OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Costa Brava

Costa Brava’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Gezi turları planlarken, sahildeki her şehre kesinlikle dikkat etmelisiniz. Her birinin çevresini gezmenin unutulmaz deneyimler getireceğinden emin olabilirsiniz. Lloret de Mar, eğlence ve eğlence faaliyetlerinin merkezi olarak bilinir. Verdaguer merkezi - Bu modern şehir canlı bir kültürel cazibe vardır. Bu antik dönem eserler tutan büyük bir müzedir. Sergiler arasında önemli tarihi eserler, yerel arkeologların bulguları ve sanat eserleri var. Merkezin Verdaguer turu, antik çağın tüm hayranları için ilginç olurdu.
  Bu tatil beldesindeki her kasaba, konuklarına iyi bir restoran seçeneği sunmalıdır. Lloret de Mar’daki en popüler restoran Orient Express’tir; Uluslararası mutfaklarda uzmanlaşmıştır ve her hafta menüyü … Açık
Tossa de Mar kasabasının sembolü, kelimenin tam anlamıyla ’eski bir şehir’ olarak çevrilen Villa Vella kalesidir. Bu, 12. yüzyılda inşa edilmiş bir dizi güçlü tahkimattır. İnşaat, kasabayı korsanlardan korumak için yapıldı. Çok sayıda müze açıldı. Tossa de Mar’da en ilginç olanları Deniz Müzesi ve Tarih Müzesi.
Bunlardan ilki eski bir deniz fenerinde yerleşmiş. Deniz Müzesi çevresinde gezildikten sonra ziyaretçiler gözlem güverte tırmanabilir ve sahil güzelliğini takdir edebilir. Kentte birkaç eski kilise korundu. Onlar da ziyaret etmeye değer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Costa Brava’nın kültürel hayatı parlak kutlamalar ve festivaller nedeniyle zengindir. Neredeyse her ay düzenlenirler ve her zaman yemyeşil halk festivalleri eşlik eder. Ulusal kutlamalar elbette gezginleri cezbeder. … Açık
Blanes kasabasında ve çevresinde çok sayıda ilginç tarihi simge bulunmaktadır. Turistler, 14. yüzyılda kurulan güzel Santa Maria Kilisesi’ni ve 10. yüzyılda antik kenti koruyan Sant Joan Kalesi’nin kalıntılarını görmelidir. Blanes’ta efsanevi güzelliğin ünlü botanik bahçesi var. Botanik bahçesi, Avrupa’da egzotik bitkilerin ve güzel kokulu çiçeklerin bolluğuna gelince ilk. Orijinal tarzda dekore edilmiştir.
Cadaques Sakin ve rahat bir ortamda dinlenmek isteyen gezginler, kuzey sahilinde bulunan Playa de Aro kasabasını ziyaret etmek zorundalar. Burada pitoresk caddelerde, parklarda ve meydanlarda gezinebilirsiniz. Kasaba birkaç çekici galeriye ve tipik ulusal pazarlara sahiptir. Costa Brava, doğa rezervleri ile ünlüdür; ekolojik turizm hayranları için bir cennettir. Cap de Creus, Aygumalos de l’Empordà ve Medas adası rezervi en ünlü doğal parklar olarak kabul edilir.
  Costa Brava’nın eğlence merkezi Lloret de Mar; en popüler barlar ve diskolar, gürültülü kumsallar ve sayısız dükkan var. Sıcak güneşten bir mola vermek isteyenler Santa Clotilde bahçesine bakmak zorunda. Bol … Açık
  Pitoresk manzaralarıyla daha az çarpıcı olmayan, Calella de Palafrugell’de bulunan Jardi Botanic de Cap Roig. Bahçe engebeli bir alanda yer almaktadır ve ana dekorasyonu güzel kaktüslerdir (birçoğu çiçeklidir). Ek olarak, çevredeki alanların muhteşem manzarasını sunmaktadır. Bahçe, mimarinin tüm hayranlarını kendine çeken ve bölgeye olağanüstü bir görüntü kalitesi kazandıran bir ortaçağ kalesine ev sahipliği yapıyor. Bu yeşil vaha, pitoresk Costa Brava’nın kıyısında bir konak inşa etmek isteyen ve etrafına küçük bir bahçe dikmek isteyen Nikolay Voevodsky ve karısı Dorothy Webster tarafından yaratıldı. Aniden onlar için bile, bugün yüzlerce turisti memnun eden beklenenden daha büyümüştür. Bölgede geçemeyen pitoresk bir yer daha Jardin Botanico Marimurtra.
Costa brava Girona, Museu del Cinema’yı, sinema ile ilgili bir şekilde ya da bir başkasıyla (toplamda yaklaşık yirmi bin adet) etkileşimli sergileriyle vurgulamaya değer olduğu, aynı derecede ilginç müzelere sahiptir. Kalıcı sergiye ek olarak, ziyaretçileri sinemaya eğitmeyi amaçlayan geçici sergiler var. Museu d’Història dels Jueus, İspanyol halkının Yahudi halkının hayatını her zaman tatlı olmayan bir şekilde göstermektedir. Arkeoloji ve tarih meraklıları, Costa Brava’daki kazılar sırasında bulunan muhteşem eserlerden oluşan Museu d’Arqueologia de Catalunya’yı ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır.
  1. Bankalardan birinde döviz bozdurmak daha iyidir; Müşterilere 9’dan 4 - 5’e kadar hizmet vermektedir. Öğleden sonra öğle yemeği molası mümkündür. Bazı büyük otellerin kendi döviz merkezlerine sahiptir, … Açık
Cadaqués’te bulunabilen Casa-Museu Salvador Dalí, büyük gerçeküstü sanatçıların eserlerine düşkün olanların ilgisini çekmektedir. Yaşadığı ev şimdi Costa Brava’da kaldığı süre boyunca Dali’nin hayatını gösteren bir müzeye dönüştürüldü. En ünlü sürrealistin karakterine uyan evin tüm resimleri kadar karmaşık olduğunu belirtmekte fayda var. Bir başka kültür kurumu Salvador’a - yani Teatre-Museu Dalí - adamıştır. Burada, Figueres’te sanatçının orijinal eserlerini bulabilirsiniz.
cadaques Mimari değeri, Girona’nın sahildeki renkli evlerinin en iyisi olan Casa Masó’dur. Binanın tarihi ve kültürel önemi eşit derecede büyük: mimar Rafael Masó i Valentí bir zamanlar burada yaşadı ve evin kendisi 20. yüzyılın başlarında bir yaşam müzesine dönüştürüldü. Şehrin ana katedrali olan Catedral de Girona, ana hatlarıyla hemen tanınabilir: Bu muhteşem bina, turistlere, son noktası tapınağın kendisi olan yolu gösterir. Zengin tarih, muhteşem dış ve iç - bu kesinlikle sahip olması gereken.
  Tüm Costa Brava şehirleri, orijinal mağazalara ve renkli pazarlara sahip olan müşterileri memnun etmeye hazır. Lloret de Mar civarında ünlü La Roca Köyü bulunur. Bu, çeşitli özelliklere sahip mağazalar ve alışveriş … Açık
Girona’nın en ilgi çekici yeri, Gustave Eiffel’in kendisinin yaptığı Pont de les Peixateries Velles. Köprü şehrin sokaklarıyla mükemmel bir uyum içinde. Birkaç güzel fotoğraf çekmek isteyen gezginler arasında çok popüler. Eşsiz müzeler arasında, Casa de Los Gatos göze çarpıyor. Lloret de Mar’da bulunan, sevimli kabarık kedilerle ilgili mükemmel bir sanat eseri koleksiyonu sunar. Bunlara resimler, heykelcikler, heykeller ve oyuncaklar dahildir. Lloret de Mar’dayken, Nicolau Maria Rubió i Tudurí tarafından tasarlanan Jardines de Santa Clotilde’yi de başka muhteşem bir yeri ziyaret ettiğinizden emin olun. Mimar, Rönesans tarzına odaklandı ve harika bir iş çıkardı - bahçe, bu tarzdaki peyzaj tasarımının harika bir örneği.
Aşağıdaki bölümde, Costa Brava ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Costa Brava ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Costa Brava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Costa Brava yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Palau Reial Major' Barcelona, 75.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palau de la Generalitat de Catalunya' , 75.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Palau Güell' , 75.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Costa Brava’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

09.02.2023

Costa Brava’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Costa Brava’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Costa Brava Komşularında Kültürel Geziler

Costa Brava Kültür Rehberi. Costa Brava’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Costa Brava’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018