OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İbiza

İbiza Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Evening in the port   1. Mayıs ayından Ekim ayına kadar olan dönem en yoğun mevsim olarak kabul edilir. Yaz aylarında Ibiza’ya gitmeye karar veren gezginler, yaz aylarında Ibiza otellerinde fazla boş oda olmayacağından, önceden rezervasyon yaptırmalıdırlar.
2. Tüm büyük plajlarda spor malzemeleri kiralama ofisleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, gezginler kano, tekne, pedallı bot ve diğer su araçlarını kiralayabilirler.
3. Alışveriş hayranları, yerel mağazalardaki çeşitli ürünlerdeki fiyatların oldukça yüksek olduğunu hatırlamalıdır. Santa Eulalia şehri, hediyelik eşya alışverişi yapmak için en iyi yerdir. Kasaba başkentin yakınında yer almaktadır. Ibiza, çok çeşitli moda aksesuarları ve kulüp kıyafetleri sunan tasarımcı giyim mağazaları ile ünlüdür.
4. Alışverişe çıkarken yerel para birimini almayı unutmayın. Para birimi herhangi bir banka veya özel döviz bürosunda değiştirilebilir. Bir pazara giderken, turistlerin küçük miktarlarda bolca para almaları tavsiye edilir, bu nedenle satıcılara ödeme yapmak daha kolay olacaktır.
5. Otobüsler adadaki ana ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Onları kullanarak turistler adanın herhangi bir yerine kolayca ulaşabilirler. Otobüs ücretleri düşüktür ve biletler her otobüs durağının yanında bulunabilecek özel büfelerden satın alınmalıdır. Zaman çizelgesi duraklarda da görülebilir - bölgelerinde daima özel plakalar vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Su taşımacılığı daha az popüler olmamakla birlikte, teknelerde ve kesicilerde seyahat maliyeti çok daha yüksektir. Su taşımacılığı, farklı plajları ziyaret etmek veya sadece sahil boyunca yürüyüş yapmak isteyen gezginler için çok uygun olacaktır.
7. Araba kiralamak isteyen turistlerin, uluslararası standart ehliyet ehliyetine ve ayrıca hesapta gerekli teminat miktarına sahip bir kredi kartına ihtiyacı olacak. Sürüş tecrübesi bir yıldan az olan ve 21 yaşın altındaki kişilerin araç kiralaması reddedilebilir.
  Yerel plajlar gezginler için ana dinlenme yeridir. Şehrin kıyı bölgesinde hayat şafaktan gece geç saatlere kadar durmaz. Burası su sporları hayranları, hareketli diskolar ve gece kulüpleri tarafından beğenilecek. Las … Açık
8. Yerel kulüplerden birine giderken, turistler mümkün olduğunca canlı ve abartılı kıyafetler seçmelidir. Gerçek şu ki, sıradışı ve çekici kostüm giyen ziyaretçiler bazı kurumlara ücretsiz girebilir veya ücretsiz bir hoşgeldin içeceği ile ödüllendirilebilir.
9. Bazı restoran ve barlarda ipuçları toplam siparişin% 10’unu tahmin eder. Sadece bazı lüks kuruluşlar faturalarında hizmet ücretlerini içermektedir.
İbiza - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İbiza ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İspanya: Seyahat Tavsiyeleri

7. Bir siesta sırasında sadece dükkanlar değil, çoğu restoran ve kafe kapalı.
8. İspanya'da, özellikle küçük kasabalarda insanlar İngilizceyi oldukça kötü konuşuyor. Bir sözlük veya cümle kitabı okumaya değer.
9. Katalonya sakinleri kendilerini İspanyolca olarak görmez. Katalanca konuşuyorlar ve kendilerine Katalanlar diyorlar. Çokulusluluk İspanya'nın önemli bir özelliğidir ve bu nedenle kültürü ve halkları özel tutumlarla ele alınmalıdır.
10. İspanya, otobüs, tren veya uçak ile 3 farklı yoldan seyahat edebilirsiniz. Sevilla'ya Madrid de dahil olmak üzere uzak mesafeler uçak tarafından yapılması önerilir. İç hatlar düşük fiyatları sunuyor. …
OrangeSmile araç kiralama İbiza’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

09.02.2023

İbiza Fotoğrafları

İbiza haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İbiza Çevresindeki Şehirler için İpuçları

İbiza Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve İbiza’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018