OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montpellier

Montpellier Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Montpellier Porte du Peyrou   1. Montpellier’in toplu taşımacılığı, bir otobüs ve tramvay ağı ile sunulmaktadır. Her iki ulaşım aracı için biletler eşittir. Maliyet yaklaşık 1.5 Euro’dur. Biletler, herhangi bir toplu taşıma durağının yakınında bulunan özel kutularda ve doğrudan bir sürücüden satın alınabilir. Otobüsler şehir içinde saat 21.00’e kadar gidiyor, tramvaylar ise gece yarısına kadar sefer yapıyor.
2. Sürücüler, şehir merkezinin oldukça yoğun bir trafiğe sahip olduğunu ve bazı merkezi alanlardan geçmenin zorlaşabileceğini unutmamalıdır. Ana yollar sık sık sıkışıyor. Ve ücretsiz park yeri, şehirde gerçek bir zorluktur. Kiralık araba, aile ve çocuklarla seyahat eden veya şehir banliyölerini sık sık ziyaret eden turistler için makul.
3. Yerel halk ve gezginler arasında en popüler ulaşım aracı bisiklettir. Şehrin her yerine dağılmış Velo Magg kiralama merkezlerinden birinde kiralanabilir. Turist danışma büroları, yolculara kesinlikle işaretlenmiş tüm bisiklet şeritleri ve rotaları ile özel bir şehir haritası sunacaktır.
4. Çoğu otel, restoran, alışveriş merkezi ve benzin istasyonu uluslararası kredi kartlarını kabul etmektedir. Şehir merkezlerinden uzakta bulunan açık pazarları ve küçük dükkanları ziyaret etmek isteyen turistlerin tek başlarına yeterli paraya sahip olmaları gerekir.
5. Çoğu alışveriş ve eğlence merkezi, kamu kurumu ve devlet kurumu Pazartesiden Cumaya kadar çalışır. Cumartesi, kısaltılmış bir iş günü olarak kabul edilir. Büyük alışveriş merkezleri, çalışma saatleri önemli ölçüde uzatılarak haftanın yedi günü çalışabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Hafta sonları uzak turlardan kaçınılmalıdır. Mesele şu ki toplu taşıma hafta içi olduğundan daha az sıklıkta çalışıyor ve çok sayıda müze ve turistlerin ilgisini çeken destinasyonlar hafta sonları kapalı olacak.
7. Restoranlar ve kafeler hoş geldiniz ipuçları. Lüks kuruluşlarda nakit ödül, faturanın toplam tutarına dahil edilir. Aksi takdirde, nakit ödül olarak sipariş toplamının% 10 - 15’ini eklemelisiniz, bu arada küçük kafelerde ve restoranlarda ve lokantalarda sipariş toplamı herhangi bir uygun miktara yuvarlanabilir.
  Montpellier’in aile turistleri arasında bu kadar popüler olması tesadüf değil. Cazibe merkezlerinin ve eğlence mekanlarının çoğu tam olarak aileleri hedef alıyor. Parc Zoologique Henri de Lunaret ile şehirdeki … Açık
8. Montpellier’i ziyaret etmek için en uygun mevsimler ilkbahar sonu ve sonbahar olarak kabul edilir, ancak turist trafiğinin zirvesi yazın ortasında düşer. Bu dönemde şehir, birçok turisti çeken çeşitli festivaller ve festivaller sunuyor. Montpellier şehrine bir yaz ziyareti planlayan gezginler, otel rezervasyonlarını önceden yapmalıdır.
Montpellier - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Montpellier’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Arenes de Nimes

From the series “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
6-7. Yüzyıllarda antik arena orijinal anlamını yitirdi. Büyük Milletler Göçü sırasında bir kale olarak kullanılmıştır. Ortaçağ'a kadar, aslında 18. yüzyılda bir kaleye dönüştürüldüğü zaman arena önemli bir stratejik öneme sahipti. Anfitiyatro duvarlarının dışında konutlar, kiliseler ve hatta pazarlar vardı. Tiyatronun ilk büyük ölçekli yeniden inşasının başlamasıyla 1786'da bütün binalar tamamen yok edildi. Zaten 1853'e kadar amfitiyatro orijinal görünümüne döndü. 19. yüzyılın ortalarından bu yana en ilginç ve ilginç olaylar oradaydı. … Devamını oku

Montpellier ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Montpellier’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.01.2023

Montpellier Fotoğrafları

Montpellier haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montpellier Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Montpellier Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Montpellier’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018