OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leiria Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Leiria   Leiria, aynı belediyenin merkezi olarak bilinen Portekiz’de bir şehirdir. Kasaba, ülkenin başkenti Lizbon’dan 119 kilometre kuzeyde bulunuyor. Kentin nüfusu 42.800 kişidir.

Endüstri ve imalat neredeyse kasabada gelişmedi. Bölgede faaliyet gösteren bazı küçük fabrikalar, Leiria’nın banliyölerinde, sözde sanayi bölgelerinde yer almaktadır. İşte Atlantik Okyanusu’ndaki plajlar her zaman insanlarla dolu olduğu için çiçek açan turizm endüstrisi.
  Leiria restoranlarında, gezginlere bölgedeki popüler tatlıların yanı sıra çeşitli balık, et ve sebze yemekleri de sunulacak. Şehir kıyıdan uzak olsa da, burada balık ve diğer deniz ürünlerinin ilginç yemeklerini … Açık
Kasaba gerçekten çok güzel. Eski zamanlardan beri ziyaretçiler bu yere güzel bir kale (castello) görmeye geldi. Şehirde ayrıca büyük ve modern bir stadyum da var. 25.000 kişiye oturabildiği için, stadyumda atletizm atletizminde futbol maçlarına ve yarışmalara ev sahipliği yapıyor. Stadyumun yanında bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Yüzme havuzunun parkuru 25 metre uzunluğundadır. Aynı zamanda bir sıçrama tahtası ve üst düzey dalış yarışmaları için kuleler ile donatılmıştır.
Bu kasaba onu ikiye bölen nehirden geçiyor. Şehirde birkaç çeşme var. Bunlardan biri, kasabanın orta kısmında yer alan, oğlu et lumiere ile donatılmıştır.

Şehrin merkezi caddesi Marques de Pombal olarak adlandırılmıştır. Caddenin yakınında, İspanya’nın (Madrid, Barselona) ve Paris’in tüm ana şehirlerine kolayca erişebileceğiniz bir otobüs terminali bulunur. Tren istasyonu kasabanın banliyösünde yer almaktadır. Leiria’da birçok kafe, mağaza ve banka var. Bunların çoğunluğu Ulmar, Liddle, Pinko, Zara, Intermesh ve daha fazlası gibi büyük Avrupa zincir mağazalarının temsilcileridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leiria, yerel sakinlerin her yıl ilginç bir tatil yapmaya adadığı, zengin tarihi geleneklere sahip güzel bir şehir. Temmuz ayında, Leiria Medieval olarak bilinen ortaçağ kültürünün yıllık bir festivalini … Açık
Kasaba, çok sayıda ışıkla parladığında geceleri gerçekten harika. Dağdaki kale yapay ışık ışınlarının altında gri bir ışıkla parladığı için özellikle etkileyicidir.

Hafta sonları saat 13: 00’e kadar çalışan bir pazarı ziyaret edebilirsiniz. Yüzme havuzundan uzakta değil.
Leiria   Şehirde çok şaşırtıcı yerler var. Konuklarına Buda Parkı’nı ziyaret etme imkanı verilecek. Bu tema parkının alanı yaklaşık 35 hektardır. Başlıca değeri zengin bir heykel koleksiyonudur. Parkın merkezinde, mermer ve granitten yapılmış düzinelerce heykelle çevrili bir göl var. Bütün heykeller Budist tarzda yapılmıştır. Bazıları Buda’nın kendisini tasvir ederken, diğerleri efsanevi yaratıklardır. Bu bahçe inanılmaz bir peyzaj tasarımı ile karakterizedir.
  Leiria, tatilinizi daha da heyecanlı kılacak muhteşem tarihi mekanlara sahiptir. Tepenin üzerinde, kentin ana tarihi sembolü - 12. yüzyılda Portekiz’in ilk kralı sırasına göre inşa edilmiş muhteşem kale Castelo de … Açık
Bölgede birkaç eski güzel kale var. Castelo de Porto de Mós 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Çoğu keten için bu vazgeçilmez bir tahkimattı ve birçok saldırıdan kurtuldu. 1755 yılında kale kısmen bir deprem tarafından tahrip edildi. Kalenin restore edilmemiş olmasına rağmen, şimdi çeşitli kültürel etkinliklerin yapıldığı yer. Kaleden uzak olmayan, ilginç bir doğal dönüm noktası - araştırmacıların çok sıradışı kaya oluşumları keşfettiği mağaralar.
Değerli bir tarihi yer, bir tepenin üzerinde bulunan Nossa Senhora da Penna Kilisesi’dir. Bu kilise 1135 yılında inşa edilmiş ve başlangıçta bir kale toprakları üzerinde kurulmuştur. Minyatür kilisenin kuruluşundan birkaç yıl sonra yeniden yapılandırılmaya ve genişlemeye başladı. 16. yüzyılın ortalarında, yerinde görkemli bir katedral bulundu. Artık bu kilisenin ziyaretçileri, çeşitli dönemlerden korunmuş dekorasyonunun eşsiz unsurlarına hayran olabilirler.
  Leiria’da gezginlerin keşfedilmesi gereken çok sayıda ilgi çekici yeri var. UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası dönemi için özel olarak inşa edilen efsanevi stadyum Estádio Dr. Magalhães Pessoa’yı ziyaret … Açık
12. yüzyılın ilginç bir anıtı, kale tepesinin eteğinde çok pitoresk bir alanda bulunan Sao Pedro Kilisesi’dir. Kilise, klasik Romanesk tarzın canlı bir örneğidir. Yapımı için ana yapı malzemesi taş idi. Şimdi gri taştan yapılmış muhteşem bina çok güvenli ve sarsılmaz görünüyor. Bu kilisenin duvarları içinde turistler ilginç dini kalıntıları görebilir.
Leiria’nın en ünlü dini dönüm noktası Largo da Se’dir. 1546 yılında Joao III emriyle inşaatına başlandı. Portekiz’in her yerinden en iyi ustalar katedralin yapımına çekildi. 1574’te katedral kutsandı ve 1755’te bir deprem tarafından kısmen tahrip edildi. Katedralin ana değeri Rönesans tarzındaki eşsiz iç dekorasyondur.
Leiria - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leiria ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leiria kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Leiria' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Ourém' , 21.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Tomar' , 36.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Soure' , 37.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Penela' , 46.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Leiria çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Serras de Aire e Candeeiros' , 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Sintra-Cascais' , 119.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Serra da Estrela' , 120.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Arrábida' , 144.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Portekiz Gezisi: Görülecek Yerler

İlginç mimari simge yapılar ve müzeler, ana sembolü Palacio da Pena olan Sintra'da da bulunabilir. Saray, bir manastır kalıntıları üzerine 1939 yılında inşa edilmiş ve Portekiz'in en romantik ve zarif sarayı olarak biliniyor. Saray manastırın geri kalan kısmını ve küçük bir şapelini birleştirmek için inşa edilmiştir. Şehrin eski kısmı, çok güzel bir binaya ev sahipliği yapmaktadır - Castelo dos Mouros (The Moors Kalesi), 10 yüzyıl önce inşa edilmiştir. Biri devasa koruyucu duvarları göz önünde bulundurmazsa, bina eski bir kaleden ziyade peri masalından kaleye benziyor. 19. yüzyılda restore edilinceye kadar kale uzun yıllar boş kalmıştı. Günümüzde çok ilginç bir açık hava müzesi. …
OrangeSmile araç kiralama Leiria’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

08.12.2023

Leiria Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leiria Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leiria, Portekiz Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leiria’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leiria’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018