OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nancy Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Başlangıçta kasaba bir Dük kalesi olarak kuruldu ve Nansiakum olarak adlandırıldı. Bugün bu popüler bir Fransız tatil beldesi, pitoresk bir kasaba ve heyecan verici gezilerden zevk alan turistler için en iyi dinlenme yeridir.
  Nancy’de alışveriş yapmak için en ilgi çekici yerlerden biri, en popüler ulusal ürünleri satın alabileceğiniz Marche Couvert de Nancy kapalı pazarı. Pazar güzel bir tasarımla ayırt edilir. Et lezzetleri, … Açık
Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Nancy’nin en eski kültür merkezlerinden biridir. 1793 yılında kurulmuştur. Şu anda müze büyük bir yeniden yapılanma sürecinden geçmektedir. Salonların ana bölümü, 17 - 19 yüzyıllara atıfta bulunan bir resim koleksiyonu sunuyor. Burada ayrıca kristalden yapılmış eşyalara adanmış birkaç sergi bulacaksınız. 1964’te açılan Nancy Okulu Müzesi’ne gezi, daha az ilginç olmayacak. Müze, geniş bir parkla çevrili güzel bir villanın binasında açıldı. Müzenin sergisini bitirdikten sonra, konukların bir sürpriz daha bulacağı parka gidebilirsiniz - büyük bir akvaryum. Ayrıca şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilir ve Lorraine Tarihi Müzesi’nde değerli eserlerin koleksiyonunu görebilirsiniz. Diğer öğelerin yanı sıra, burada modern sanatçılar tarafından yapılan çeşitli baskı ve resim koleksiyonları sergileniyor. Bu müze aynı zamanda topraklarında Fransisken kilisesinin bulunduğu bir parkla çevrilidir.
Bu yerin en tanınmış dini simgesi, 1906’dan beri ulusal bir anıt olarak kabul edilen Nancy Katedrali’dir. Katedralin yapımı 18. yüzyılın ortalarında tamamlanmış ve 50 yıldan fazla sürmüştür. Müze ve galerileri gezdikten sonra, Belediye Binası ve Hükümet Binası orada olduğu için ayaklarınızı Stanislaus Meydanı’na taşımanın zamanı geldi. Meydanın ortasında meydanın ana tasarımcısı olan Stanislas’ın bir anıtı göreceksiniz. Belki de Jardins du Monte Botanik Bahçesi Nancy’nin en güzel yerleri arasındadır. Burada, sayısı 12 bini aşan bir bitki ve çiçek koleksiyonu bulacaksınız. Bahçenin oldukça küçük bir alanı kaplamasına rağmen, seraları gerçekten çok büyük görünüyor ve bitki çeşitliliği gerçekten şaşırtıcı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nancy, çocuklarla sakin ve ölçülü bir tatil için mükemmeldir. Şehrin ailelere sunabileceği birçok güzel park ve eğlence merkezi var. Bu listedeki en iyilerden biri Pole Aquatique Grand Nancy. Tarihi hamamlar, geçmiş … Açık
  Nancy’nin hemen yakınında, zengin kraliyet yetkililerinden biri için 18. yüzyılda inşa edilen güzel Montague Kalesi var. Yıllar geçtikçe, kale birçok seçkin mal sahibini değiştirdi. 19. yüzyılın sonlarında, son büyük yeniden inşası gerçekleşti, ardından değişmeden kaldı. 20. yüzyılın başlarında, kalenin sahibi, duvarlarında eşsiz bir antik buluntu koleksiyonunu tutan ünlü arkeolog Eduard Salin’di. Kale, arkeolojik buluntuların yanı sıra zengin bir antika mobilya ve sanat eserleri koleksiyonuna ev sahipliği yapan bir müzeye dönüştürüldü.
Noël sur la Place Stanislas Şehrin en güzel yerlerinden biri büyüleyici Pepiniere Parkı. 18. yüzyılın ortalarında, topraklarında fidan yetiştirmek için kullanılan bir fidanlık vardı. Bu yeşil alan, ancak 19. yüzyılın ortalarında halka açık bir parka dönüştürüldü. Şu anda, parkta bir kukla tiyatrosunun yanı sıra konserler ve diğer eğlence etkinlikleri için birçok spor alanı ve mekanı bulunmaktadır.
  Şehir, Fransız mutfağı trendinin sayısız restoranını sunduğundan, Nancy gerçek gurmeler için en büyük zorluktur. Bununla birlikte, diğer mutfak trendlerinin hayranları, aralarında lüks restoranlar, şirin pizzacılar … Açık
Şehrin önemli bir dini alanı Saint-François-des-Cordeliers Kilisesi’dir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve aslen Cordeliers Tarikatı’na aitti. Yüzlerce yıl sonra kilise katı görünümünü korur. Pek çok turist, eşsiz iç dekorasyonundan etkilenir: Kilisenin duvarlarında harika duvar resimleri ve dekoratif taş ve ahşap unsurlar bulunur.
Place Stanislas Eski surların hayatta kalan tek kısmı, 14. yüzyılda inşa edilen Porte de la Craffe Kapısı’dır. Yüzyıllar boyunca, kapı defalarca yeniden inşa edildi ve 19. yüzyılda bugünkü görünümünü kazandı. Bir zamanlar kapı bir hapishane olarak kullanılmış, ancak bugün şehrin ana tarihi sembollerinden biridir.
  Nancy, her yıl çeşitli kültür alanlarına adanmış birçok bayramın ve festivalin düzenlendiği önemli bir kültür merkezidir. Yaz aylarında şehir, çeşitli ülkelerden sanatçıların katıldığı Uluslararası Koro … Açık
Place Stanislas boyunca yürürken, kuzey kesiminde zarif Héré kemerini görebilirsiniz. Güzel kemer, bu olağanüstü mimari anıtı Louis XV’e ithaf eden Stanisław Leszczyński’nin emriyle yıkılmış kraliyet kapısının yerine dikildi. Kemer, önemli tarihi olayların tarihleriyle zarif heykeller ve ilginç unutulmaz tabletlerle dekore edilmiştir.
Nancy - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nancy ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Nancy’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Gambetta' Nancy, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Saint-Georges' Nancy, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Stanislas' Nancy, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Saint-Jean' Nancy, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Raugraff' Nancy, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nancy kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Dieulouard' Meurthe-et-Moselle, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Nomeny' Meurthe-et-Moselle, 22.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pierrefort' Meurthe-et-Moselle, 24.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Mousson' Meurthe-et-Moselle, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Bainville-aux-Miroirs' Meurthe-et-Moselle, 26 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Nancy çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Lorraine' , 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' , 101.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Hunsrück-Hochwald' , 115.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Eifel' , 144.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nancy ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts' Nancy, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Lorrain' Nancy, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l École de Nancy' Nancy, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa Gezisi: Görülecek Yerler

Versailles, ortaçağ kültürünün gerçek bir türbe haline geldi. Aynı adı taşıyan saray, buranın en büyük manzarası. Uzun zaman önce Fransız krallarının ikametgahıydı, bu nedenle geniş salonları günümüze kadar şıklığını ve lüksünü korudu. Saray gezisinde turistler, o şehrin geçmişi ve her odanın amacı hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklar. Versailles'in en ünlü simgesi Grand Canal ve Neptün Çeşmesi'dir. Versailles, heykel ve çeşmelerle dekore edilmiş güzel bir parkın merkezinde yer almaktadır. Parkın uzak kısmında, Grand Trianon ve Petite Trianon'da iki tarihi bina var. …
OrangeSmile araç kiralama Nancy’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

04.12.2023

Nancy Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nancy Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nancy, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nancy’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nancy’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018