OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montpellier

Montpellier’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Montpellier Porte du Peyrou   Montpellier, tarihi cazibesini ve güzel geleneklerini koruyan inanılmaz derecede güzel bir Fransız şehridir. Yıllık festivalleriyle ünlüdür. Yaz aylarında, Fransa Müzik Festivali Radyosu düzenlenir. Festival süresince şehirde 150’den fazla konser ve temalı etkinlik yer alıyor. Olayların çoğu tarihi bölgede gerçekleşir. Montpellier’de birkaç modern konser salonu var. Festival süresince düzenlenen konserlerin çoğu ücretsizdir.
  Montpellier’deki alışveriş merkezi Odysseum, alışveriş meraklıları arasında oldukça popülerdir. Burada modern güzel kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Birçok ünlü Avrupa markasının … Açık
Ana müzik festivali sona erdiğinde Uluslararası Festival Montpellier Danse başlar. Temmuz ayının ikinci yarısında yapılır. Merkezi caddelerden birinde ana halk oyunları merkezi var. Bu bina, dikkate değer bir tarihi cazibe merkezidir. Bir zamanlar terk edilmiş bir manastır vardı. Eski bina yıkılmadı. Herkesin geleneksel dansları çalışabileceği bir kültür merkezi olarak yeniden inşa edildi. Festival süresince güzel performansların tadını çıkarabilir ve merkezde ücretsiz dans derslerine katılabilirsiniz.
Hareketli kültürel yaşam ve festivallerin çeşitliliği, Montpellier’in çekici özelliklerinden sadece birkaçıdır. Tepelerde bulunan bu şehir parkları ve bahçeleri ile dikkat çekiyor. 50’den fazla park var. Kentin peyzaj tasarımına çok dikkat edilir. Her adımda, ince palmiye sıralarını, güzel çeşmeleri ve diğer manzara pozlarını görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehrin ilk sözleri, Montpellier’in ünlü Fransız kontlarına ait olduğu 10. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehir, iki yüksek tepe arasında elverişli bir konuma sahiptir ve sokaklarından bazıları dağlık bölgelerde yer … Açık
Son yıllarda, merkezi caddelerden geçen TaM’ler (Tramways de Montpellier) ilginç bir şehir sembolü haline geldi. Bu tramvayların ana özelliği renkli bir tasarımdır, bu nedenle turistler onları fotoğraflamayı çok sever. Tramvaylar ilginç yerler ve simge yapılardan geçer, bu nedenle böyle bir yolculuk sizi kayıtsız bırakmaz.
Montpellier Place de la Comedie Modern Montpellier’e gelince, yerel halkın iki tekerlekli taşımacılık sevgisinden bahsetmek gerekir. Birçok merkezi cadde karayolu ulaşımı için kapalıdır, bu nedenle burada sadece yürüyerek veya bisikletle seyahat edebilirsiniz. Montpellier’de bisikletçiler için harika koşullar var. Toplam uzunluğu 120 km olan özel yollar bulunmaktadır. Şehrin misafirleri tatilleri boyunca yerel kültürel yaşama katılma ve bisiklete binme fırsatı buluyor. Montpellier’de 50’den fazla kiralama istasyonu var.
  Montpellier’in aile turistleri arasında bu kadar popüler olması tesadüf değil. Cazibe merkezlerinin ve eğlence mekanlarının çoğu tam olarak aileleri hedef alıyor. Parc Zoologique Henri de Lunaret ile şehirdeki … Açık
Son yıllarda şehrin nüfusu “gençleşti”. Bugün nüfusun dörtte biri öğrenci. Farklı ülkelerden öğrencilerin eğitim gördüğü birkaç büyük üniversite var. Bu kadar çok sayıda genç şehrin imajını ve yaşam tarzını etkiledi. Öğrenci mahallesinde yürürken renkli grafitileri görebilirsiniz. Bazıları gerçek şaheserlere benziyor. Tüm bu resimler yerel yetenekli gençler tarafından boyanmıştır.
Montpellier Montpellier sürekli değişiyor ve her zaman yeni bir şeye açık. Uzun yıllar şehrin ana özelliği çeşmeler olmuştur. Çoğu sembolik sembollerle süslenmiştir ve benzersiz bir tarihe sahiptir. Birkaç yıl önce, “100 Fıskiye” adlı ilginç bir program başlatıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi, şehir bölgesinde yüz çeşme inşa edilmesi planlanıyor. Bugün Montpellier’de 80 çeşme var, bu yüzden yapılacak çok az şey kaldı. Yerel halk ve turistler arasında oldukça popülerdirler. Sıcak bir günde çeşmede dinlenmek keyiflidir.
  Montpellier, yaklaşık beş yüz kafe ve restoran sunmaktadır. Her gastronomi işletmesi, benzersiz bir menü ve eşsiz şefin spesiyalitelerine sahiptir. Şehrin en popüler restoranlarından biri, menüsünde Amerikan … Açık
Tatillerde veya festivallerde şehri ziyaret etme fırsatınız yoksa, sadece merkez şehir meydanında yürüyebilirsiniz. Cumadan pazara kadar meydanda ilginç performanslar gerçekleşir. Müzisyenler, dansçılar, tiyatro grupları ve çağdaş sanatın diğer insanları genellikle burada performans sergiliyor. Resmi tatillerde meydanda çocuk performansları ve geleneksel fuarlar düzenleniyor. Ayrıca şehrin en sıra dışı sembollerinden biri, yetişkinlerin bile binebileceği geleneksel bir atlıkarınca var.
Montpellier - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Montpellier ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Montpellier yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilique Notre-Dame des Tables, Montpellier, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Pierre et Saint-Paul, Montpellier, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Pierre, Villeneuve-lès-Maguelone, 9.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Étienne, Agde, 46.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Notre-Dame-et-Saint-Castor, Nîmes, 46.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Fulcran, Lodève, 47.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Ancienne cathédrale Saint-Jean, Alès, 60.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Montpellier kaleleri
♥   Kalesi 'Château de Bélarga' Hérault, 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Guilhem' Hérault, 34.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ganges' Hérault, 39.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Pézenas' Hérault, 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Montdardier' Gard, 43.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Valros' Hérault, 46.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Vissec' Gard, 47.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Montpellier’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Montpellier’in Renkleri

Montpellier Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montpellier’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Montpellier’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Montpellier’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Montpellier’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018