OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Benidorm

Benidorm Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

benidorm desde serra gelad   1. Benidorm’daki dükkanların çoğunluğu 10:00 ile 21:00 saatleri arasında açıktır. Bazı alışveriş merkezleri, öğle yemeği molası için iş günlerinde kapalı olabilir. Alışveriş hayranları, Benidorm’da malların düşük fiyatının genellikle kalitesizliğinin göstergesi olduğunu akılda tutmalıdır. Hatıra eşyası satın almak için para kazanmak isteyen gezginlerin Cuma günleri açık olan Cala de Finestrat pazarına gitmeleri tavsiye edilir.
2. CARREFOUR süpermarket, yiyecek satın almak için en iyi yerdir. Hafta sonları ve öğle yemeği molaları da dahil olmak üzere her gün çalışıyor. Alışveriş merkezi, sadece en geniş ürün seçeneği ile değil, aynı zamanda çok cazip fiyatlarla da dikkat çekiyor.
3. Birçok lüks veya ünlü restoranlarda yemeklerin yüksek maliyeti her zaman kendi özel tatlarının bir işareti değildir. Kural olarak, gezginler restoranın adı ve lüks dekorasyonu için daha fazla ödeme yaparlar. Yemek için bir yer seçerken, turistler yerel sakinlere göz kulak olmaktan daha iyidir. Bir restoran ya da kafenin bulunduğu daha fazla ziyaretçi, tabaklarının kalitesi ne kadar yüksekse.
4. Restoranlarda ipuçları bırakmayı unutmayın. Kural olarak, ipucu boyutu toplam faturanın% 10 ila% 15’i arasında değişir. Bazı tesislerde hizmet bedeli faturada zaten yer alabilir.
5. Diğer ülkelere telefon görüşmeleri yapmanın en faydalı yolu, kamu kurumlarına, alışveriş merkezlerine ve trafik duraklarına yakın konumdaki özel telefon kutuları kullanmaktır. Bu genel telefonları kullanmak için bir telefon kartına ihtiyacınız olacak. Bir kartın maliyeti 12 veya 6 euro olabilir. Kartlar herhangi bir gazete veya tütün satış mağazasında satın alınabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Büyük alışveriş komplekslerinde telefon konuşmaları için özel stantlar da bulabilirsiniz. Bu telefonlar genellikle «telefonos publicos» ile işaretlenmiştir. Bu durumda, bir telefon görüşmesi ücreti siz tamamladıktan sonra hesaplanacaktır.
7. Benidorm’da toplu taşıma sistemi iyi gelişmiştir. Otobüsler genellikle 6:00 ile 22:00 saatleri arasında şehir etrafında gezmektedir. Bazı rotalar gece bile çalışır. Gün boyunca bir sürüşün maliyeti 1,25 Avro; Maliyet gece biraz daha yüksek olabilir.
  Benidorm, misafirlerini en seçkin cazip restoran ve kafe seçenekleri ile memnun edecektir. Kural olarak, hemen hemen her gastronomi tesisi ziyaretçilerine en geniş seçenekler ve eşsiz unutulmaz atmosfer ile şaşırtabilir. … Açık
8. Taksi hizmetlerini kullanmayı planlıyorsanız, en iyi yol bir araba telefonla aramaktır. Eskiden tanıdık bir şekilde bir caddede bir taksiyi ’yakalamak’ size muhtemelen bir sonuç getirmeyecektir. Taksi sadece özel alanlarda bulunabilir. Yerel taksiler de iki tür tarifeye sahiptir. Geceleri taksi hizmetleri gündüz saatlerinden daha pahalıya mal olacak.
9. Araba kiralama, yalnızca uluslararası sınıfa ait sürücü ehliyetine sahip olan kişilere izin verilir. Sürüş deneyimi en az bir yıl olmalı.
Benidorm - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Benidorm ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İspanya: Seyahat Tavsiyeleri

12. Ülkenin tüm plajları ücretsizdir, ancak şezlonglarda para ödemek zorundasınız.
13. Yabancı turistler üstsüz güneşlenerek kız ve erkeklerden dolayı karışabilirler. Bu, İspanya'da yaygın ve çıplaklık olarak nitelendirilmez. Çıplaklar için özel plajlar var.
14. İspanya'daki ipuçları çekin yüzde 10'unu oluşturmaktadır. Ekstra para dahil değildir; bu nedenle daha sonra bir ipucu bırakın.
15. İspanyollar çok yüksek sesle ve duygusal olarak konuşurlar, ancak böyle bir ifade herhangi bir saldırganlığın bir tezahürü değildir. …
OrangeSmile araç kiralama Benidorm’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.01.2023

Benidorm Fotoğrafları

Benidorm haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Benidorm Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Benidorm Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Benidorm’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018