OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montpellier

Montpellier’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Montpellier Place de la Comedie   Montpellier, Güney Fransa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Rönesans döneminin çekici ortaçağ sokakları ve görkemli konutları, şehrin geniş tarihi bölgesi ve antik dini yapılar ve binalar, doğal Montpellier şehrinin ana simge yapıları ve turistik cazibe merkezleri arasındadır ve her ziyaretçinin büyük ilgisini çekecektir. hedef.
  Montpellier’deki alışveriş merkezi Odysseum, alışveriş meraklıları arasında oldukça popülerdir. Burada modern güzel kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Birçok ünlü Avrupa markasının … Açık
Şehrin banliyölerinde bulunan en ünlü tarihi simge yapılardan biri, 12. yüzyılın ortalarında kurulan ve şu anda çeşitli kültürel etkinliklerin düzenlendiği yerleşik bir yer olan Valmagne Manastırı’dır (Abbaye de Valmagne). Manastır binasının son ölçekli yenileme ve yeniden inşası 14. yüzyılda yapıldı. Bugün gezginler, antik binanın ihtişamının tadını çıkarabilir ve içini gözlemleyebilir.
Daha sonraki döneme ait mimari bir anıt, Notre-Dame des Tables Bazilikası’dır. İnşaatına 1707 yılında başlanmış ve neredeyse 40 yıl sürmüştür. Bazilikanın zarif binası, barok tarzın en iyi geleneklerini bünyesinde barındırmıştır. Bazilika, büyük bir görkemli meydanı komşudur. Montpellier ve banliyöleri, çoğu hala ilk görünümlerinde ve hallerinde görünen birkaç görkemli kale ve sarayı korumuştur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehrin ilk sözleri, Montpellier’in ünlü Fransız kontlarına ait olduğu 10. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehir, iki yüksek tepe arasında elverişli bir konuma sahiptir ve sokaklarından bazıları dağlık bölgelerde yer … Açık
Şehrin tarihi merkezinden çok uzak olmayan bir yerde Chateau de Bionne’yi bulacaksınız. İnşası 17. - 18. yüzyılların kenarında gerçekleşti. Uzun bir süre boyunca kale ıssız kaldı ve bugün lüks bir otele ev sahipliği yapıyor. Chateau de Flaugergeus. Saray geniş bir park alanına sahiptir. İlk park, 18. yüzyılın başlarında saray sahipleri tarafından burada kurulmuştur. Şu anda ölçek ve iyi donanımlı ve yönetilen bahçe, şehrin en önemli simge yapıları arasındadır.
Montpellier Montpellier’in dikkat çekici bir dönüm noktası, Orta Çağ’ın başlarında şehri çevreleyen duvarın hayatta kalan bir parçası olan Tour de la Babote’dir. Uzun tarih boyunca, kule birkaç kez görünüşünü ve görünümünü değiştirmiş ve yeni seviyeler eklenmiş, bu arada önceki seviyeler yeniden inşa edilmiştir. Tour de la Babote, 25 kuleden günümüze kadar ayakta kalan tek kuledir. Yapının yüksekliği 53m’dir. En önemli kültürel simge yapılar ve noktalar arasında Fabre Müzesi (Le musee Fabre) en çok görülmeye değerdir. 1828 yılında kurulmuştur. Müze, kurucusu ünlü ressam Francois Xavier Pascal Fabre’nin adını almıştır. Müze, sanat eserlerinin bir koleksiyonunun yanı sıra Fransa’nın diğer sanatçılarının resimlerini ve kreasyonlarını sunuyor.
  Montpellier’in aile turistleri arasında bu kadar popüler olması tesadüf değil. Cazibe merkezlerinin ve eğlence mekanlarının çoğu tam olarak aileleri hedef alıyor. Parc Zoologique Henri de Lunaret ile şehirdeki … Açık
  Ana dini cazibe merkezi, 19. yüzyılın ortalarında, 1536’da inşa edilmiş eski bir kilisenin yerinde inşa edilen Cathedrale St-Pierre’dir. Bazilika gerçek bir Gotik mimari şaheserdir. Dış cephesine rağmen bir kaleyi andırıyor. Tapınak, Tıp Fakültesi binasının tamamlayıcısıdır. Bugün Musee Et Conservatoire D’Anatomie burada bulunuyor. Bu kilise, Huguenot savaşları sırasında kurtarılan ilk kilise oldu. Aynı zamanda Languedoc-Roussillon bölgesindeki en büyük kilisedir. İçi 95 m, dışı 102,5 m, sundurmalı 113 m uzunluğundadır.
Palais de Justice Montpellier Bir başka mimari şaheser olan Porte du Peyrou inşa edildiğinde, François d’Orbay ilhamını Paris’teki ilk zafer takı Porte Saint-Denis’ten aldı. İnşaat 1693’te tamamlandı. 1715’te kemerde Güneş Kralı’nı öven alçak rölyefler ve yazıtlar göründü. Bas kabartmaları, Louis XIV döneminde meydana gelen üç önemli olayı tasvir ediyor: Namur’un ele geçirilmesi, Biscay Körfezi ile Akdeniz’i birbirine bağlayan Canal du Midi kazısı ve Nantes Fermanı’nın yürürlükten kaldırılması. Bas rölyeflerden birinde Güneş Kralı’nın Herkül olarak tasvir edildiğini görebilirsiniz. Aqueduc de Saint-Clément, şehrin ana simge yapılarından biridir. 1772’de Montpellier’e Saint-Clement’den su sağlayacak bir kanal olarak inşa edildi. Su kemeri, Nimes’deki Pont du Gard’da modellenmiştir.
  Montpellier, yaklaşık beş yüz kafe ve restoran sunmaktadır. Her gastronomi işletmesi, benzersiz bir menü ve eşsiz şefin spesiyalitelerine sahiptir. Şehrin en popüler restoranlarından biri, menüsünde Amerikan … Açık
Turist rotanızı, harika bahçesi ile Fransa dışında bile meşhur olan Chateau de Flaugergues gezisi ile tamamlamalısınız. Kale, 18. yüzyılın sonlarında bugünkü görünümünü kazandı. Kalenin sahibi Etienne de Flaugergues, ilhamını İtalyan villalarından almıştır. Böylece bina, güzel cephesi, geniş terası ve kalenin dışındaki heykelleri ile etkileyicidir. Elbette bazı Fransız “unsurları” da eklendi. Saray muhteşem bir bahçesi ile ünlü ve burada yürümek gerçek bir zevk.
Montpellier Hôtel de Ville, Montpellier’e vardığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken güzel bir yapıdır. 2011 yılında Jean Nouvel’in projesi ile inşa edilmiştir. Modern mimarinin şaheseridir. Daha önce, belediye binası 18. yüzyılda inşa edilen Place de la Canourgue’de bulunuyordu. Modern bina şeffaf ve Fransa’nın halka açıklığını temsil ediyor gibi görünüyor. Diğer hükümet binalarına gelince, Palais de Justice’i ziyaret etmelisiniz. Neoklasisizm tarzında 1863 yılında inşa edilmiştir.
  Montpellier, tarihi cazibesini ve güzel geleneklerini koruyan inanılmaz derecede güzel bir Fransız şehridir. Yıllık festivalleriyle ünlüdür. Yaz aylarında, Fransa Müzik Festivali Radyosu düzenlenir. Festival süresince … Açık
Neoklasik tarzda 1715 yılında inşa edilen Montpellier’de bir başka ilginç binada yer alan Chateau de la Mogere. Sarayın içi kadar dışı da güzel. İç mekan 18. yüzyılın başlarından beri hayatta kaldı, bu yüzden sarayı ziyaret ederseniz geçmişe dalacaksınız. Herhangi bir kale gibi, burası da Languedoc-Roussillon bölgesinin ötesinde bile harika bir bahçe ile ünlüdür. Sadece bahçelerde ve parklarda yürüyemezsiniz. Mezarlıklar da yürüyüş yapmak için mükemmel yerlerdir. Cimetiere Saint Lazare anıtları, asırlık ağaçları ve huzurlu atmosferi ile inanılmaz derecede güzel. Ayrıca kokulu bitkilerle dolu bir botanik bahçesi olan La Serre Amazonienne’i de ziyaret etmelisiniz.
Montpellier Tarihsel olarak, Pharmacie de la Misericorde da çekici. 1622 yılında yapılmış eski bir eczane. Burada seramik eşyalar koleksiyonunu görebilirsiniz. Bu arada, Montpellier zanaatı ile ünlüdür. 1908’de inşa edilen ilk sinema (Ancien Cinéma Historique) da anılmaya değer. Belediye binasının yanı sıra şehirde başka modern yapılar da var. Pierres Vives, ünlü Zaha Hadid Architects şirketi tarafından inşa edildi. İnşaat Zaha Hadid tarafından denetlendi. Olağanüstü şekli ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Sık sık geçici sergilerin düzenlendiği bir sanat galerisi var.
  Montpellier, konuklarına konforlu ve unutulmaz tatiller için her türlü cazibe merkezi ve eğlenceyi sunmaktadır: spor ve alışveriş merkezleri, manzaralı parklar ve bahçeler, lüks gece kulüpleri ve barlar ile çok sayıda … Açık
Müzelere gelince, Musee Et Konservatuarı D’Anatomie’den bahsedilmeye değer. Cerrahi ve anatomi ile ilgili 5 600 sergiden oluşan koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Cerrahi aletlerin yanı sıra, çeşitli hastalıklar, iskeletler ve malformasyonlu embriyolar tarafından zarar görmüş mum vücut kısımlarını burada görebilirsiniz. Çok duygusal insanların onu ziyaret etmeleri tavsiye edilmez. Dikkat çekici bir şekilde müze, dünyanın en eski tıp fakültesinin binasında bulunuyor. Musee Saharien, Fransa’nın sömürge tarihine ve yakalanan Afrika bölgelerinin kültürüne adanmıştır. Bir başka ilginç müze de Musée Archéologique Henri-Prades. Tarih ve arkeoloji meraklılarını etkileyecek. Burada, eski Lattes şehrinin kazılarında bulunan eserleri görebilirsiniz.
Aşağıdaki bölümde, Montpellier ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Montpellier ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Montpellier - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Montpellier gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Notre-dame-des-tables
Nerede: place Jean Jaurés, Montpellier;
Musée Atger
Nerede: 2 rue Ecole de Médecine, Montpellier; Telefon: +33 (0)4 67 66 27 77;
The Jardin Des Plantes
Nerede: Boulevard Henri-IV, Montpellier;
Le Mikve
Nerede: 1, rue Barralerie, Montpellier;
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Montpellier ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée Fabre' Montpellier, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Montpellier yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Ancienne cathédrale Saint-Pierre, Villeneuve-lès-Maguelone, 9.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Étienne, Agde, 46.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Notre-Dame-et-Saint-Castor, Nîmes, 46.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Fulcran, Lodève, 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Jean, Alès, 60.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Nazaire, Béziers, 61.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Théodorit, Uzès, 63 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Montpellier’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.04.2024

Montpellier’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Montpellier’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montpellier Komşularında Kültürel Geziler

Montpellier Kültür Rehberi. Montpellier’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Montpellier’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018