OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Limoges

Limoges’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Limoges - Misty Vienne   Yüzyıllar boyunca şehrin birkaç kez yıkıcı bir savaşa girmesi gerektiğine rağmen, sayısız tarihi bölge var. Aziz Peter ve Aziz Paul’un Büyüleyici Manastırı, şehirden arabayla kısa bir mesafededir. 7. yüzyılın başlarında kuruldu. Daha sonra manastır birkaç kez yeniden inşa edildi; Binaların bir kısmı günümüze ulaşamamıştır. Manastırın yanında, Romanesk tarzında yapılmış, 12. yüzyıldan kalma güzel bir kilise ve daha sonraki dönemlere ait birkaç bina var.
  Limoges’te çocuklu tatilciler, L’Aquapolis su parkını ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu yılın herhangi bir zamanında eğlence için uygun bir kapalı park. Su parkı, güzel bir cam köşkte yer almaktadır. … Açık
Önemli bir cazibe Piskoposluk bahçeleri parkıdır. Bu pitoresk park 18. yüzyılın başlarında kuruldu ve yalnızca 1888’de halka açıldı. Eşsiz bir sanat eserleri koleksiyonuna sahip olan yakındaki Bishop Museum’a da bakmaya değer. Müze, eski Piskopos Sarayı olan güzel ve eski bir binada yer almaktadır.
Chateau de Rochechouart, meraklı gezginler tarafından da takdir edilmektedir. Tarihi kayıtlara göre, ilk tahkimatı 11. yüzyılın başlarında yapılmıştır. 200 yıl sonra, kale önemli ölçüde genişledi; büyük ölçekli yardımcı binalar inşa edildi. Bugün ziyaretçilerin görebileceği kale, 15. yüzyılda inşa edildi. Sadece birkaç parça orijinal tahkimatlardan kalmayı başardı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Limoges’te iki yüzden fazla restoran ve kafe var. Bütçe gezginleri ve seçici gurmelerin yanı sıra bir aile olarak akşam yemeğine gitmek isteyenler uygun bir yemek mekanı bulabilirler. Şehrin en prestijli … Açık
Limoges’te birçok önemli dini yer korunmuştur. Bunlardan en ünlüsü, Aziz Stephen Katedrali’dir. Katedral 1273 yılında kuruldu; Bu büyük ibadet yerinin inşaatı 19. yüzyılın sonlarında tamamlanmıştır. Bilenler katedralin görüntüsündeki Romanesk mimariyi tanıyacaklar. Tarihi bölgenin kalbinde bulunan eşsiz bir mimari anıt.
Yerel halkın kültürü ve el sanatlarıyla tanışmak isteyen turistlerin Adrien Dubouche Müzesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Porselen, seramik ve camdan oluşan geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor; Bu ünlü müzede 11.000’den fazla sergi var. Diğer tur tesisleri arasında, 13. yüzyılın ilginç bir dönüm noktası olan Meat House’dan bahsetmeye değer. Eski merkez pazarı Limoges’te korunmuş; 19. yüzyıldan beri faaliyet gösteriyor. Şehrin ziyaretçileri orada hediyeler seçmeyi tercih ediyor.
  Limoges’e genellikle ateş sanatlarının beşiği denir; Böyle sıra dışı bir isim, Orta Çağ’da kentte en özgün ve özgün el sanatlarının ortaya çıkmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bunlardan biri … Açık
  Güzel ve heykel sanatının muhteşem eserleri, şık iç mekanlar, bölgede bulunan çarpıcı güzellikteki eserler - bunların hepsi ve daha fazlası, Musee Beaux Arts’da görülebilir. Özellikle ilgi çekici olan, Ortaçağ emayelerinin bir koleksiyonunun yanı sıra Renoir ve Matisse’e adanmış bir fuardır. Arkeoloji meraklıları, kesinlikle, Augustorium’un Gallo-Roma yerleşim yerinden eski Mısır buluntu koleksiyonunu takdir edeceklerdir. Devlet tarihini daha iyi öğrenmek isteyenler, ilginç sergilerle II. Dünya Savaşı sırasında Fransa tarihini gösteren Musée de la Résistance’ı düşünmelidir.
Limoges porselenleri tüm dünyada bilinir, bu yüzden ayrı bir müzenin kendisine adanmış olması şaşırtıcı değildir. Bu, sadece muhteşem sanat eserlerini görmekle kalmayıp aynı zamanda porselen üretiminin tarihini ve ev eşyalarının üretimini de öğrenebileceğiniz Le Pavillon du Verdurier. Dikkate değer başka bir kültürel kurum, eskiden bir porselen fabrikasının kurulduğu Musée du Four des Casseaux’dur. Ayrıca, her serginin gerçek bir sanat eseri olduğu Cité des Métiers et des Arts’taki geleneksel yerel sanat eserleri ile tanışabilirsiniz. Ve bunlar ahşap, metal, porselen ürünlerdir.
  Limoges’in hemen yakınında, tüm doğa tutkunlarına ve çocuklu turistlere ilgi duyacağınız ünlü Park Zoo Reynou yer almaktadır. Hayvanat bahçesinin alanı 40 hektar olup, topraklarının önemli bir kısmı yeşil … Açık
Klasik müzik veya opera dinlemek, Limoges’te kaldıkları süre boyunca bir bale veya tiyatro gösterileri izlemek isteyenler Opéra de Limoges’i ziyaret etmek için zaman bulmalıdır. Yapısına gelince, 1919’da sirk gösterilerinin yapıldığı başka bir alana yapıldığını belirtmekte fayda vardır. Aynı zamanda, her tür komedi, trajedi, müzikal, vaudeville’in tiyatro gösterilerine ev sahipliği yapan Théâtre de L’Union’u kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Tiyatro binası 1911’de inşa edildi ve şehir sendikasının ismini aldı, ancak 1971’de kapatılması gerekiyordu. On üç yıl sonra, 1986’da, tiyatro yeniden çalışmaya başladı ve izleyiciyi yeni bir ilginç repertuarla memnun etti.
Birçok insanın şehri keşfetmeye başladığı yer olan Gare de Limoges, aynı zamanda Limoges’in tarihi bir anıtıdır. Bina, Art Nouveau, Art Deco ve neoklasikliğin unsurlarını birleştiriyor. Böyle bir mimari şaheseri yaratan mimar Roger Gontier. Bu arada, bu tren istasyonu binası yazarın başlıca eseridir. Eserleri arasında, daha önce bahsedilen Le Pavillon du Verdurier ve Cité-jardin de Beaublanc ve Cité des Coutures de vardır. Turistler ayrıca 1881 ve 1887 yılları arasında Versay Sarayı’nın baş tasarımcısı olan Charles Alfred Leclair’in mimari sanatının şaheseri olan Hôtel de Ville’yi ziyaret etmeleri de tavsiye edilir. .
  1. Limoges’te ulusal para birimi olan mal ve hizmetler için ödeme yapmak en karlı olanıdır. Yerel bankalar ve döviz büroları elverişli işlem koşulları sunmadığından, seyahatten önce bir değişim yapmanız … Açık
Diğer dini anıtlar arasında, ziyaret edilmeye değer birkaç tane daha var. Örneğin, Chapelle Saint Aurelien, kasapların koruyucu azizi onuruna inşa edilmiştir. Küçük kilise, 15. yüzyılın sonunda inşa edilmiştir ve büyüklüğüne rağmen, hem turistler hem de yerli halk için çok caziptir. Muhteşem mimarisiyle büyüleyici bir başka türbe 13. yüzyılda Gotik tarzda inşa edilmiş Cathédrale Saint-Étienne. Katedral 19. yüzyılda bugünkü görünümünü kazanmıştır. İç mekan, sevimli dekorasyonu ve güzel freskleri ile aynı derecede çarpıcı. Ve kilisede saklanan paha biçilmez eserler arasında, Piskopos Jean de Langeac’ın emriyle yapılan bir ekrandan ve Dürer’in ’Kıyamet’ in heykel sahnelerini betimleyen mezarından bahsetmeye değer.
Limoges - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Limoges gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Adrien Dubouché Museum
Nerede: pl Winston Churchill, Limoges; Telefon: +33 (0)5 55 33 08 50;
Motte Quarter
Bénédictins Train Station
Nerede: 7 pl Maison Dieu, Limoges; Telefon: +33 (0)5 55 11 12 00; Tickets: Free;
Cathedral And La Cité
Nerede: Pl. de la Cathédrale, Limoges; Telefon: +33 (0)5 55 34 53 81; Tickets: Free;
Enamel Museum
Nerede: pl de la Cathédrale, Limoges; Telefon: +33 (0)5 55 45 98 10; Tickets: Free;
Little Train
Telefon: +33 (0)5 55 34 46 87;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Limoges yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Château de Nexon' , 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Limoges ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Évêché de Limoges' Limoges, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Limoges yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Ancienne cathédrale Saint-Étienne-de-la-Cité, Périgueux, 85.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Limoges’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

13.08.2022

Limoges’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Limoges’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Limoges Komşularında Kültürel Geziler

Limoges Kültür Rehberi. Limoges’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Limoges’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018