OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Le Mans

Le Mans’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Le Mans, Fransa’nın en büyük şehirlerinden biridir ve en önemli özelliği eşsiz tarihi atmosferdir. Şehir, bugün bile orta çağ mimarisine hayran kalabileceğiniz çok güzel bir tarihi bölgeyi korudu. Buradaki atmosfer otantik ve eşsiz, renkli Eski Şehir film çekimleri için popüler bir yer haline geldi. Şimdiye kadar her Fransız kasabası, bir zamanlar yoğun yolların üzerine inşa edilmiş sıra dışı asılı evlere sahip olamaz;
  Le Mans, misafirlerini çok çeşitli eğlence ve dinlenme tesisleri ile memnun edecek. Her şeyden önce kentte bulunan harika parklardan bahsetmeye değer. İlginç olanı, bir ülke çiftliğine benzeyen Arche de la Nature. Yaz … Açık
Düzenli bir yürüyüş sırasında geçmiş yılların eşsiz atmosferine atlayabilirsiniz. Le Mans, yüzlerce yıl önce yaratılan sıra dışı bacaları korumuştur. Onlara şehrin eski armasını veya diğer sembolik görüntüleri görebilirsiniz. Birçok eski binanın cepheleri, her biri kendi tarihi olan ilginç heykellerle dekore edilmiştir. Eski Şehir sokaklarında yürümek gerçek bir arayışa dönüşebilir. İlçelerinden bazıları, bulunması oldukça zor olan gizli geçitlerle birbirine bağlıdır.
Kasaba halkının tarih ve geleneklerine olan sevgisi, modern yaşam koşullarında bile solmaz. Birkaç yıl önce Le Mans’ta benzersiz bir kültür merkezi kuruldu. Arche de la Nature olarak adlandırılır ve amacı bölgesel gelenekleri, sanatı ve doğayı korumaktır. Pitoresk bir parkta yer alan merkezde, yıl boyunca onlarca temalı tatil düzenlenmektedir. Ziyaretçileri Apple Festivali’ne gidebilir, tarihi ekmek yapım geleneklerini yakından tanıyabilir veya bölgedeki en iyi balı üreten yerel arıcılarla sohbet edebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Şehirde toplu taşıma sistemi iyi gelişmiştir. Otobüsle ilgi duyulan herhangi bir bölgeye ulaşılabilir ve tren istasyonundan Eski Şehir’e bir tramvay geçmektedir. 2. Eski Kent’te, her adımda ilginç cazibe … Açık
Kültür merkezi genellikle Percheron ırkının en iyi atlarını görebileceğiniz at gösterilerine ev sahipliği yapar. Kentin çevresindeki atları yetiştirmeye başladılar, Orta Çağ’da tekrar başladılar ve şimdi Fransa’nın en ünlü at yetiştirme merkezlerinden biri burada bulunuyor. Ayrıca, kültür merkezi olağandışı tematik turlar düzenliyor. Kışın, konuklar yakındaki ormanda av tilkilerini izlemeye ve geyiklerle savaşmaya davetlidirler. Bu merkez, yerel kültürün özelliklerini tanımak isteyen herkese şiddetle tavsiye edilir.
Le Mans, kentin bir nevi tarihi sembolü haline gelen “24 Saat Le Mans” adlı otomobil yarışında birçok turist tarafından tanınmaktadır. İlk kez 1923’te yapıldı ve bugün yarış pistinin bir kısmı doğrudan şehir yollarından geçiyor. Eşsiz spor otomobil yarışı tüm dünyada bilinir, yarışmaya katılan sürücüler ve otomobiller için gerçek bir dayanıklılık testidir. Yarış günlerinde tüm güzergah boyunca seyirciler için özel stantlar ve platformlar bulunuyor. Spor etkinliğine dünyanın dört bir yanından onbinlerce insan katıldı.
  Le Mans, Sarthe idari bölümünün de merkezi olan Fransa’da bir kasabadır. Şehrin nüfusu 2005 yılında 141.4 bin olarak tahmin edildi. Bir zamanlar bu şehir Man earldom’un başkenti olmuştur. Galya-Roma … Açık
Kazananların modern kalabalığa şampanya püskürme geleneğinin Le Mans’taki yarışta doğduğunu herkes bilmiyor. Geçen yüzyılın 60’lı yıllarında Dan Gurney yarışı kazandı. Ödül töreninde organizatörler ona geleneksel bir şişe şampanya verdi. Şoför zaferinden ötürü çok mutluydu, bir şişeyi bir zafer standında eşleştirmedi ve etrafındaki herkesi ilaçlamaya başladı. Bu gelenek başkaları tarafından o kadar beğenildi ki, şimdi neredeyse tüm büyük yarış yarışmalarının bir parçası. Müslüman ülkelerden sporcular bile geleneği benimsemişlerdir, ancak dinin alkol içmelerine izin vermediğinden, sürücülere alkolsüz gazlı içecekler verilmektedir.
Modern kentin birçok ilginç geleneği vardır, çoğu turist yaz aylarında onu ziyaret etmeye isteklidir. Üç yaz ayları boyunca, Eski Şehir’de Chimeras’ın Gecesi adı verilen çok ilginç bir gezi düzenleniyor. Akşam vakti geldiğinde, tarihi sokaklarda harika bir ışık gösterisi düzenlenir. Eski katedrallerin ve evlerin duvarlarına çeşitli konuların güzel görüntüleri yansıtılır. Böyle bir gösteriyi izlemek inanılmaz derecede ilginç çünkü gün batımından sonra bile tarihi bölge oldukça kalabalık.
  Küçük Le Mans kasabasında, çocuklu turistler için çok sayıda ilginç eğlence var. Sıcak sezonda kesinlikle eğlence kompleksi Piscine Les Atlantides’i ziyaret etmeliler. Tasarımına dayanarak, çeşitli yüzme … Açık
Genellikle Eylül ayında düzenlenen Soğan Fuarı, en parlak ve en ilginç sonbahar tatili olarak kabul edilir. Kalıcı bir mekan olan Avenue de la Libération, tüm olası soğan çeşitlerinin olduğu tezgahların yanı sıra birkaç açık hava mutfağının ziyaretçiler için çalıştığı bir mekandır. Fuarın konukları, ana bileşeni soğan olan geleneksel yemeklerin tadını çıkarabilir. Burada çeşitli soğan çorbası, geleneksel soğan turtası ve çeşitli soğan ekmeği hazırlar.
Le Mans - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Le Mans ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Le Mans yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Julien, Le Mans, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame du Chêne, Vion, 41 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Abbaye Saint-Pierre, Solesmes, 41 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame d’Alençon, Alençon, 48.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de Montligeon, La-Chapelle-Montligeon, 63.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Notre-Dame, Sées, 67.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de l’Immaculée-Conception, Sées, 67.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Le Mans kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Ballon' Sarthe, 20 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Thorigné-en-Charnie' Mayenne, 42.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Sainte-Suzanne' Mayenne, 42.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ducs d’Alençon' Orne, 48.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vaujours' Indre-et-Loire, 53.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de La Courbe' Mayenne, 54.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Baugé' Maine-et-Loire, 55.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Le Mans’ta araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.01.2023

Fotoğraflarla Le Mans’ın Renkleri

Le Mans Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Le Mans’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Le Mans’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Le Mans’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Le Mans’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018