geldi. 1840’a kadar manastırın ulusal bir anıt ilan edilmesine rağmen, sadece 1963’te restore edilmiştir.
Marsilya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Marsilya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Marsilya’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Cours Saint-Louis' Marseille, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Saint-Ferréol' Marseille, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Sainte' Marseille, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Paradis' Marseille, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Marsilya kaleleri
♥   Kalesi 'Château de If' Bouches-du-Rhône, 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ners' Bouches-du-Rhône, 14.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de L’Empéri' Bouches-du-Rhône, 44.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vernègues' Bouches-du-Rhône, 45.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Lourmarin' Vaucluse, 51.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Marsilya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Luberon' , 47.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Verdon' , 65.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Camargue' , 67.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Alpilles' , 70.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Baronnies provençales' , 124.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Marsilya ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée Grobet-Labadié' Marseille, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Granet' Aix-en-Provence, 26 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Dünyadaki en ünlü müze Fransa da bulunmaktadır. Louvre, uzun tarihi boyunca birkaç kez statüsünü değiştirdi. Kraliyet ikametgahıydı, bir hapishane, bir kale ve hatta bir akademiydi. Günümüzde, güzel salonları binlerce paha biçilemez öğe sergilemektedir. …
OrangeSmile araç kiralama Marsilya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.05.2024

Marsilya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Marsilya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Marsilya, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Marsilya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Marsilya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018