OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Le Havre Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Havre, Fransa’nın kuzeyinde, Seine ağzında ve İngiliz Kanalı kıyısında bir şehirdir. Şehrin nüfusu 2009 yılında 188 bin kişiyi tahmin etmiştir. Kentin kuruluş tarihi 1517’dir. O zaman Havre küçük bir balıkçı köyü yerine inşa edilmiş bir liman kentiydi. İkinci Dünya Savaşı sırasında Havre ağır hasar gördü, ama sonra tamamen yenilenmişti. Ancak, bu gerçek yüzünden burada pek çok eski bina yok.
  Le Havre, büyük bir liman olarak biliniyor - Avrupa’nın en büyüklerinden biri. Ancak, sadece Fransa’da değil, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Yerel sakinler böyle güzel bir yerde doğmak için çok … Açık
Fransızcadan çevrildiğinde “Havre” kelimesi “liman” anlamına gelir. Havre, ülkenin en büyük ikinci ülkesi olan Fransa’nın önemli bir liman şehri olduğundan isim kendisi için konuşur. Havre, Fransa’nın büyük bir limanı ve ticaret merkezi olduğu gerçeğinin yanı sıra, iyi gelişmiş petrol işleme, çimento, pamuk, kimya endüstrisi ve gemi yapımı ile ünlüdür.
Havre’nin ana mekanları arasında Roma stili Saint-Sauveur Manastırı’nda inşa edilen Prieure Müzesi ve XVI-XX yüzyıllarından kült eserler sergilenmiş gotik Graville bulunmaktadır. Ortaçağ heykel müzesi, antik çağlardan başlayarak, farklı dönemlerden yaşam evleri modelleri koleksiyonu sunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Le Havre, sayısız turistik mekanıyla ünlüdür. Bu şehirde çok sayıda müze ve galeri bulacaksınız. Burada birçok dini site ve antik yapı var. Sainte Honorine Kilisesi, şehrin en eski binaları arasındadır. Kilisenin … Açık
Günümüze kadar hayatta kalan birkaç kilise var. Bunların arasında Notre Dame Kilisesi ve St. Josef Kilisesi - XX yüzyılda inşa edilmiş olup geleneksel olarak neo gotik tarz ve fonksiyonel mimarinin bir araya gelmesiyle ziyaretçileri şaşırtıyor. Ayrıca Eski Havre Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Deniz Müzesi ve Musée des Beaux-Arts André Malraux’u da ziyaret edebilirsiniz.
Eğlenceye meraklı gezginler, Havre’nin merkezi kısmında yer alan yerel kanal gibi kesinlikle emin olacaklar. Gezileri düzenleyen küçük teknelere binebilirsiniz.

  Le Havre’nin en sıra dışı turistik yerlerini keşfetmek isteyenler için, gemi sahibinin evini ziyaret etmeye değer. Bu lüks beş katlı konak, 18. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Zengin tüccar Martin Pierre Fosh’un ailesi, bu konağa uzun yıllar sahip oldu. Dışa doğru, bu hantal katı bina özel bir ilgiyi temsil etmiyor, içeride ise, eşsiz tarihi hazineler saklı. Konakta, geçmişin ayarı mümkün olduğunca tam bir şekilde restore edildi. Duvarları içinde zengin bir antika mobilyalar koleksiyonu, sanat eserleri ve eski sahiplerinin kişisel eşyalarını muhafaza etmektedir. Eski gemilerin mock-up’ları özellikle ilgi çekicidir. Ayrıca, tarihi konakta büyük bir kütüphane var.
  Le Havre, tatil tutkunları ve plaj dinlenmeleri için mükemmel bir yerdir. Tüm yerel plajlar iyi donanımlıdır ve spor eğlenceleri için idealdir. Sıcak ve sakin deniz, çocukları olan aileler için burayı cazip kılar. … Açık
Çok sıradışı bir gezi yeri kültür merkezi Vulcan. Orijinal, modern koni şeklindeki bir binada yer almaktadır. Bu özgün yapının duvarları içinde, tiyatro ve şehrin en büyük konser mekanı. Binanın bir kısmı sergilere ayrılmıştır. Son zamanlarda, kültür merkezinde son teknoloji bir sinema açıldı. Sanatseverler, geçtiğimiz yüzyıllara ait ilginç sanat eserleri koleksiyonunu sunan modern sanat müzesi Andre Malraux’u kesinlikle sevecekler. Müzenin sergileri arasında dünyaca ünlü ressamların şaheserleri var.
Olağanüstü tarihi mekanlarda gezinmeyi sevenler Graville-Sainte-Honorine Manastırı’na gitmelidir. Bu eski manastır 11. yüzyılda kuruldu. Yüzlerce yıldır, büyük ölçekli mimari kompleksin ana kısmı tamamen çöktü. 20. yüzyılın başlarında, yetenekli mimarların çabaları sayesinde, manastırdaki birçok bina restore edildi. Bugün, Romanesk tarzında olağanüstü bir mimari anıt olarak kabul edilir. Bugün manastırın inşasında ilginç bir müze var. Sergileri arasında manastırın restorasyonu sırasında keşfedilen eşsiz Katolik kalıntılar, antik ikonlar ve arkeolojik eserler bulunmaktadır.
  1. Şehrin merkezi bölgesi yürüyerek hareket etmek için çok uygundur. Merkezi caddelerin büyük bir kısmı ulaşım için kapalıdır ve bir yaya bölgesidir. Bir araba kiralamayı planlayan turistler, şehirde bir park yeri … Açık
Le Havre’de doğa severler sıkılmayacak. Sahil kenarında bulunan Japon Bahçesini mutlaka ziyaret etmeliler. Bu büyüleyici bahçenin tasarımına Japonya’dan uzmanlar katıldı. Büyük popülariteye rağmen, şehrin en sessiz ve en huzurlu yerlerinden biri olmaya devam ediyor.
Le Havre - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Le Havre ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Le Havre kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Orcher' Seine-Maritime, 8.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Tancarville' Seine-Maritime, 24 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Fécamp' Seine-Maritime, 33.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ételan' Seine-Maritime, 35.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Crèvecœur' Cantal, 42.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Le Havre çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Boucles de la Seine normande' , 39.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Normandie-Maine' , 106.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Perche' , 128.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Le Havre ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts André Malraux' Le Havre, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Le Havre ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pont Gustave-Flaubert

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Köprünün hareketli kısmının 55 metre yüksekliğe kadar kaldırılması yaklaşık 12 dakika sürer. Birçok kişi bu büyülü şovu izlemek için toplanıyor. Köprü kentsel altyapı için yeri alınamaz. Her gün yaklaşık 50.000 araba tahrik edilmektedir. Turistler için, köprü de önemli, çünkü Seine ve pitoresk sahillerin muhteşem panoraması açılıyor. Mimarlar Michel Virlogeux ve Aymeric Zubléna bugün Rouen'in en önemli simgelerinden biri olan olağandışı köprü tasarımının yazarlarıdır. Muhteşem projesinin gerçekleşmesi yaklaşık 155 milyon avroya mal oldu. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Le Havre’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

16.04.2024

Le Havre Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Le Havre Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Le Havre, Fransa Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Le Havre’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Le Havre’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018