OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Merida

Merida Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

El templo de Diana, Mérida   1. Yaz aylarında, şehirde hava oldukça sıcaktır - gündüz sıcaklığı 40 ° C’ye ulaşabilir. Yürüyüş ve açık hava eğlence hayranları için en rahat dönem değil.
2. Merida popüler bir turizm şehridir, bu yüzden birçok yerli yabancı dillerde oldukça iyidir. Yerel kültüre saygı göstermek için, İspanyolca birkaç basit kelime öbeği öğrendiğinizden emin olun.
3. Merida’da büyük uluslararası havaalanı yoktur. Buraya çevre şehirlerden otobüs veya trenle ulaşabilirsiniz. En yakın büyük havalimanının bulunduğu Lizbon, Madrid ve Badajoz’dan trenler düzenli olarak Merida’ya geliyor.
4. Şehir etkileyici bir büyüklüğe sahiptir, ancak tüm ana cazibe merkezleri tarihi bölgede yoğunlaşmıştır. İlginç antika yapıları kaçırmak istemiyorsanız, tarihi merkezi yürüyerek keşfetmek en iyisidir.
5. Hediyelik eşya dükkanları ve pazarlar birçok arkeolojik reprodüksiyon satmak. Bazı vicdansız satıcılar onları gerçek arkeolojik buluntulardan çıkarabilir ve fiyatları birkaç kez artırabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Şehirde nispeten az sayıda büyük alışveriş merkezi ve dükkan var, bu yüzden alışveriş için yeterli parayı hazırlamak gerekiyor. Nakitsiz ödemelere sadece büyük alışveriş merkezlerinde izin verilmektedir.
7. Yerel restoranlarda yemek ağırlıklı olarak bölgesel ürünlerden hazırlandığından, çoğu caziptir. Yaz aylarında, ucuz taze meyve ve popüler lezzetler sattıkları yerel marketleri keşfetmek harika bir fikir olacaktır.
  Tarihi mekanlarda yürüyüşün yanı sıra Merida, misafirlerine birçok ilginç eğlence sunmaya hazır. Şehrin birkaç çocuk eğlence merkezi var. Küçük çocuklarla seyahat eden turistler Play To Play’i sevecekler. Bir … Açık
8. Popüler otellerin çoğu tarihi bölgede bulunmaktadır. Bu tür otellerde kalmak uygundur, ancak genellikle çok kalabalık ve gürültülü dışında.
9. Tutumlu turistler, tren istasyonunun yakınında bulunan ve çok daha uygun fiyatlı otellere dikkat etmelidir. Buradan 15-20 dakikada tarihi bölgeye yürüyerek ulaşabilirler.
10. Merida’daki en ilginç tatiller yaz ve ilk sonbahar aylarında gerçekleşir. Bu dönemde turistler en yüksek eğlence ve ücretsiz tur konsantrasyonunun tadını çıkarabilirler.
11. Kaliteli şarap uzmanları yerel dükkanları ve mahzenleri ziyaret etmekle ilgileneceklerdir. Şehrin yakınında, en popüler Tempranillo, Garnacha ve Graciano dahil olmak üzere özel beyaz, pembe ve kırmızı şaraplar üretiyorlar.
12. Önemli Merida cazibe merkezleri birkaç gün içinde keşfedilebilir. Şehir içi turlar yeterli değilse, tarihi ve doğal alanlarla zengin çevreyi keşfedebilirsiniz.
13. Araba ile seyahat edenler, yerel sürücülerin trafik kurallarını pek önemsemediklerini düşünmelidir. Özel işaretler ve trafik ışıkları olsa bile, ağır ihlaller yapabilirler.
14. Şehirde çok az gece kulübü ve bar var, bunların çoğu büyük otellerde bulunuyor. Onlara bir alternatif, gece geç saatlere kadar ziyaretçileri karşılayan bazı restoranlar.
15. Merida’dan çok uzak olmayan tarihi anıtlar ve el sanatları atölyeleri ile ünlü Trujillanos’un eski kentidir. Burada bir tur sırasında en sıradışı hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.
Merida - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Merida’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Anfiteatro romano de Merida

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
Kaba tahminlere göre, başlangıçta Merida amfi tiyatrosu yaklaşık 15000 izleyici kapasitesine sahip. Uzun yıllar boyunca, tiyatronun üst safhaları neredeyse tamamen sökülmüştür. Yerel sakinler ev inşaatı için taş kullandılar. Bugün yaklaşık 6000 seyirci ağırlayabilir. Son yıllarda, benzersiz dönüm noktası birkaç büyük ölçekli yeniden yapılanma geçirdi. Şimdi, Klasik Tiyatro Festivali de dahil olmak üzere birçok kültürel etkinlik için kalıcı bir mekan. … Devamını oku

Merida ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Merida’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.01.2023

Merida Fotoğrafları

Merida haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Merida Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Merida Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Merida’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018